Vyberte stranu

Ak sa pozrieme do minulosti, kúpeľňa bola vždy miestnosťou v dome či byte, ktorá plnila predovšetkým praktický a funkčný účel. Na štýl, vybavenie, dizajn či doplnky do kúpeľne sme príliš nikdy nemysleli. Dnes však v druhej dekáde 21. storočia vnímame aj kúpeľňu ako miestnosť, ktorá si so sebou prináša vlastnú myšlienku. Nejde už iba o pozostatok socialistického ducha. Dnešné kúpeľne dýchajú sviežimi, elegantnými a modernými farbami či materiálmi. Nejde už iba o klasické biele kachličky ako z nemocnice.

Tento depresívny a zastaraný štýl sa už nadobro vytráca. Tento krát sa však nejdeme zamerať na technické parametre kúpeľne. Farby, podlahy, materiály či orientáciu kachličiek. Interiérový dizajn  je tvorený detailmi a presne o tie nám ide. Ak za sebou máte „hrubú stavbu,“ skutočnú harmóniu vnesiete do kúpeľne práve maličkosťami. Doplnky do kúpeľne sú tak príjemným spestrením celého priestoru v kúpeľni. Čo všetko musíte a môžete vo svojej kúpeľni mať vám predstavíme v tomto článku.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Osobný priestor

Moment, kedy stojíte pri umývadle, pozeráte sa do zrkadla a čistíte si zuby, umývate ruky, maľujete sa alebo iba oplachujete tvár. Všetko podstatné by ste mali mať na dosah ruky. Práve takéto maličkosti robia z kúpeľne komplexné miesto, ktoré poteší vás i vašu návštevu. Klasickým vždy a všade by mal byť napríklad dávkovač mydla, prípadne ak používate tuhé mydlo, nesmie chýbať miska na mydlo. Takéto maličkosti pôsobia efektne a zároveň plnia aj funkčný účel. Doplnky do kúpeľne ako poháriky na zubné kefky alebo stojan na make up rovnako tak splnia svoj účel. Samozrejme, ak si potrpíte na dizajn, máte množstvo možností, aký štýl týchto detailov zvoliť. Od farieb, vzorov, materiálov až po špecifické tvary nádob.

Doplnky do kúpeľne

Harmonická atmosféra

V kúpeľni? Prečo, nie? Ak chcem mať harmonickú domácnosť, aký dôvod by sme mali, aby sme z toho vynechali samotnú kúpeľňu. Veď, kde inde si vychutnať horúcu vaňu či osviežujúcu sprchu. Veď práve to je ten dôvod, prečo z kúpeľne chceme mať miesto plné pohody a oddychu. K tomuto nám môžu pomôcť napríklad vonné sviečky s rôznou arómou alebo iba jednoduché čajové sviečky, ktoré vytvoria romantickú či upokojujúcu atmosféru. Dekoračným a zároveň i praktickým doplnkom je napríklad aj aroma lampa, ktorá vytvorí krásnu vôňu vďaka odparovaniu vonných olejov, ale  svojím dizajnom so sebou prináša aj určitý štýl.

Špecifické doplnky do kúpeľne, ktoré dotvárajú alebo vytvárajú určitý dekoračný element sú napríklad aj kvety či vázy s umelými kvetmi.

 

Odporúčame Vám tieto doplnky do kúpeľne

Svetlo vytvára „mood“

Možno sa teraz pýtate, akým doplnkom v kúpeľni je vlastne svetlo. Nuž, svetlo prináša život. Samozrejme, v tomto prípade to nemožno brať doslova, avšak je pravda, že tón svetla často vytvára náladu celého priestoru. Aby sme sa odrazili, začneme od typu svietidla.

Bodové- dnes zrejme najpopulárnejšie bodové svietidlá. Ide o ekonomický prvok, ktorý ušetrí peniaze a zároveň splní účel. Bodové svetlá najlepšie pôsobia na strope. Ich rozmiestnenie môže byť v rôznych tvaroch. Samotné bodové svietidlo môže mať takisto rôznu veľkosť.

Trubicové– ak vám ide o pridržanie sa nejakého štýlu, trubicové svietidlá (neóny) už vyšli z módy. Najviac využívané boli v Ázii. U nás sa tento štýl príliš nepresadil.

Lustrové- honosné lustre v kúpeľni už dnes takisto nie sú žiadnym ternom. Samozrejme, opäť už závisí iba od vás, aký štýl interiérového dizajnu kúpeľne si zvolíte. Uberať sa môžete rôzne. Moderné trendy však visiace lustre do kúpeľne nevpúšťajú.

Lampy a lampičky– na mysli teraz máme dva typy lámp. Tým prvým sú stojanové lampy, ktoré stoja priamo v priestore. Tento element vidno zriedka, no má niečo do seba. Tieto lampy často disponujú možnosťou tlmeného svetla, čo je v celku praktické. Nevýhodou však je, že zaberú nejaké to miesto.

Druhým typom lámp sú tie, ktoré bývajú umiestené na stenách. Ide v podstate o klasické svietidlá, ktoré však nie sú na strope, ale sú rozmiestnené po stenách kúpeľne. Takýto druh patrí medzi skutočne moderné a v konečnom dôsledku veľmi praktické druhy osvetlenia.

Všeobecne tak možno povedať, že voľba svietidla je na vás. Dobrou správou však je, že nemáte iba jednu možnosť. Ideálnou voľbou je, ak viete kúpeľňu rozsvietiť osobitne. Pre make up totiž potrebujete svetla veľa, no pri večernom romantickom kúpeli poteší svetlo tlmených tónov.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Stojany a poličky

Možno sa to ani nezdá, no ukladacieho priestoru v kúpeľni je vždy málo. Ženy by o tom asi vedeli rozprávať veľa. Množstvo šminiek, púdrov, krémov, kozmetiky, štetcov a iného náradia si vyžaduje svoje miesto. Doplnky do kúpeľne v podobe nástenných poličiek alebo pevných stojanov sa zídu vždy. Rohová polica do sprchového kúta rozhodne poteší. Stojan či polička na osušky a uteráky by nemala chýbať takisto.

Doplnky do kúpeľne – Štýlové a útulné miesto

Koše a košíky

Nie, nejdeme do lesa na jahody ani oberať jablká na záhradu. Do vašej kúpeľne sa zídu dva druhy košov. Prvým je kôš odpadkový, ktorý plní zrejmý účel a v kúpeľni by určite chýbať nemal. Tým druhým košom je kôš na bielizeň. Pri sprchovaní tak nemusíte bielizeň hádzať na zem, ale rovno ju hodíte do koša a následne dáte do prania.


Uteráky a osušky

Tento prvok je nevyhnutnosťou, no predsa si ho v skratke spomenúť musíme, aby sme pri detailoch nezabudli na niečo podstatné. Uteráky, ktoré osušia ruky a tvár, no a mäkučké osušky, ktoré vás osušia po sprchovaní nesmú chýbať.

 

Odporúčame Vám tieto doplnky do kúpeľne

Doplnky do kúpeľne – Štýlové a útulné miesto
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+