Vyberte stranu

New York je známe aj ako mesto štvrtí. Nachádza sa tu päť štvrtí a to: Manhattane, Brooklyne, Queens, Bronxe a Staten Island. V týchto štvrtiach sú nekonečné možnosti stravovania, nákupov a malých spoločností. Rozloha tohto mesta je 1 214 km² a počet obyvateľov je približne osem miliónov. Nachádza sa tu veľa etnických skupín ako belosi (44,7%), černosi (26,6%), Aziati (9,8%) a ostatné (18,9%).

Mesto je významným dopravným uzlom – má tri letiská a preváža až 70 miliónov cestujúcich ročne. Zbierajú sa v ňom dôležité diaľničné a železničné trasy a nachádza sa tu veľmi dôležitý prístav.

Je to kultúrne a hospodárske centrum celej USA. V meste môžete nájsť 50 univerzít, divadiel a redakcií skoro všetkých amerických časopisov.

Dovolenka v New Yorku

Ak ste sa vybrali na dovolenku to tejto časti USA, budete mať možnosť uvidieť kultovú panorámu tohto mesta, ktorá vytvorí hviezdy vo vašich očiach. Čaká na vás svietiaca zmes vysokých mrakodrapov a mnoho odevných butikov, elegantných barov a skvelých reštaurácií najmä na Manhattane a Brooklyne.

TIP: Chceš vyraziť do New Yorku? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju do New Yorku!

 

chcem letenku

Lacné hotely

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku ubytovania v New Yorku!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku do New Yorku pomocou cestovnej kancelárie!

vyhľadať zájazd

 

Zájazd do New Yorku

Cestovné kancelárie ponúkajú rôzne zájazdy do Spojených Štátov Amerických a oddychovo-spoznávacie zájazdy do turistických oblasti južného pobrežia. Ceny zájazdov väčšinou zahrňujú aj letenky a od toho sa odráža celková cena. Budú na vás čakaj slovenský sprievodcovia, ktorý vám ukážu tie najkrajšie časti celého New Yorku.

New York letenky

Takmer všetci veľký vnútroštátny dopravcovia a medzinárodné letecké spoločnosti prevádzkujú lety do tohto mesta. Nachádzajú sa tu tri medzinárodné letiská a to letisko Johna F. Kenediho, ktoré spravuje viac než 200 medzinárodných letov denne, letisko LaGuardia v Queens a Newark International Airport v New Jersey.

New York

 

New York – nájdi si ubytovanie

Ak hľadáte lacné ubytovanie v tomto meste, v prvom rade využite porovnávacie internetové portály, ktoré umožňujú cestovateľom zúžiť ich počet, ceny a preferencie vrátane recenzií. V druhom rade sledujte cestovné balíčky, ktoré ponúkajú cestovné kancelárie, kde máte ubytovanie v cene. Inou možnosťou je “gauč surfing”, ktorý funguje na princípe toho, že si vytvoríte profil cestovateľa a môžete tak kontaktovať hostiteľov, ktorí vám ponúknu ubytovanie doslova na svojom gauči.

 

New York bežné ceny

 • Priemerná cena letenky na jednu osobu je v priemere 400 až 500 €
 • Ak sa chcete ubytovať v lepšom hotely, zaplatíte približne 250 € za jednu noc
 • 20 € zaplatíte za týždenný lístok mestskou hromadnou dopravou
 • Preprava z letiska alebo na letisko vás vyjde od 10 €
 • Za jedno jedlo v lacnejších reštauráciách alebo Fast Foodoch zaplatíte do 10 €
 •  Za raňajky je to tak od 4 do 7 €
 • Káva alebo voda stojí od 1 do 2 € (ak nepôjdete do Starbucksu)

Tip na zájazd s pobytom: Iberostar Bahia

 • All inclusive pobyt na 6 dní
 • Hotel ponúka rôzne športové aktivity
 • Pre dospelých hotel ponúka miniklub, nocný klub, diskotéky

 

Počasie v New Yorku

Podnebie je kontinentálne, so studenými zimami a horúcimi letami. Priemerná teplota v januári dosahuje 5°C. Mesto leží na pobreží, čiže na okraji sú zimy chladné a v lete sa pobrežie ohrieva. Zima trvá od decembra do februára a teplota je tesne nad bodom mrazu. Počas zimy zriedka teplota klesá aj pod -10 stupňov. Sneženie je časté a niekedy vznikajú snehové búrky. V priemere napadne asi 60 cm snehu. Leto trvá od júna do augusta a najvyššia teplota sa pohybuje okolo 30 stupňov. Jeseň je od septembra do novembra a je to najviac nestabilné obdobie počas celého roka.

Náš tip: Nájdite si svoj last minute do Brazílie a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

New York víza

Ak cestujete do USA prvý krát, máte možnosť rozhodnúť sa pre viac možností. Občania Slovenskej republiky môžu využiť aj bezvízový styk ESTA alebo klasicky požiadať o vízum. Existuje niekoľko druhov víz, no vyberte si to, ktoré spĺňa účel vašej cesty do tejto krajiny.

Kedy ísť do New Yorku

Najlepší čas na návštevu New Yorku je jar a jeseň, aby vám v zime nebola veľmi zima a v lete naopak veľmi horúco. Najvyššie teploty sú v mesiaci máj a končia v polovici septembra. V lete tak môže byt nepríjemne horúco a tak si dovolenku v pohodlí neužijete. V apríli v meste môže byť zima a počasie je veľmi nestabilné a to najmä na začiatku mesiaca. Druhá polovica apríla je obvykle mierna. Na jeseň v parkoch môžete obdivovať nádherné farby stromov, ktoré pomaly strácajú svoje listy.

New York last minute

Do tejto krajiny existuje obrovské množstvo last minute pobytov do rôznym oblasti New Yorku za skvelé ceny.  Konečná cena zvyčajne zahrňuje všetky poplatky spojené s cestou.

New York naznámejšie destinácie

Bronx – Najsevernejšia štvrť v meste a ako jediná leží na súši. Táto štvrť je známa vďaka bejzbalovému týmu Yankees, obrovskej botanickej záhrade Bronx Zoo a je považovaná za rodisko Hip-Hopu.

Brooklyn – Je najľudnatejšou časťou mesta a v súčasnosti má 2 636 730 obyvateľov. Táto štvrť ponúka atrakcie pre všetky typy turistov. Nachádza sa tu Brooklynský most, spájajúci Brooklyn a Manhattanom.

Manhattan – Je to ostrov, ktorý leží na východe USA, na dolnom toku rieky Hudson. Zahŕňa niekoľko malých ostrovov a malú časť pevniny. Môžete tu navštíviť Central Park, Lower Manhattan, Midtown, Upper Manhattan a Harlem.

Queens – Štvrť s dobrodružným umením, medzinárodnou kuchyňou, nádhernými parkmi a športovými udalosťami svetovej úrovne. Ponúka rôzne atrakcie, ktoré uspokoja každého turistu.

Staten Island – Je preslávená svojimi múzeami, historickými pamiatkami plážami a parkmi, vrátane lesnej rezervácie mesta State Island Greenbelt.

barcelona

Tip na pobyt:   Apartamentos Buensol

 • V hoteli je možný bezdrôtový prístup na internet
 • V apartmáne je klimatizácia, zariadenie izieb, kúpeľňa, telefón
 • Čistenie a výmena bielizne a uterákov 1x za týždeň

 

Výlety po New Yorku

Mrakodrapy na Manhatene – sú akýmsi epicentrom západného kapitalizmu a ich architektúra je pre mnohých vnímaná ako symbol technológie, politiky a prevahy. Najznámejšie mrakodrapy sú: Flatiron Building, Chrysler Building, Empire State Building a Rockefeller Center.

Socha Slobody – Je jedným s najväčších symbolov USA, ktorý stojí na ostrove Liberty of Island, konkrétne v zálive pri ústí rieky Hudson – Atlantického oceánu. Bola vytvorená vo Francúzsku ako pomník a znázorňuje priateľstvo USA k Francúzsku. Znározňuje ženu – slobodu, ktorá je zbavená otroctva a okovy majú pretrhnuté pri nohách sú spojené s koncom občianskej vojny.

Ellis Island – nazývaný aj ako Vstupná brána do USA alebo Vstupná brána k slobode. Leží na hranici New Yorku a New Jersey v zálive pri ústí rieky Hudson. Tento ostrov sa nachádza v tesnej blízkosti ostrova Liberty of Island, na ktorom stojí známa socha slobody. Toto stredisko bolo vybudované na základoch pevnosti Forta Gibsona a stalo sa symbolom prisťahovalcov do USA, pretože týmto miestom prešiel každý druhý imigrant.

Tip: Kde nájsť výhodné letenky do New Yorku?

Pelikan.sk

pelikan

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť naplánovania dovolenky pre celú rodinu
 • Akciové ceny po celý rok
 

Invia.sk

invia

 

 

 • Garancia výhodnej ceny
 • Ponuka zájazdov a dovoleniek od viac než 300 cestovných kancelárií
 • Možnosť prečítať si recenzie hotelov, či zapožičanie auta a iné

 

 

New York informácie

 • Ak ste sa vybrali večer do mesta, mali by ste vedieť, že alkohol je v celých Spojených štátoch povolený až od 21 rokov
 • Dávajte si pozor na falošné taxíky alebo spoločnosti, ktoré vypožičiavajú bicykle
 • Oficiálna informačná horúca linka mesta je 311

Náš tip: Nájdite si svoj last minute na Ukrajine a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

New York last minute all inclusive

Lacné dovolenky v New Yorku sú tiež možné, najmä aj si rezervujete all-inclusive pobyty. Určite nepotrebujete míňať obrovské množstvo peňazí aby ste si dovolenku užili.

Zaujímavosti o New Yorku

 • V New Yorku žije vyše 8 miliónov ľudí, čiže každý 38. človek v Spojených štátoch žije v tomto meste
 • Ľudia tu vravia približne 800 jazykmi, čo z neho robí najviac jakykovo rozmanité meste na svete
 • 4 z 10 domácností hovorí iným jazykom ako angličtinou
 • V 19. storočí sa ustrice používali na postavenie ulice Pearl Street a taktiež na murivo kostola sv. Trojice
 • Svetoznámu sochu slobody darovalo Francúzsko Spojeným štátom v roku 1886
 • Táto socha bola odoslaná po 350 kusov v 214 prepravkách a preprava trvala 4 mesiace
 • Federálne banka v New Yorku má najväčšie zásoby zlata na svete
 • Vo verejnej knižnici nájdete viac ako 50 miliónov kníh, z čoho vyplýva že je 3 najväčšou knižnicou na svete
 • Prvá pizzeria bola v tomto mesta otvorená už v roku 1895
 • Central park nie je najväčším parkom v NY, skutočne najväčším je Flushing Meadows v Queense.

New York

 

New York recenzie

CENTRAL PARK

Je verejným parkom, ktorý má pekný obdĺžníkový tvar a nachádza sa v srdci Manhattanu. Rozprestiera sa na ploche 3,41 km² a to na pozemku patriacemu mestu. Tiahne sa od 59. ulice až po 110. ulicu, čo presne predstavuje 4,1 kilometra. Prvý krát bol otvorený už v roku 1859 a je dodnes veľmi obľúbeným miestom, pretože ponúka množstvo zelene uprostred vysokých mrakodrapov.

Toto dielo bolo úmyselne naplánované Frederickom Law Olmstedom a Calvertom Vauxom, ktorí ho vytvorili tak, aby sa čo najviac podobal na anglický vidiek. Okrem zelene tam dnes nájdete aj viacero umelých jazier, 2 štadióny na korčuľovanie, ihriská pre deti ale aj ZOO. Konajú sa tu aj rôzne kultúrne a spoločensko rekreačné programy.

Ročne tejto park navštívi viac ako 25 miliónov turistov a je taktiež najnavštevovanejším mestským parkom nielen na celom území USA ale aj na svete.

 

Tip: zarezervujte si letenku cez Invia.sk

invia

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť naplánovania dovolenky pre celú rodinu
 • Akciové ceny po celý rok

button_chcem-vediet-viac

New York – metropola “Veľkého jablka”
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+