Vyberte stranu

Koľko ľudí, toľko chutí. Stovky inovácií, desiatky nových materiálov a množstvo doplnkov, dekorácií a dizajnových kúskov, ktoré tvoria dizajn. Človek je často zmätený zo všetkých trendov, ktoré sa v oblasti interiérového dizajnu vyskytujú. Chcete sa držať nejakého štýlu? Potrebujete niečo doladiť? Možno hľadáte detaily, ktoré dodajú vašej obývačke, kuchyni, spálni alebo kúpeľni nový alebo želaný náboj. Tento raz však nejdeme od piky. Nebudeme mapovať celé zariaďovanie bytu či domu. Zameriame sa na elementy, ktoré dokážu dodať konkrétnemu priestoru určitý šmrnc a ideu. Veríme tak, že možno aj tieto inšpirácie do bytu vám pomôžu si ho zamilovať.

 

Záclony nie sú lapače prachu

Áno, teraz si možno väčšina z vás povie, že záclony sú už prežitok a patria do minulosti. Niekoľkokrát sme však už dokázali, že tomu tak nie je. Záclony, závesy či ich prípadná kombinácia majú čo v domácnosti ponúknuť. Nielenže dokážu plniť efektný účel, ale aj ten efektívny. Okrem lákavého dizajnu, ktorý samé dotvárajú, plnia aj funkčný účel. Ochránia vás pred slnkom alebo pred zvedavými pohľadmi susedov z okolia. Navyše v kreativite sa medze nekladú a preto to, akým štýlom sa riadite, prípadne aký štýl chcete dodržiavať je úplne na vás. Záclony sa s radosťou prispôsobia štýlu, ktorým sa chcete v byte inšpirovať.

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

 

Čítajte, knižnica je praktická i vkusná

Teraz možno nejde o prípad každého, no všeobecne knižnice na mieru, respektíve stena, ktorá je tvorená knižnicou naozaj zaujme. Predovšetkým, samozrejme, plní praktický účel a je jedinečným miestom pre knihy.

Logicky však, stena vytvorená z parciel (poličiek) ponúka skutočne veľké množstvo úložného priestoru. Tento druh je typickým rustikálnym prvkom. No, dnes sa stáva krásnym moderným elementom, ktorý využíva napríklad aj severský či industriálny štýl. Knižnica na mieru teda nielenže splní praktický účel, ale rovnako tak ušetrí miesto a vyzerá naozaj vkusne.

REGÁL, BIELA, BAKI TYP 3

Tapeta prinesie energiu

Opäť musíme pripomenúť, že každý dizajnový prvok je možné aplikovať, no samozrejme, je dôležité vedieť v akom štýle bude celé zariadenie vedené. Tapeta je niečím, čo môžete meniť tak často, ako sa vám bude chcieť. Existujú druhy tapiet, ktoré pokojne nahradia farby na steny a ťahajú sa po celej ploche. Samozrejme, inšpirovať sa môžete aj vy, hoci ide predsa len o drahšiu položku.

Tapeta s určitými vzormi alebo rôzne farebné kombinácie tapiet už však dokážu oživiť aj priestor s menšou výmerou a ukážu krásne aj na menšej ploche. Niekedy úplne postačí, ak vytapetuje v byte jednu stenu. Ak si to však štýl bude žiadať pokojne tapety kombinujte alebo sa snažte použiť druh tapety, ktorý bude ladiť alebo vytvárať kontrast.

 

Inšpirujte sa týmito kúskami:

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Fototapeta, Bricks 41,49 € 

tlačidlo

Habitat kusový koberec, Blanca 169,99 € 

tlačidlo

Záves, Mia, čokoláda 23,39 € 

tlačidlo

Regál Baki 20,00 € 

tlačidlo

Zrkadlo Camber 26,90 € 

tlačidlo

 

Nebojte sa farieb

Tento raz nebudeme hovoriť o farbách stien. Tieto pravidlá si každý určuje sám alebo ich určuje štýl, ktorému sa podriaďujeme. Avšak, čo tak kombinovať farby samotného nábytku? Niekto hovorí, že ak je niečo príliš pestrofarebné, stojí to vždy za … nič. My sme však toho názoru, že kombinovať rôzne odtiene jednej farby je naozaj brilantný nápad. Ideálnym príkladom je biela farba. Biela kožená sedačka s béžovými vankúšikmi, uprostred stolík z bieleho dreva. Efekt môžu dotvárať rôzne doplnky ako deky, svietniky či nejaké tie obrazy.

No rozhodne ani experiment farebnej koncepcie sa nemusí zákonite nevydariť. Stolík vo farbe dubu a dve šedé kreslá nemusia byť kameňom úrazu. Pochopiteľne, veľa celému dojmu pridá aj hra svetla v miestnosti. V príliš tmavých priestoroch je dobre, ak príliš neexperimentujeme s tmavšími farebnými odtieňmi.

inšpirácie do bytu

Obrazy a fotografie

Možno sa vám zdá, že niečo tak jednoduché nedokáže ani náhodou prispôsobiť či vylepšiť image celého bytu. V jednoduchosti je krása. Ak si povedzme vaše rodinné fotografie dáte zarámovať do krásnych drevených rámov so sklom, určite máte doplnky, ktoré dokážu zamiešať karty. Nájsť im miesto v chodbe či obývačke by nemal byť vôbec problém.

Obrazy, predovšetkým s abstraktným umením sú vhodné naozaj všade. Zatiaľ čo, rodinné fotografie napríklad do spálne nie sú vhodným doplnkom, abstraktný obraz je niečím prirodzeným, čo nenarobí žiadnu škodu. Teraz už len vybrať obraz, ktorý v nás niečo evokuje a dokáže nás pohltiť. Inšpirácie do bytu v podobe kusov plátna na stene dokážu naozaj vytvoriť nevšedný interiérový doplnok.

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

 

Koberce alebo kožušiny

Hneď na začiatku pripomenieme, že kožušiny nie sú artiklom, ktorý sa hodí všade. Privíta ho predovšetkým severský štýl bývania, no medzi inšpirácie do bytu rozhodne patria. V poslednom období sa stávajú skutočným trendom. Ako inšpirácie do bytu však musíme spomenúť práve koberce. Už dávno nejde o veľkoplošné koberce cez celú miestnosť. To už patrí histórii. No koberce do spálne, obývačky či na chodbu jednoducho patria. Inšpirovať sa môžete jednoduchými jednofarebnými kučeravými kobercami z rôznych materiálov a s rôznymi štruktúrami. Koberec pod konferenčný stolík alebo pod posteľ nie je zlá voľba. Avšak, netreba to preháňať. Predsa len viac kobercov, viac vysávania.

Kusový koberec Blanca zelená

Zrkadlá

Kúpeľňa, spálňa, obývačka či chodba. Jednoducho, zrkadlo sa hodí všade. Okrem toho, že zrkadlo pôsobí esteticky, plní aj praktickú funkciu. No predovšetkým každému priestoru dodá nový rozmer. Na chodbe vám pomôže skontrolovať svoj „look“ pri odchode z bytu. V kúpeľni je zrkadlo klasikou a v spálni rovnako plní viac účelov.

 

Inšpirujte sa týmito kúskami:

Produkt Cena Najlepšia ponuka
Fototapeta, Bricks 41,49 € 

tlačidlo

Habitat kusový koberec, Blanca 169,99 € 

tlačidlo

Záves, Mia, čokoláda 23,39 € 

tlačidlo

Regál Baki 20,00 € 

tlačidlo

Zrkadlo Camber 26,90 € 

tlačidlo

Inšpirácie do bytu predstavujú široký pojem, no niekedy stačí maličkosť a vedzte, že vášmu bytu môžete dodať nový rozmer.

 

Najvýhodnejšie ponuky a nábytku a bytových doplnkov

 

tempo kondela
novynabytok-sk
bonami

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 11. 7. 2018.

Inšpirácie do bytu – Moderne a vkusne
5 (100%) 41 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+