Vyberte stranu

Kuba alebo štát, ktorý inými slovami môžeme pomenovať ako kubánsky republika je štátom nachádzajúcim sa v Karibskom mori. Rebública de Cuba, ktorej hlavným mestom je Havana a úradným jazykom je španielčina láka ľudí už od pradávna. Na úvod si o tejto republike povedzme pár geografických informácií. Kuba sa nachádza svojou polohou v Strednej Amerike, zaberá plochu takmer 100 tisíc kilometrov štvorcových a má cez 11 miliónov obyvateľov. V štáte tanca a hudby sa platí kubánskym pesom a Kubánčania sa nachádzajú v tropickom podnebnom pásme. Najteplejším mesiacom na Kube je júl, kde priemerné teploty dosahujú aj 27 °C. V článku nižšie sme si pre Váš pripravili zopár tipov na výlety a užitočných informácii, ktoré sa Vám na Kube oplatí vedieť!

Dovolenka na Kube!

Ak neviete kam ísť na dovolenku a nechcete ísť do klasických dovolenkových destinácií ako sú Chorvátsko či Bulharsko, ale chcete zažiť niečo oveľa viac vzrušujúcejšie, Kuba je tým najideálnejším riešením. Záleží len na Vás cez akú cestovnú kanceláriu sa Vám podarí nájsť lacnejšiu verziu Vašej vysnívanej dovolenky. U niektorých sú totiž ceny prehnané, preto vyberajte pozorne!

TIP: Chceš vyraziť na Kubu? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju na Kubu!

 

chcem letenku

Lacné pobyty

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku ubytovania na Kube!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku na Kube pomocou cestovnej kancelárie!

vyhľadať zájazd

 

Kuba zájazd

Ako nájdete na internete pár kliknutiami dovolenky na Kube nájdete aj rôzne výletné zájazdy. Kuba je pre mnohých vysnenou víziou dovolenky, no s cestovnými kanceláriami viac neostane len snom. Karibské more je odpradávna obrovským lákadlom pre mnohých a preto viac neváhajte, pretože aj vďaka pár kliknutiam o pár týždňov môžete na Kube vylihovať a oddychovať práve Vy!

Aká je cena leteniek na Kubu?

Ceny leteniek na Kubu na pohybujú v rozmedzí približne 400-600 eur (vrátane už spiatočnej letenky). Sú to akciové ceny a preto si určite striehnite na akcie a zľavy na viacerých stránkach. Po menšom prieskume v cenách leteniek chceme povedať, že letenky na Kubu sme našli aj za neuveriteľných 360 eur a to z Viedne. Ak chcete mať prehľad o cenách leteniek, ustrážte si napríklad stránku letenkyzababku.sk, ktorá o všetkých akciách pravidelne informuje!

Kuba

 

Kuba ubytovanie

Ak sa na Kubu chystáte nie prostredníctvom cestoviek, rozhodne si ubytovanie zarezervujte skôr. Ide o to, že prostredníctvom aplikácií airbnb či booking je to na Kibe náročnejšie. Ak sa preto rozhodnete ásť na Kubu, ubytovanie hľadajte cez rôzne kubánske webové stránky. Ak si nepotrpíte na luxus, ale stačí Vám posteľ, nájdete ubytovanie aj do 20 eur /za noc. Úžasné vak? Odporúčame preto Cuba Accomodation!

Náš tip: Nájdite si svoj last minute v Malawi a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

Kuba ceny

Okrem toho, že na Kube sa zväčša platí kubánsky pesom, dá sa platiť aj eurom. A to z dôvodu toho, že menu Kubánci prispôsobili svojim návštevníkom a turistom. Kuba je drahá, no ak budete hľadať pozorne, nájdete aj lacnejšie verzie jedál, ktoré chutia rovnako ako tie „drahé“. V hlavných uličkách Havany za jedlo zaplatíte aj (do) 20 eur), no ak sa prejdete na druhú stranu mesta za to isté jedlo zaplatíte aj 6 eur.

Pripravte sa na počasie na Kube

Na Kube je horúco. V letných mesiacoch tam teploty nezvyknú klesnúť pod 20 °C a maximálne teploty počas dní dosahujú teplých 32 °C. Kuba sa nachádza v subtropickom podnebí preto sa nie je prečo čudovať, že tam majú tak teplo. Je tu aj častý výskyt hurikánov a to v mesiacoch – august, september či október. Na Kube poznajú iba dve ročné obdobia, no aj tak tam je väčšinou kalendárnych mesiacoch teplo až až.

Tip na zájazd s pobytom: Kuba

 • na Kuby je množstvo možností ubytovania
 • nájdete tu aj luxusné 5 hviezdičkové hotely
 • množstvo hotel leží priamo pri piesočnatých plážach

 

Kuba víza

Na Kubu víza potrebujete. Na získanie víz však potrebujete splniť niekoľko kritérií. Medzi ne patria tieto nasledovné: platný cestovný pas, ktorý aj keď sa vrátite z Kuby, musí byť platný ešte ďalších 6 mesiacov, spiatočnú letenku na Kubu, potvrdenie z hotela, v ktorom budete ubytovaný, cestovné poistenie, 25 eur, online formulár a po príchode na Kubu musíte navštíviť veľvyslanca na Kube.

Kedy ísť na Kubu?

Hocikedy. Ak sa však chystáte na dovolenku, odporúčame práve letné mesiace, preto vtedy tam majú ešte o čosi viac teplo. Kuba je ideálnym riešením, kde by ste mali stráviť svoju ďalšiu dovolenku. Oddych, relax, dokonalá pohoda a osobitné čaro tejto krajiny si Vás podmania.

Tip: Kde nájsť výhodné letenky na Kubu?

Pelikan.sk

pelikan

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť naplánovania dovolenky pre celú rodinu
 • Akciové ceny po celý rok
 

Invia.sk

invia

 

 

 • Garancia výhodnej ceny
 • Ponuka zájazdov a dovoleniek od viac než 300 cestovných kancelárií
 • Možnosť prečítať si recenzie hotelov, či zapožičanie auta a iné

 

Kuba last minute

Je skutočne neuveriteľné množstvo cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú last minute dovolenky do tejto krásne destinácie. Dovolenku na Kube totiž vyhľadáva čoraz viac ľudí a preto sa aj cestovné kancelárie začali biť o priazeň svojich potencionálnych zákazníkov. Exotickú Kubu preto navštívia ročne milióny dovolenkárov, ale turistov, ktorý prišli Kubu preskúmať celú. Už len slovo Kuba v nás vzbudzuje exotiku, vášeň, prísľub zakázaného ovocia!

Kuba

 

Kuba destinácie

Kuba je jednoznačne jedným z najkrajších otvorov celého Karibiku. Avšak ani jeho história či množstvo krásnych veci, ktoré sa tu oplatí vedieť nezaostávajú za smaragdovým morom! Na Kube sa určite oplatí navštíviť hlavné mesto Havanu čo množstvo krásnych pláži. Za spomenutie rozhodne stoja pláž Varadero, Trinidad či Santiago de Cuba!

Náš tip: Nájdite si svoj last minute na Kube a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

Kuba výlety

Kuba má aj svoje pútnické miesto  nazývané Vasilica del Cobre, ktoré sa nachádza v meste Santiago de Cuba. Toto miesto je preslávené tým, že tu nájdete sochu čiernej madony. Tá sa stará o zachovávanie dobročinnosti, ochraňuje námorníkov a v podstate je považovaná za patrónku celej Kuby. Ďalším zaujímavým miestom, ktoré odporúčame navštíviť je národný park Topes de Collantes, ktorý sa pýši najväčším vodopádom na Kube – volá sa El Caburní.

Tip na zájazd s pobytom: Comfort Suites, Grand Cayman, Kajmanské ostrovy

 • hotel sa nachádza pri pláži Seven Mile Beach
 • skvelá lokalita na potápanie
 • v cene sú zahrnuté raňajky
 • máte možnosť vyskúšať jachtárčenie, surfovanie…

 

Kuba informácie

Medzi zaujímavé informácie, o ktorých sme Vám napísali nižšie sa týkajú dopravy na Kube. Ak prídete na Kubu do nosa Vám odrie smrad. Ten je pôvodom zo starých áut, na ktoré keď pozriete, určite si nepomyslíte, že budú mať ešte dlho životnosť. Staré autá, ktoré predstavujú taxíky Vás ale povozia po celom meste. Cesta z letiska do centra hlavného mesta Havany, vás ale vyjde aj 25 eur. Zaujímavé je, že na Kube maj aj taxu pre „taxi collectivo“, ktoré sa oplatí vziať ak ste štyria.

Kuba last minute all inclusive

Na slovenských internetových stránkach nájdete množstvo cestoviek, ktoré ponúkajú aj takého typy dovoleniek. Vo všeobecnosti by sme chceli odporučiť, že ak sa už na Kubu chystáte 100%-ne, určite sa Vám oplatí počkať na nejaký all inclusive zájazd či dovolenku, a o jedlo & pitie máte postarané. Nemusíte tam každý deň potom riešiť čo kedy a kde budete jesť.

TIP: Chceš vyraziť na Kubu? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju na Kubu!

 

chcem letenku

Lacné pobyty

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku ubytovania na Kube!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku na Kube pomocou cestovnej kancelárie!

vyhľadať zájazd

 

 

Záujímavosti o Kube

 • Starec a more, ktoré vznikli rukopisom Ernesta Hemingwaya bolo dielom, ktoré napísal práve na Kube
 • Kubánčania nemohli do roku 2008 používať svoje telefóny
 • Kubánčania sa smeli s turistami rozprávať a vôbec byť s nimi v kontakte až od roku 1997
 • O Kube sa hovorí, že patrí medzi najchudobnejšie krajiny sveta
 • Kuba sa zaraďuje medzi krajiny, s vysokou gramotnosťou obyvateľstva
 • Kubánčania obľubujú Johna Lennona
 • Kuba a Amerika sa nemajú veľmi v láske – dôsledok toho bolo aj to, že Kubánčania majú dovolené piť coca colu až od minulého roka
 • Kuba sa môže popýšiť najnebezpečnejším krokodílom na svete – kubánskym krokodílom
 • Ak si na Kube odfotíte vojakov, policajtov alebo personál letiska, môžu vás posadiť aj do väzenia
 • Na Kube snežilo iba raz – a to v roku 1857!

 

Kuba recenzie

Po prečítaní viacerých článkov turistov, ktorí sa na Kubu vybrali, môžeme usúdiť, že Kuba je exotickou krajinou, v ktorej však platia prísne podmienky. Komplikované je to tam aj s internetom, pretože ak chcete mať internet musíte si zaobstarať kartičku podporujúcu toto spojenie, ktorá stojí od 1,5 – 3 eur a po prihlásení sa do siete, prostredníctvom danej kartičky sa vám otvorí wifi sieť po dobu 60 minút!

 

Tip: zarezervujte si letenku cez Pelikan.sk

pelikan

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť naplánovania dovolenky pre celú rodinu
 • Akciové ceny po celý rok

button_chcem-vediet-viac

Kuba – exotická krajina zláka aj Teba!
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+