Vyberte stranu

Mexiko (Spojené štáty mexické) je republikou s polohou na americkom kontinente. Radí sa ku krajinám Strednej Ameriky. Úradným jazykom Mexika je španielčina a za dátum oficiálneho vzniku tejto republiky sa považuje 27. september 1821. Mexiko sa rozprestiera na rozlohe takmer 2 milióny kilometrov štvorcových a žije tu približne 120 miliónov obyvateľov. V Mexiku sa platí pesom. Mexiko sa považuje za štrnástu najväčšiu krajinu na svete. Je to krajina rozmanitá. Svedčí o tom aj to, že tu nájdete aj pohoria, aj moria. Na území Mexika oddnes žijú jeho pôvodní obyvatelia, ktorí si hovoria Kreoli (miešanci belochov a indiánov). Okrem Kreolov, tu nájdete aj ďalšie kmene a to – Najuovia, Mayovia a Zapotékovia.

Mexiko dovolenka

Po dovolenke v Mexiku túži veľa ľudí, Predtým ako tu  pricestujete, mali by ste vedieť, že sú tu štyri pohoria nachádzajúce sa vo vysokých nadmorských výškach. Sú tu aj dva horské pásma – Sierra Madre Oriental a druhé je Sierra Madre Occidental. Ak by ste zavítali na juh Mexika, natrafíte na pohorie Sierra Madre del Sur. Z východu na západ nájdete pohorie Sierra Nevada.

TIP: Chceš vyraziť do Mexika? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju do Mexika!

 

chcem letenku

Lacné pobyty

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku ubytovania v Mexiku!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku do Mexika pomocou cestovnej kancelárie!

vyhľadať zájazd

 

Mexiko zájazd

Ak by ste sa na Mexiko pozreli na mape, zistíte, že západ Mexiko obmýva Tichý oceán, z východnej strany je to Mexický záliv. Blízko Mexického zálivu je tiež Atlantický oceán a Karibské more. Mexiko ale nie je len o tyrkysových plážach. Je aj o tequile a tacos. Ak sa do Mexika vyberieš, ochutnaj aj Queso fundido? Miesta špecilita, ktorá je zložená zo zapečeného syra v miske spolu s tortilami. Klasickým jedlom Mexičanov je tiež „mole“ alebo „torty“. Ak sa tu teda vyberieš, neoľutuješ!

Mexiko

 

Mexiko letenky

Letieť do Mexika zo Slovenska je drahou záležitosťou – letenka Vás vyjde v rozmedzí od 400 do 500 eur. Ak však budete sledovať stránku letenkyzababku, ktorá upozorňuje na rôzne akciové letenky, môžete do Mexika poletieť oveľa lacnejšie. Ak do Mexika chcete skutočne ísť, porozmýšľajte či by Vám nerobilo problém letieť z iného európskeho mesta – veľmi často sa totiž vyskytujú letenky do Mexika z Kolína nad Rýnom aj za neskutočných 200€!

Ponuka zájazdov a hotelov: Filipínske dobrodružstvo

 • Možnosť ubytovania v rôznych destináciach a hoteloch
 • V ponuke nájdete aj 13 dňový zájazd po Filipínach
 • Očaria Vás krásne pláže a azúrové more

 

 

Mexiko ubytovanie

Ubytovanie v Mexiku v hosteloch, penziónoch alebo prostredníctvom airbnb sú tým najlepším riešením. Mexiko samo o sebe nie je veľmi drahé, no ak budeš spať v hoteli, ktorý sa môže pochváliť pár hviezdičkami, na tento výlet po finančnej stránke budeš ešte dlho spomínať!

Aké sú ceny v Mexiku?

Ceny potravín v Mexiku nie sú veľmi vysoké. V niektorých častiach Mexika sú na takej cenovej hranici ako u nás na Slovensku. V iných nájdete niektoré druhy potravín ešte o polovicu lacnejšie v porovnaní so Slovenskom. Ak sa však vyberieš do Mexika, počítaj s tým, že celý čas budeš piť balenú vodu, pretože Mexičanom kohútiková voda nehovorí nič. Každý tam funguje iba na balenej vode. Chvalabohu, nie je veľmi drahá – v balení, kde je 6 fliaš, vychádza jedna fľaša približne po 1,50€ !

Náš tip: Nájdite si svoj last minute v Portugalsku a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

Pripravte sa na počasie v Mexiku

Tým, že je Mexiko veľmi rozsiahlou krajinou, mení sa aj počasie v jednotlivých jeho častiach. Krajinou prechádzajú až štyri výškové podnebné pásma. Suma sumárom ale je, že v Mexiku za celý rok teplota neklesá pod 25 °C. To však neplatí v horských oblastiach. Niektoré časti Mexika sú vyššie než 2 500 metrov nad morom a tam je samozrejme o čosi chladnejšie. Teploty tam dosahujú približne 17 °C, o je aj tak relatívne príjemne teplo.

Tip: Kde nájsť výhodné letenky a zájazdy do Mexika?

Pelikan.sk

pelikan

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť naplánovania dovolenky pre celú rodinu
 • Akciové ceny po celý rok
 

Invia.sk

invia

 

 

 • Garancia výhodnej ceny
 • Ponuka zájazdov a dovoleniek od viac než 300 cestovných kancelárií
 • Možnosť prečítať si recenzie hotelov, či zapožičanie auta a iné

 

Mexiko víza

Ak do Mexika cestujete, určite sa zamýšľate nad tým či bude potrebné, aby ste si vybavovali vízovú povinnosť. Poteším Vás. Víza nie je potrebné vybavovať, pokiaľ Vás pobyt v Mexiku neprekročí hranicu 180 dni. Na to, aby ste sa do Mexika dostali, Vám pokojne stačí aj platný cestovný pas a platný občiansky preukaz ako doklad Vašej totožnosti.

Kedy je správny čas ísť do Mexika?

Za hlavný turistický vrchol sezóny sa v Mexiku považuje obdobie Veľkej noci. Okrem toho sa do Mexika odporúča ísť v zimnom období a práve preto veľa turistov vyhľadáva Mexiko počas vianočných sviatkov. Ak sa však bojíte zimy, zahoďte svoje starosti za hlavu. Mexičania nepoznajú zimu takú ju poznáme my. V zime majú príjemných 20 °C. Veľmi zaujímam obdobím na skúmanie Mexika je aj Nový rok!

Ponuka zájazdov a hotelov: Spoznavanie Mexika

 • Veľký výber plavieb loďou ale aj zájazdov do Mexika
 • Veľký výber destinácií a atrakcií
 • Na výber 3-5 hviezdičkové hotely

 

Mexiko last minute

Ak sa vyberiete preskúmať krásy rozsiahleho Mexika, na Vašom zozname „čo vidieť v Mexiku“ by nemal chýbať Chichen Itzá. Je to pamiatka v Mexiku, ktorej právom patrí titul „najnavštevovanejšia“ pamiatka v Mexiku. Vyšliapať môžete po 365 schodoch a naskytne sa Vám krásny pohľad na okolité prostredie. Spája sa s množstvom legiend a povestí. Táto budova, ktorá tvarom pripomína pyramídu je v skutočne ale chrámom starovekých Mayov.

 

Mexiko destinácie

A čo ďalšie by ste mali mať na svojom zozname napísané? Rozhodne by ste mali vidieť hlavné mesto – Mexiko city. V tomto meste si ale dvojnásobne strážte svoju bezpečnosť a svoje osobné veci. Veľmi rýchlo sa ale môže stať, že ak budete nepozorní, o ne prídete. Zaujímavé a dominantné je aj námestie troch kultúr.

Frida Kahlo múzeum – určite každému z Vás niečo málo hovorí meno Frida Kahlo. Frida bola známou umelkyňou, ktorú poznal celý svet. Narodila sa v hlavnom meste, v ktorom počas života žila spolu s manželom a nakoniec v ňom aj zomrela. V Mexiku je známy ako „Modrý dom“.

Mexiko

 

Mexiko výlety

Acapulco – chcete stráviť typické dovolenkové chvíle a pritom sa cítiť luxusne? Navštívte Acapulco. V tejto oblasti je množstvo krásnych pláží, ale aj nádhernej prírody. Ak s avšak bojíte, že tu je veľa turistov, nemusíte. Síce tu je veľa turistov je, ale táto oblasť je taká rozsiahla, že sa turisti nepatrne sami rozptýlia. V Acapulcu sa už tiež natáčalo množstvo amerických filmov a preto je tiež považované za obľúbené miesto natáčania mnohých amerických filmárov.

Náš tip: Nájdite si svoj last minute v Mexiku a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

Základné informácie o Mexiku

V Mexiku je tiež veľmi krásna príroda. Vyznačuje sa silnými kontrastmi a prvkami rozmanitosti. Nájdete tu vlhké a stále zelené tropické pralesy a bielymi pieskovými plážami a tyrkysovou krištáľovou vodou. Okrem toho, v Mexiku je aj doteraz aktívna sopka, o ktorej už určte každý počul, pretože má dobre zapamätateľný názov à Popokatepetl. Táto sopka dosahuje neuveriteľných 5 465 metrov! Vrchol sopky je počas roka stále pokrytý snehovou prikrývkou alebo ľadom a preto domáci občas badajú biele mračná vychádzajúce zo stredu sopky, keď sa sopka z času na čas preberie a zaktivizuje.

Mexiko last minute all inclusive

Dovolenka v Mexiku je skutočnou dovolenkou a pre nás Slovákov nie je ale tradičnou dovolenkou destináciou. Ak sa tam však vyberiete, máte o zážitok na celý život postarané.

TIP: Chceš vyraziť do Mexika? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju do Mexika!

 

chcem letenku

Lacné pobyty

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku ubytovania v Mexiku!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku do Mexika pomocou cestovnej kancelárie!

vyhľadať zájazd

 

Mexiko zaujímavosti

 • Okrem španielskeho jazyka, ktorým hovorí väčšina Mexičanov, je v Mexiku ďalších 68 jazykov!
 • O Egypte sa vie, že je známy najmä svojimi pyramídami. Nikto však nevie, že práve Mexiko má najväčšie pyramídy na svete!
 • Kakaové bôby sa tu v dávnej minulosti používali ako platidlo
 • Viete odkiaľ pochádza popcorn? No predsa z Mexika!
 • Polostrov Yucatán – jeho názov vznikol skomolením slov
 • Mexiko do roku 1821 patrilo španielom!

 

Mexiko recenzie

Mexiko je krajinou s bohatou históriou, krásnou a neobvyklou kultúrou a srdečnými ľuďmi, ktorí vedia, čo je to skutočná zábava. Na dovolenke v Mexiku si odpočiniete a naberiete kopec nových síl. Ak sa však vyberiete do Mexika s cieľom skutočne spoznať túto krajinu a dostanete sa medzi domácich, majte pri sebe stále španielsky slovník! S angličtinou v Mexiku totiž nepochodíte!

 

Tip: zarezervujte si zájazd cez invia.sk

invia

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť výberu z množstva zájazdov a hotelov
 • Akciové ceny po celý rok

button_chcem-vediet-viac

Mexiko – krajina tacos, tequily, ale aj krásnych pláží!
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+