Vyberte stranu

Srí Lanka je krajina ležiaca na ostrove Cejlón (Indický oceán), na ktorú prišli Sinhalci koncom 6. storočia. Počet obyvateľov sa pohybuje okolo 20 277 597 a rozloha je 65 610 km². Vyslovuje sa ako “Šrí Lanká” a jej dlhý názov je “Srílanská demokratická socialistická republika”. Hraničí s Indiou a Maldivami.

Tento ostrov sa radí medzi najkrajšie ostrovy sveta. Je preslávený vďaka čajovníkovým plantážam, korenistou vôňou a tropickou prírodou. Leží na vodách Indického oceánu a má tvar slzy. Srí Lanka v preklade znamená – žiarivá krajina. Vzdialená je od južného cípu Indie asi 50 kilometrov a tieto zeme sú prepojené úzkym pruhom tvoreným z korálových ostrovov.

Naplánujte si dovolenku na Srí Lanke!

Táto destinácia je spojenie komfortu a oddychu s milými a veselými obyvateľmi. Je to tropický raj s neuveriteľnými zážitkami a krásnou prírodou. Pohybovať sa tu môžete na rôznej doprave či už loďou, károu ťahanou byvolmi, bicyklom alebo slonom. Nachádzajú sa tu hotely s bazénmi, rôzne pamiatky zaradené do UNESCO a záhada cejlónskeho čaju.

Srí Lanka dovolenka je u Slovákov označená za jednu z piatich najatraktívnejších exotických destinácií. Očari vás krásnou prírodou, čistým morom, nádhernými plážami a na tieto spomienky nebudete chcieť zabudnúť po celý život. Je to destinácia, ktorá očarí všetkých bez rozdielu na vek.

TIP: Chceš vyraziť na Srí Lanku? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju na Srí Lanku!

 

chcem letenku

Lacné pobyty

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku ubytovania na Srí Lanke!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku na Srí Lanke pomocou cestovnej kancelárie!

vyhľadať zájazd

 

Srí Lanka zájazd

Tento ostrov sa pokladá za tropický raj, ktorá ponúka rôzne zájazdy.

Odporúčané sú:

 • Srí Lanka – Maldivy – veľmi obľúbený poznávací program, ktorý ponúka relax na unikátnom súostroví. Základom tohto zájazdu sú silné zážitky a oddychu na all inclusive rezortoch.
 • Srí Lanka – rajská záhrada- na tomto zájazde môžete spoznávať pamiatky UNESCO a tie užívať si tie najkrajšie pláže na ostrove. Je to dokonalá kombinácia oddychu a poznávania.
 • Srí Lanka – tamilské tigre – pokladá sa za mimoriadny program, ktorý objavuje nepoznaný sever ostrova. Je to maximalistický okruh po trati, ktorou prešiel málokto.
 • Srí Lanka a Južná India – táto cesta je plná prekvapení. Spoznávajú sa tie najkrajšie pamiatky, slávna Sigiriya, sloní sirotinec v Pinnawale či židovská štvrť nachádzajúca sa v Kochi.
 • Srí Lanka a Seychelské ostrovy – spojenie neuveriteľného komfortu uprostred Indického oceánu na najkrajších plážach sveta.

Srí Lanka

 

Ako je to s letenkami na Srí Lanku?

Koľko vás budú stáť letenky? Lacné letenky viete zohnať už od 430 do 500 eur aj za spiatočný let. Najvýhodnejšou ponukou boli letenky od 338 eur. Výhodou je, že letieť sa dá aj z bratislavského letiska a práve preto túto krajinu objavuje čoraz viac Slovákov. Letieť sa dá aj z Viedne, Prahy, Krakowa alebo Budapešti a letov nie je málo.

Väčšina letov smeruje rovno do hlavného mesta krajiny Colomba, no pár letov prichádza aj na juh krajiny, do mesta Hambantota.

Tip: Kde nájsť výhodné letenky a zájazdy na Srí Lanku?

Pelikan.sk

pelikan

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť naplánovania dovolenky pre celú rodinu
 • Akciové ceny po celý rok
 

Invia.sk

invia

 

 

 • Garancia výhodnej ceny
 • Ponuka zájazdov a dovoleniek od viac než 300 cestovných kancelárií
 • Možnosť prečítať si recenzie hotelov, či zapožičanie auta a iné

 

Ubytovanie na Srí Lanke

Srí Lanka ponúka množstvo hotelov, hostincov dovolenkových prenájmov, ktoré sú hodnotené návštevníkmi.Najviac hotelov sa nachádza v meste Kandy, kde ich je 1 289.

Ubytovanie sa zdá nie najlacnejšie ale na naše pomery primerané. Na celom ostrove je obrovská ponuka ubytovania. Najlacnejšie z nich sa pohybujú už od pár eur za jednu noc. Hotely v strednej triede tu nájdete už od 20 €- 40 € na osobu ale aj s raňajkami. S miestnymi sa veľmi ľahko dá zjednávať.

Náš tip: Nájdite si svoj last minute na Srí Lanke a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

Základné ceny na Srí Lanke

Veľa ľudí považuje túto krajinu za drahšiu dovolenkovú destináciu, no nie je to tak. Ceny nie sú vysoké a málo kto vie, že ak idete na dovolenku do Ázie, vyjde vás to lacnejšie ako dovolenka v Európe.

Exkurzie pamiatok sú najdrahšou položkou, no aj tak sú relatívne lacné. Strava, ubytovanie a doprava sú o dosť lacnejšie. Takže finančne vás táto dovolenka nezruinuje.

Ich hlavnou menou je srílanská rupia, ktorá sa delí na 100 centov. Medzinárodný kód srílanskej meny je LKR ale používa sa aj označenie ako Rs, Rp, SLR či SLRp. Zaujímavosťou je, že ako jediná mena má srílanská zadnú stranu na výšku. Ak máte inú menu, nie je to veľký problém. Peniaze si môžete zmeniť hneď keď priletíte na letisku alebo v miestnych bankách v pracovných dňoch najvýhodnejšie z EUR a USD.

Orientačné ceny:

 • Pivo Lion 0,3l – Rs 80
 • Voda 1,5l . Rs 30-80
 • Nealko 0,33l – Rs 60
 • Cola 1,5l – Rs 180
 • Mlieko 1l – Rs 150
 • Maslo 200g – Rs 170
 • Zmrzlina 1 porcia – Rs 25
 • Banány 1 kg – Rs 20
 • Šunka 150g – Rs 420

Tip na zájazd s pobytom: St. Lucian, Svätá Lucia

St. Lucian, Svätá Lucia-Severné Pobrežie

 • Dĺžka pobytu je 9 dní z toho 7 nocí
 • All inclusive
 • Destinácia na jednej z najkrajších pláži Reduta na severe ostrova
 • Pláž vhodná pre rôzne druhy športov aj pre deti

 

Pripravte sa na počasie na Srí Lanke!

Počasie na Srí Lanke je tropické a veľmi premenlivé no teplota je stála 27 stupňov. Za ideálne obdobie dovolenky na tomto ostrove považujú od novembra do apríla, pretože počas ostatných mesiacov je veľmi častý výskyt dažďa.

Vzhľadom nato, ze táto krajina je tropická nemali by ste si zbaliť aj teplejšie veci a to v prípade ak by ste chceli ísť na výlet do hôr. Tam je známe, že teplota vie klesnúť aj na nulu. Ale nemusíte sa báť na Srí Lanke si vychutnáte krásne tropické počasie, ktoré k tejto krajine nesmie chýbať.

Srí Lanka

 

Srí Lanka víza

Ak rozmýšľate o dovolenke na Srí Lanku musíte si zabezpečiť turistické víza pre pobyt do 30 dní, ktoré je možno získať pred odchodom. Odporúča sa víza si zariadiť cez internet (tzv. ETA) pred odletom. Tým sa vyhnete rade na letisku a zaplatíte o 5 USD viac.

Žiadosť sa podáva na webových stránkach imigračného úradu pomocou vyplnenia formulára. Na jeho vyplnenie potrebujete ovládať anglický jazyk a stačí ak ho vyplníte pár dní pred odletom a poplatok je 35 USD. Deti do 12 rokov majú víza zadarmo. Cestovný pas im musí platiť ešte minimálne 6 mesiacov.

Víza je možné predĺžiť na počkanie v Kolombe na migračnom úrade.

Náš tip: Nájdite si svoj last minute na Kajmanských ostrovoch a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

Kedy ísť na Srí Lanku?

Najhodnejšie si vyberať túto destináciu od januára do apríla, pretože pravdepodobnosť výskytu zrážok je najmenší na celom južnom pobreží ale aj v horách. Od júla do septembra sa môžete tešiť na južné a západné pláže, kde počet zrážok je na tomto mieste minimálny. Oceán však nie je pokojný a na niektorých miestach odnáša piesok do oceánu.

Srí Lanka last minute

Srí lanka je destinácia, ktorá vás určite očarí a preto sa tam návštevníci radi vracajú. Prevládajú tam biele pláže s dokonalo čistým morom. Táto kombinácie je znamenie pre dovolenku, na ktorú nezabudnete.

Tip na zájazd s pobytom: Spoznávajte Srí Lanku

 • V ponuke ubytovanie v rôznych destináciach v hoteloch s rôznym počtom hviezdičiek
 • Vychutnajte si All inclusive
 • Môžnosť spoznať Srí Lanku a iné destinácie na výletných lodiach

 

Srí Lanka destinácie

Najobľúbenejšie destinácie Srí Lanky sú:

 • Bentota – nachádza sa južne od Colomba (62km), je to prímorské letovisko, ktoré má pár hotelov, železničnú stanicu, obchodné centrum, divadlo, kaviarne pod.
 • Beruwela –  za posledné roky tu zaznamenali turistický boom, kúpať sa na tomto mieste dá po celý rok
 • Colombo – hlavné mesto Srí Lanky, nachádza sa tu mnoho kultúr, chrámov a pamiatok, ktoré sa oplatí vidieť
 • Hikkaduwa – mesto s podmienkami na zoznámenia sa s podmorským svetom
 • Induruwa – veľmi obľúbená pre jej prímorskú klímu a krásne romantické pláže
 • Kalutara – toto mesto bolo niekedy veľmi dôležité pre obchod s korením, dnes je preslávené kvalitnou výrobou prútených vecí
 • Koggala – letovisko na najnižšej časti Srí Lanky, má výborné podnebie
 • Marawila –  letovisko 35 kilometrov od Colomba, známa vďaka tropickej lagúne

TIP: Chceš vyraziť na Srí Lanku? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju na Srí Lanku!

 

chcem letenku

Lacné pobyty

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku ubytovania na Srí Lanke!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku na Srí Lanke pomocou cestovnej kancelárie!

vyhľadať zájazd

 

Srí Lanka výlety

Doprava je po ostrove lacná, niekoľkohodinová cesta po Srí Lanke stojí pár eur. Každý si tu príde na svoje. Nájdete tu perfektné pláže na surfing ale aj na dokonalý oddych, krásne hory, čajové plantáže 300 metrov nad morom, starobylé mestá a chrámy, ktoré sú pýchou krajiny. Najviac fascinujúce sú pre návštevníkov opice, ktoré pobehujú všade.

Na tomto ostrove môžeš zažiť safari, ktorého cena sa pohybuje okolo 20 € až 35 € na jednu osobu, záleží len na výbere parku.

Srí Lanka

 

Základné informácie o Srí Lanke

Vaše chuťové bunky neostanú sklamané a to vďaka typickým cejlónskym čajom. Pestujú sa tu kvôli polohe, v ktorej sa ostrov nachádza a odborníci ho zaradujú medzi najlepšie čaje na svete. Považuje sa za tradičný nápoj Srí Lanky no nepije sa tu len čaj. Okrem neho tu pijú pivo z domácej produkcie a majú radi dobrú kávu. Ich obľúbená pálenka je z kokosu s názvom Arak.

Miestna kuchyňa je nadmieru chutná. Je podobná Indickej a tá ma chutné korenisté a ostré jedlá, ktorých základom sú ryža a karí pripravované všelijakými spôsobmi a aj preto sa hovorí, že nikto nevie urobiť tak chutné karí ako miestny obyvatelia. Kuchyňu Srí Lanky si určite zamilujete a to aj pre rôzne tropické ovocie a zeleninu, ktoré sú dokonalým doplnkom. Na dovolenke však nesmú chýbať ani ryby a morské plody.

Ich životný štýl vás bude prekvapovať každý deň. Je to krajina prekonávajúca očakávania s nádhernou prírodou, pamiatkami, jedlom a samozrejme aj ľudmi. Ľudia sú priateľský, veľmi milí a ochotne pomáhajú s akýmkoľvek problémom. Ak ich požiadate o informácie k pamiatkam, veľmi radi vám k nim vyrozprávajú históriu.

 

Tip: zarezervujte si zájazd cez invia.sk

invia

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť výberu z množstva zájazdov a hotelov
 • Akciové ceny po celý rok

button_chcem-vediet-viac

Srí Lanka – tropický raj, krásne zážitky
5 (100%) 2 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+