Vyberte stranu

Maldivy sú ostrovom v Indickom oceáne patriaci pod Indiu. Od Indie sa ale nachádza ešte ďalších 1000 km juhozápadne. Maleivy zahŕňajú vyše 1100 ostrovov, ktoré sú malé a niektoré nie sú väčšie ako 5 km². Maldivy alebo Maldivská republika má hlavné mesto nazývané Male. Úradným jazykom je maldivčina. Táto malá republika vznikla 26. júla v roku 1965. Obyvateľov tu nie je veľmi veľa – iba niečo cez 400 000. Rozloha, na ktorej sa Maldivy rozprestierajú je ani nie 300 km² čo je veľmi málo. V tomto článku sme si pre Vás ale pripravili viacero zaujímavosti, nápadov na výlety do rôznych destinácii, či praktické informácie ohľadom cien, počasia a ubytovania na Maledivách. Čítajte preto ďalej!

Naplánujte si dovolenku na Maldivy

Ak sa vyberiete ho dovolenku na Maldivy zažijete množstvo pokoja, ale aj dobrodružstva a naberiete nové sily. Maldivy sú veľmi peknou ostrovnou krajinou, ktorú tvorí ďalších 19 koralových atolov. Ostrovy sú tvorené týmito atolmi, ktoré vznikli po výbuchu sopky a v súčasnosti majú prstencový tvar. Už pri prvom pohľade na fotografie z Maledivách, si po myslíte, ako tu je krásne – sýta tyrkysová farba mora, palmy, malé domčeky a piesočnatá pláž sú ideálne na strávenie dovolenky.

TIP: Chceš vyraziť na Maldivy? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju na Maldivy!

 

chcem letenku

Lacné pobyty

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku ubytovania na Maldivách!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku na Maldivách pomocou cestovnej kancelárie!

vyhľadať zájazd

 

Zájazd na Maldivy

Už sa vyberiete na zájazd alebo dovolenku na Maleivy, pripravte sa na luxus aký ste ešte nezažili. Tieto neuveriteľne pláže sebe ukrývajú svet pod morom, ktorý je tu na to, aby ste ho preskúmali. Je tu veľa luxusných hotelov, ktoré zahŕňajú rôzne služby ako napríklad masáže na izbách, súkromné bazény a podobne.

Maldivy letenky

Ak sa predsa len rozhodnete, že svoje tohtoročné dovolenkové chvíle chcete stráviť na Maledivách, robíte dobre. Letenky sú trošku drahšie, ale ak narazíte na letenky akciové, letieť na Maldivy môžete už od 200 €. Je tu množstvo možností, ako stráviť pobyt či dovolenku a pritom sa nepreplatiť. Určite sa Vám tu bude páčiť a preto sa to budete chcieť vrátiť znovu.

Maldivy

 

Maldivy ubytovanie

Ak sa povie Maldivy, každý z nás si isto hneď predstaví slamené domčeky, ktoré sú na pláži alebo sú vybudované na mólach. V týchto domčekoch sa dá aj prespať, no za noc v týchto „slameniakoch“ si trošku priplatíte. Ak sa rozhodnete pre luxusnejšiu verziu v podobe hotelov, strávite tu skutočne nezabudnuteľné chvíle. Jednoducho – romantika ako z filmu!

Aké sú ceny na Maldivách?

Čo sa týka cien na Maledivách, najväčší rozdiel je v tom, že na tomto ostrove je drahšie prenajatie nehnuteľnosti. Čo sa ale týka cien bežných potravín či jedla a pitia v reštaurácii, sú podobné ako v iných dovolenkových destináciách. V lacnejšej reštaurácii za jednu porciu jedla zaplatíte do 5 €, v tej drahšej je to do 10 €. Ak by ste si však chceli luxus v podobe vína za jednu fľašu vína tu zaplatíte aj 16 €.

Ponuka zájazdov a hotelov: Filipíny

 • Možnosť ubytovania v rôznych destináciach a hoteloch
 • V ponuke nájdete aj 13 dňový zájazd po Filipínach
 • Očaria Vás krásne pláže a azúrové more

 

Pripravte sa na počasie na Maldivách

Čo sa týka počasia na Maledivách, je to skutočne horúco. Teplé dni tu majú počas celého roka. Počas dňa je priemerná teplota okolo 30°C, v noci teplota neklesne pod 22°C. Je tu však aj daždivé počasie, ktoré je viac-menej počas celého roka, no napriek tomu sú Maldivy vyhľadávanou dovolenkou destináciu. Ide o to že daždivé počasie sa so slnkom strieda aj pár krát do dňa, no napriek tomu je tu príjemne teplo.

Maldivy víza

Ak cestujete na Maldivy a do 30 dní sa vrátite naspäť, je Vám poskytnuté 30-dňové vízum zadarmo. Toto vízum si po prílete môžete vyzdvihnúť priamo na letisku, no preukázať sa musíte tým, že máte spiatočnú letenku a potvrdením z hotela, v ktorom budete ubytovaný. Okrem toho je na cestu na Maldivy potrebné mať so sebou ešte aj platný občiansky preukaz a platný cestovný pas.

 

Tip: Kde nájsť výhodné letenky a zájazdy na Maldivy?

Pelikan.sk

pelikan

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť naplánovania dovolenky pre celú rodinu
 • Akciové ceny po celý rok
 

Invia.sk

invia

 

 

 • Garancia výhodnej ceny
 • Ponuka zájazdov a dovoleniek od viac než 300 cestovných kancelárií
 • Možnosť prečítať si recenzie hotelov, či zapožičanie auta a iné

 

Kedy je správny čas ísť na Maldivy?

Ak sa zamýšľate nad otázkou „kedy ísť na Maldivy“ našou odpoveďou je: hocikedy počas celého roka. Maldivy sú dovolenková destinácia, v ktorej je väčšinu dní v roku horúco. Vycestovať tu teda môžete hocikedy bez toho aby ste sa obávali zimy alebo chladnejších dní. Tým že tu teplo, tu nočná teplota neklesne pod 20°C, takže tu nikdy zima ani nebude. A rekordnou teplotou, ktorá na Maledivách bola nameraná bolo takmer 37°C.

Maldivy

 

Maldivy last minute

Je veľa cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú dovolenky na Maldivy na „poslednú chvíľu“. Tieto pobyty sú oveľa lacnejšie ako firt minute. Ak sa však pýtate či sa na toto súostrovie treba nejako špeciálne očkovať a chrániť pred chorobami, nie je to nutné. Pred cestou na Maldivy nie je potrebné žiadne špeciálne očkovanie. Ak však do krajiny vstúpite dávajte si pozor na svoju bezpečnosť pretože zdravotníctvo nie je na veľmi vysokej úrovni, no napriek tomu sú tu poplatky za zdravotnícke služby pomerne drahé.

Náš tip: Nájdite si svoj last minute v Curacao a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

Maldivy destinácie

Klasickou destináciou, ktorú vyhľadáva aj väčšina turistov hneď po prílete na Maldivy je hlavné mesto Male. Toto mesto leží na malom ostrovčeku, ktorý sa volá rovnako – Male. Prekvapivá je však ale veľkosť tohto ostrova ,pretože ak hovoríme že ostrovy skutočne malé myslíme tým to, že tento ostrov nemá ani celé 2 km. Je tu však malé námestie, ktoré by ste si pri prehliadke tohto mestečka rozhodne mali vynechať.

Čo musíte vidieť na Maldivách

Našim druhým typom na výlet je druhé najväčšie mesto na Maldivách. Na tomto meste je zaujímavé je to že sa rozprestiera až na 5 menších ostrovoch. Tieto ostrovčeky sú medzi sebou navzájom poprepájané rôznymi mostami preto sa nie je problém dostať z jednej strany mesta na druhú. Je tu množstvo krovia, paliem, úzkych uličiek a zaujímavých domčekov, preto si tu každý príde na svoje.

Ponuka zájazdov a hotelov: Spoznajte krásu Maldivov

 • môžnosť ubytovať sa v nádherných slamenných domčekoch
 • Maldivy a iné krajiny máte možnosť navštíviť aj výletnou loďou
 • užite si all inclusive v 3-5 hviezdičkových hoteloch

 

Maldivy informácie

Zaujímavou informáciu, ktorú sme si pre Vás pripravili je to, že ak budete na Maldivách, rozhodne si nenechajte ujsť ponorku ktorá sa volá Veľryba. Táto Ponorka ponúka jazdu, ktorá je dlhá 30 až 40 minút a ponára sa do hlbín vody a predstavuje Vám tak skutočný pestrofarebný podmorský maldivský svet. Ponára sa až do hĺbky 40 m a preto vidieť môžete naozaj čokoľvek.

Maldivy last minute all inclusive

Skvelé last minute a all inclusive dovolenky Vám ponúka aj cestovná kancelária dovolenka.sme.sk. Ak na tomto ostrove budete, pripravte sa na to že väčšinu dní budete jesť ryby. Ryby sú hlavným zdrojom jedla na týchto ostrovoch. Či už sú to vyprážané ryby alebo údené, ba potreté kokosovým orechom a cibuľou – jednoducho skvelé delikatesy. Okrem rýb tu obyvatelia majú aj svoje tradičné pečivo.

Náš tip: Nájdite si svoj last minute na Maldivách a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

Maldivy zaujímavosti

More na Maledivách je ideálnym riešením ak milujete potápanie. Ak nás však potápanie až tak veľmi neláka môžete vyskúšať šnorchlovanie, windsurfing, kajak, vodné lyže a podobne. Internetové pripojenie na Maledivách je iba v hlavnom meste Male, no je možnosť zakúpenia si karty, ktorá Vám umožní mať internet stále so sebou.

TIP: Chceš vyraziť na Maldivy? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju na Maldivy!

 

chcem letenku

Lacné pobyty

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku ubytovania na Maldivách!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku na Maldivách pomocou cestovnej kancelárie!

vyhľadať zájazd

 

Maldivy recenzie

Na záver by sme k súostroviu Maldivy chceli povedať asi to, že sa tu rozhodne oplatí vycestovať, pretože je tu počas celého roka priaznivé počasie. Tyrkysovým morom budete ohúrený už pri pohľade z lietadla. Bývať sa tu dá v hoteloch, vo vílach či menších vilkách, ale aj v bungalovoch. Je tu naozaj veľmi pekne. Peniaze si pred cestu veľmi meniť nemusíte, pretože vo väčšine hoteloch akceptujú aj doláre, euro či platobné karty. Trochu hotovosti v dolároch však nikdy neuškodí.

Maldivy

 

Maldivy – svadby

Veľa ľudí na Maldivy vycestuje aj za účelom svadby – v skutočnosti má však iba symbolický charakter a preto by ste na Maldivy mali vycestovať skôr na svadobnú cestu alebo sa zobrať na v domácej krajine a tu mať druhú symbolickú svadbu.

 

Tip: zarezervujte si zájazd cez invia.sk

invia

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť výberu z množstva zájazdov a hotelov
 • Akciové ceny po celý rok

button_chcem-vediet-viac

Maldivy – tyrkysové more a slamené domčeky!
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+