Vyberte stranu

Nový Zéland je štát, nachádzajúci sa v Austrálii a je štátom ostrovným. Keďže je Nový Zéland štát ostrovný, poďme si povedať niečo o jeho ostrovoch. Tvoria ho dva veľké ostrovy (hlavné ostrovy) a potom veľa drobných ostrovčekov naokolo. Nachádza sa juhovýchodne od Austrálie v Ticho oceáne. Kto ale na Novom Zélande žije? Sú to najmä ľudia, ktorí sa tu prisťahovali z Európy. Za susedské štáty Nového Zélandu môžeme považovať Novú Kaledóniu, Fidži a Tongu. Ak by ste chceli vedieť viac o ľuďoch žijúcich na tomto ostrovnom štáte, povedali by sme, že tu nájdete aj Maoriov – Maoriovia sú považovaní za ľudí, ktorý novozélandské ostrovy osídlili ako prví. Hlavným, no nie najväčším mestom na Novom Zélande je Wellington. V štáte žije spolu takmer 5 000 000 obyvateľov  a celková rozloha štátu je 268  tisíc kilometrov štvorcových. Na Novom Zélande sa platí novozélandským dolárom.

Nový Zéland dovolenka

Nový Zéland je krajinou s krásnou a preto je dovolenka v tejto krajine výhrou. Novozélanďania si krásy svojej prírody vážia až natoľko, že jej priradili jej vlastné ľudské práva. Zaujímavé však? Nejde ale však o prvú krajinu, ktorá to spravila. Prvou krajinou bol totiž Ekvádor a druhou Bolívia. Tento zákon umožňuje ochranu prírody v čo najvyššom možnom stupni miery ochrany. Chráni tak prírodné pamiatky a ďalšie pamiatky, ktoré majú pre krajinu neopísateľnú hodnotu.

TIP: Chceš vyraziť na Nový Zéland? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju na Nový Zéland!

 

chcem letenku

Lacné pobyty

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku ubytovania na Novom Zélande!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku na Novom Zélande pomocou cestovnej kancelárie!

vyhľadať zájazd

 

Nový Zéland zájazd

O tejto krajne sa hovorí ako o krajine snov. Tým, že sa nachádza v Pacifiku, nikdy odtiaľ nie je ďaleko k moru. Od Austrálie sa nachádza necelých 1 800 km a preto je jeho susedný štátom. Nový Zéland rozdeľuje na južnú a severnú časť krajiny najmä Cookov prieliv. Úradným jazykom je ako inak anglický.

Nový Zéland letenky

Letenky na Nový Zéland patria k tým drahším, no túto kúpu rozhodne nebudete ľutovať. Je tu taká krásna krajina, že nebudete veriť svojim vlastným očiam. Vodopády, zeleň, krásne modrá obloha. To všetko tvorí neuveriteľne krásnu scenériu, ktorá Vám ešte veľmi dlho utkveje v pamäti.

Nový Zéland

 

Ako to je s ubytovaním na Novom Zélande?

Ubytovanie na Novom Zélande môžete zvoliť dvojaké – buď pôjdete do krásneho hotela alebo zvolíte ubytovanie prostredníctvom booking.com alebo airbnb. Je tu tiež možnosť ubytovania na farme, prípadne v rôznych hoteloch. Okrem toho, na Novom Zélande je veľa rodín, ktoré ponúkajú ubytovanie vo svojich domoch – tomuto ubytovaniu sa hovorí tzv. Homestay. Na Novom Zélande ale platí pravidlo – čím dlhšie tu budete ubytovaní, tým nižšia cena za Vaše ubytovanie na konci bude. Takisto tu platí druhé pravidlo ktoré hovorí o tom, že čím viac študentov u býva na jednom mieste, tým na jedného vychádza menej € za ubytovanie. Tretie pravidlo hovorí o tom, že čím ďalej od mesta bývate, tým je Vaše ubytovanie lacnejšie. Z toho logicky vyplýva, že najdrahšie ubytovanie bude práve v centre miest.

Tip: Kde nájsť výhodné letenky a zájazdy na Nový Zéland?

Pelikan.sk

pelikan

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť naplánovania dovolenky pre celú rodinu
 • Akciové ceny po celý rok
 

Invia.sk

invia

 

 

 • Garancia výhodnej ceny
 • Ponuka zájazdov a dovoleniek od viac než 300 cestovných kancelárií
 • Možnosť prečítať si recenzie hotelov, či zapožičanie auta a iné

 

Nový Zéland ceny

Skvelou správou je, že na Novom Zélande sa dá platiť aj hotovosťou, ale aj kreditnou kartou. Čo sa týka cien za jedlá alebo potraviny, nelíšia sa veľmi od tých našich. Avšak dôležité je povedať, že majú menu – novozélandský dolár. V reštauráciách si sa dobré jedlo trochu priplatíte. Drahé sú ale napríklad vstupy do národných parkov.

Nový Zéland počasie

Nový Zéland sa nachádza v oceánskom pásme. Jeho severná časť sa preto radí už do subtropického podnebného pásma. Čo sa týka ročných období, majú to naopak ako to býva u nás. Zimu majú v čase keď my máme teplo a teplo v čase keď my mrzneme. Medzi najteplejšie mesiace teda považujeme december a január, ten najchladnejší je naopak júl.

Náš tip: Nájdite si svoj last minute na Novom Zélande a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

Treba víza na Nový Zéland?

Ak Vaša cesta na Nový Zéland nebude trvať dlhšie ako tri mesiace, vízovú povinnosť si plniť nepotrebujete. Je však nutné mať platný občiansky preukaz a platný cestovný pas, ktorý bude platný ešte ďalšie tri mesiace po návrate z tejto krajiny. Po prílete do krajiny je ale nutné registrovať sa v krajine. V prípade potreby je vhodné kontaktovať aj veľvyslanectvo Slovenskej republiky pre Nový Zéland a Austráliu, ktoré sa nachádza v Canberre.

Ponuka zájazdov a hotelov: Novozélandské dobrodružstvo

 • Spoznajte Nový Zéland a aj iné krajiny, počas plavby loďou
 • V ponuke aj zájazdy po celom Zélande
 • Môžte zažiť aj romantickú jazdu karavanom

 

Kedy ísť na Nový Zéland?

Z dôvodu relatívne pekného počasia sa na Nový Zéland odporúča ísť v mesiacoch november, december, január, február a marec.

 

Nový Zéland last minute

Na Novom Zélande nájdete aktívne gejzíry, nádherné ľadovce, ale aj srdečných ľudí so svojským charakterom. Túto krajinu by ste rozhodne mali počas svojej dovolenke spoznať čo najlepšie a čo najviac pokiaľ sa to dá. Táto krajina je osobitá, jednoducho krásna, plná zelene. Je tu veľa druhov vtástva a je tu skutočne veľa aktivít, ktoré sa tu dajú vykonávať.

Nový Zéland destinácie

Ak na Novom Zélande budete, určite zájdite ku pamätníku Prahaki War Memorial. Okrem toho pamätníka odporúčame aj tieto destinácie:

 • Vodopád Whangarei
 • Glow-worm – jaskyňa
 • Bay of Islands
 • Waipoua Kauri Forest
 • Matakohe – Kauri muzeum
 • Auckland
 • Queen Street
 • Sky Tower

Ponuka zájazdov a hotelov: Spoznavanie Mexika

 • Veľký výber plavieb loďou ale aj zájazdov do Mexika
 • Veľký výber destinácií a atrakcií
 • Na výber 3-5 hviezdičkové hotely

 

Nový Zéland výlety

Kde sa na Novom Zélande oplatí urobiť sa výlet? Určite všade. Super je ale si výlet spraviť k jednej zaujímavej tabuli. Tá totiž pomenúva kopec v blízkosti a považuje sa za najdlhší názov, ktoré pomenúva geografickú polohou vôbec na svete. Ide o tento názov:

Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu

A znamená:

Miesto, kde Tamatea, muž s veľkými kolenami, ktorý sa z hôr zošmykoval, na hory sa šplhal a hory prehĺtal – známy ako zemežrút – hral na svojej flaute pre svoju milovanú.

Náš tip: Nájdite si svoj last minute na Filipínach a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

Nový Zéland informácie

Možno ste o Novom Zélande toho vedeli už predtým veľa, no vedeli ste aj to, že sa v tejto krajne narodilo množstvo osôb, ktoré sa svojimi činmi preslávili po celom svete? Jedným zo známych osobností, ktoré sa v tomto štáte narodili je aj autor trilógie Pán prsteňov – Peter Jackson. Okrem toho, z Nového Zélandu pochádza aj prvý človek, ktorý dá sa povedať „pokoril“ Mount Everest – Sir Edmund Percival Hillary.

Nový Zéland last minute all inclusive

Last minule all insclusive zájazd či dovolenka? Samozrejme. Je veľa cestovných kancelárií, ktoré spĺňajú akékoľvek požiadavky – aj tie najnáročnejšie. Jednou zaujímavosťou, ktorú by sme chceli spomenúť, je pikoška o hlavnom meste Wellingtone. Toto mesto v roku 1855 prežilo silné zemetrasenie, čo malo za dôsledok tsunami, ktoré dosahovalo až 10 metrov! Novozélanďania sú ale na otrasy zeme pod nohami zvyknutí. Tento štát sa totiž nachádza blízko tektonickej línie a preto sú tu slabšie či silnejšie zemetrasenia pomerne často.

TIP: Chceš vyraziť na Nový Zéland? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju na Nový Zéland!

 

chcem letenku

Lacné pobyty

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku ubytovania na Novom Zélande!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku na Novom Zélande pomocou cestovnej kancelárie!

vyhľadať zájazd

Zaujímavosti o Novom Zélande

Počuli ste už, že o Novom Zélande sa častokrát hovorí aj o krajine oviec? Áno, je to skutočne tak. Nie je sa prečo čudovať, že sa v tejto krajine rozmohol ovčiarsky priemysel. Oviec je tu skutočne veľa. Na jedného obyvateľa Nového Zélandu tu pripadá až neuveriteľných 9 oviec! Vyrába sa tu aj množstvo masla a kravského syra. V chovateľstve oviec na svete napriek tomu obsadzuje až druhú priečku –prvá totiž patrí Austrálii.

Nový Zéland

 

Nový Zéland recenzie

Nový Zéland je krajinou mnohých možností a je výrazne popredu. Svedčí o tom aj 19. storočie, kedy tu došlo k zrovnoprávneniu mužov a žien. Ako? Jednoducho. Ženy mohli slobodne voliť, čo ešte veľa dlhých rokov v iných štátoch nemohli. Reč je o prelomovom roku 1893. Liberalizmus, ktorým sa tento národ prejavil už dávno, mu ostal aj dodnes a aj preto je na svete jednou z najmodernejších krajín.

 

Tip: zarezervujte si zájazd cez pelikan.sk

pelikan

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť výberu z množstva zájazdov a hotelov
 • Akciové ceny po celý rok

button_chcem-vediet-viac

Nový Zéland – aj príroda má svoje vlastné ľudské práva!
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+