Vyberte stranu

Nórsko alebo keď chcete Nórske kráľovstvo je škandinávskym štátom. Medzi ďalšie škandinávske štáty po Nórsku sem zaraďujeme aj Švédsko, Dánsko či Fínskom, ktorý, ktoré je susedným štátom vyššie spomínaného Nórska. Hlavné mesto Nórska je Oslo. Za rok vzniku Nórskej konštitučnej monarchie sa považuje sa rok 1905 (konkrétne 7. jún). Počet obyvateľov Nórska je viac než 5 miliónov a rozloha Nórska ako štátu je približne 320 tisíc štvorcových kilometrov. Ak by ste sa pozerali na mapu Nórska, hneď by Vám do očí udreli hory, ktoré tvoria prevažnú časť tejto krajiny. Pri Nórsku nájdete aj dva veľmi známe ľadovce, ktoré sa volajú Jostedalsbreen a Jotunheimen. Tieto ľadovce každý rok lákajú veľké počty turistov. O ďalších zaujímavostiach o tomto štáte, prírode Nórska a ďalších dôležitých informácií si ale viac povieme v článku nižšie.

Nórsko dovolenka

Ak sa chystáte na dovolenku do Nórska, nezabudnite si do svojej batožiny teplé oblečenie. Nórsko je severnou krajinou a preto tam je pochopiteľne chladnejšie. V tomto štáte si neužijete totiž klasickú slnečnú dovolenku, kedy prídete domov opálený ako keby ste prišli z Afriky. Tu totiž nezažijete horúce teplotné rekordy. Zažijete si tu ale rôzne vodopády, fjordy a hory – dokonalá aktívna dovolenka!

TIP: Chceš vyraziť do Nórska? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju do Nórska!

 

chcem letenku

Lacné pobyty

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku ubytovania v Nórsku!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku v Nórsku pomocou cestovnej kancelárie!

vyhľadať zájazd

 

Nórsko zájazd

Ak sa vyberiete na zájazd do Nórska, neoľutujete. O Nórsku sa hovorí, ako o jednej z najkrajších krajín našej Európy. Ako o krajine fjordov. Ak do tejto krásne rozprávkovej krajiny vstúpite, sami sa o tom presvedčíte. Nórska príroda vyzerá skutočne ako z rozprávky. Nedotknuteľná nórska príroda očarí každého svojho návštevníka. Zemepisná šírka tejto krajiny sa odlišuje od tej našej a aj to robí túto krajinu samu o sebe nádhernou.

 

Nórsko

Nórsko letenky

Cena leteniek do hlavného mesta Nórska Osla začína už na cene 18 eur z poľských Katowíc. Preto ak chcete navštíviť Nórsko, neváhajte a kupujte, pretože táto cena je neuveriteľná. Je viacej leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lacné letenky do tejto zasneženej krajiny, stačí preto len sledovať ich stránky a naplánovať výlet tak, aby ste zbytočne nepreplatili!

 

Náš tip: Nájdite si svoj last minute na Kajmanských ostrovoch a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

Nórsko ubytovanie

Ubytovanie v Nórsku je drahé. Za to, že bývate v byte zaplatíte mesačne viac ako 450 eur, no bytíky sú naozaj krásne zariadené. Zaujímavosťou v Nórsku sú ale mini domčeky, ktoré vznikli ako rukopis Harvarda Lunda. Tento človek je zodpovedný za stavbu týchto domčekov, pretože si chcel splniť sen. Domčeky, ktoré neprehliadnete sa nachádzajú neďaleko polárneho kruhu, no už na prvý pohľad vyzerajú skvostne. Ak by ste však čakali tradičné tvary domov, nenašli by ste ich. Sú špeciálne a obrovské presklené okná im dodávajú čaro, pretože z nich máte výhľad na krásnu nórsku prírodu.

 

Základné ceny v Nórsku

Nórsko je krajina s vysokou kvalitou života, preto tam za dobré jedlo a jedlá v supermarketoch naozaj priplatíte. Nižšie ponúkame menší prehľad, aby si si urobili obraz o stravovaní sa v Nórsku:

 • Káva – 4 eurá
 • Hlavné jedlo v priemernej reštaurácii – 20 eur
 • Menu v rýchlom občerstvení – 13 eur
 • Večera v reštaurácii – vyše 30 eur
 • Fľaša dobrého vína – 15 eur

Tip: Kde nájsť výhodné letenky do Nórska?

Pelikan.sk

pelikan

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť naplánovania dovolenky pre celú rodinu
 • Akciové ceny po celý rok
 

Invia.sk

invia

 

 

 • Garancia výhodnej ceny
 • Ponuka zájazdov a dovoleniek od viac než 300 cestovných kancelárií
 • Možnosť prečítať si recenzie hotelov, či zapožičanie auta a iné

 

Pripravte sa na počasie v Nórsku

To aké je počasie v danej krajine, závisí od toho, v akom podnebnom pásme sa spomínaná krajina nachádza. Keď e reč o Nórsku, nejde nespomenúť, že Nórsko je severnou krajinou (blízko polárneho kruhu), prúdi okolo neho Atlantický oceán. V lete je tu mierne daždivo, v zime je tu chladno a obliekať sa treba skutočne teplo. Medzi najteplejšie mesiace v tejto krajine sa radia júl a august, no naopak tými najchladnejšími sú január a február.

 

Nórsko víza

Ak sa chystáte do Nórska po dobu 90 dní, víza si vybavovať nemusíte. Na cestu do Nórska Vám postačí aj platný občiansky preukaz, nepotrebujete si vybavovať ani pas. Občiansky preukaz je pre Vás akýmsi identifikačným číslom. Dajte si ale pozor, pretože v Nórsku platí mena Nórska koruna. Ak by Vás zaujímalo vierovyznanie v Nórsku, v 94 % sú to evanjelici, zvyšok percent tvorí iná cirkev alebo tam žijú ľudia bez vyznania.

Tip na zájazd s pobytom: Nórsko

 • Urobte si program a ubytujte sa v jednom z tradičných Nórskych domčekov
 • V blízkosti ubytovanie môžte spoznávať Nórsku prírodu
 • Dom je plne vybavený
 • Vhodné pre rodiny, ale aj skupinu ľudí hľadajúcich dobrodružstvo

 

Vhodný čas kedy ísť do Nórska

Do Nórska sa odporúča ísť v zimných mesiacoch, je tam totiž viditeľná polárna žiara, hýriaca fialovou, červenou či zelenou farbou. Ak už budete v Nórsku, odporúčame navštíviť hlavné mesto Oslo. Oslo, ktoré má až takmer 600 tisíc obyvateľov. V Osle sa nachádza aj katedrála s výnimočným oltárom, ktorý obsahuje model poslednej večere, následne na to ukrižovanie Ježiša. Katedrála je veľmi navštevovaným miestom a stojí na svojom mieste už od roku 1697.

 

Nórsko last minule

Do Nórska je organizovaných veľa zájazdov alebo dovoleniek, stačí si len vybrať. Niektoré zájazdy navyše zahŕňajú návštevy známych destinácií. Ak sa teda rozhodnete, že navštívite tento sever Európy, príjemne Vás prekvapí najmä príroda, ktorá v Nórsku dominuje. Takže ak nechcete zažiť klasickú dovolenku na pláži pod slnečníkom, vyberte sa do tejto krajiny. S určitosťou vieme povedať, že budete mať viac zážitkov, ako keby ste sa opaľovali na pláži.

Nórsko

 

Nórsko destinácie

Za jednu známu destináciu považujeme napríklad prístav v Nórsku. Reč je o prístave zvanom Hurtigruten. V tomto prístave tiež viete sadnúť na loď, ktorá Vás prevezie na okolitých riekach a vodách. Navyše Vám prináša aj skvelé pohľady na hory, ktorých vrcholky sú aj v lete často zasnežené. Tento sneh dodáva v lete či v zime osobitné čaro a šmrnc tejto krajine.

Náš tip: Nájdite si svoj last minute v Nórsku a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

Nórsko výlety

Počuli ste už o North Cape? Toto miesto obsadilo priečku najsevernejšieho bodu v celej Európe. Nachádza sa v Nórsku, v okrese Finnmark. Toto miesto, ktoré tvoria útesy je jedným z najnavštevovanejších miest v celom Nórsku. Toto miesto nájdete aj pod názvom Severný mys. Je to vlastne jeden útes, ktorý je vysoký 308 metrov. Avšak to, že je najsevernejšie miesto Európy nie je celkom pravda. Skutočným najsevernejším miestom je miestom, ktoré je vzdialené od North Campu 80 km a volá sa Nordkinn.

Nórsko informácie

Nórske fjordy odjakživa lákajú turistov z celého sveta. Nórsko ich má skutočne požehnane. Nórske fjordy sú pozostatkom riečneho systému, ktorý počas dlhých rokov vytvoril ľadovec. Ide o úzke, hlboké, dlhé úbočie alebo ak chcete – morský záliv. Turistov láka najmä fjord Geirangerfjord, Sognefjord, Hardangerfjord, Lysefjorden, Osterfjorden a veľa ďalších.

 

Tip na zájazd s pobytom: Comfort Suites, Grand Cayman

 • hotel sa nachádza pri pláži Seven Mile Beach
 • skvelá lokalita na potápanie
 • v cene sú zahrnuté raňajky
 • máte možnosť vyskúšať jachtárčenie, surfovanie…

 

Nórsko last minute all inclusive

All inclusive a last minute dovolenku (alebo povedzme skôr zájazd) určite nájdete. Musíte však pozorne sledovať ceny a stránky, ktoré tieto výlety ponúkajú.

 

Nórsko zaujímavosti

V Nórsku nájdete krásne kostolíky, ktoré svojím vzhľadom pripomínajú drevené kostolíky či skanzeny, aké nájdete na východe nášho Slovenska. V Nórsku sa ale začali stavať už v 10. storočí. Kostolíkov, ktoré postavili v období medzi 10. – 13. storočí bolo cca 600. Dnes by ste však v Nórsku našli len dvadsaťpäť.

 

TIP: Chceš vyraziť do Nórska? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju do Nórska!

 

chcem letenku

Lacné pobyty

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku ubytovania v Nórsku!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku v Nórsku pomocou cestovnej kancelárie!

vyhľadať zájazd

 

Nórsko recenzie

Nórsko je krajinou krásnou, bohatou na mnohé prírodné úkazy a krajinou s vysokou životnou úrovňou. Je to však krajina drahá, no dá sa tu aj zarobiť oveľa viac, Nórske platy sa nedajú porovnávať s tými slovenskými. Dá sa tu vidieť aj polárna žiara a nielen preto sa túto krajinu aspoň raz za život určite oplatí navštíviť!

Nórsko

 

Nórsko – Bergen

Bergene ľudia zvyknú hovoriť ako o najkrajšom mestečku v celom Nórsku. Je tvorený mnohými maličkým domčekmi v rôznych farbách = oblasť Bryggen. V minulosti sa pri tejto promenáde nachádzal aj prístav, dnes na jeho mieste stoja domčeky, ktoré v 18. storočí pre požiar museli rekonštruovať.

 

Tip: zarezervujte si letenku cez invia.sk

invia

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť naplánovania dovolenky pre celú rodinu
 • Akciové ceny po celý rok

button_chcem-vediet-viac

Nórsko – nádherná krajina fjordov!
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+