Vyberte stranu

Japonsko je krásnou krajinou. Najviac sa odlišuje kultúrou. Je to krajina plná bizardných vecí, zážitkov a stále Vás neprestane prekvapovať.

Japonsko dovolenka

Dovolenka v Japonsku bude pre Vás veľmi pekným zážitkom. Uvidíte všetko krásne, kde sa inde vidieť nedá. Na svoje si prídu tí, ktorí milujú históriu. Uvidíte prekrásne chrámy, historické kostoly, vysvietené veľkomestá, prekrásne geiše a ochutnáte sushi. Bude to ako návšteva inej planéty. Najviac Vás očarí príroda a najkrajší les Japonska – bambusový les na tomto kontinente nenájdete nikde inde.

TIP: Chceš vyraziť do Japonska? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju do Japonska!

 

chcem letenku

Lacné hotely

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku ubytovania v Japonsku!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku do Japonska pomocou cestovnej kancelárie!

vyhľadať zájazd

 

Japonsko zájazd

Cestovné kancelárie ponukajú last minute zájazdy. Zájazd si môžete kúpiť za rovnakú cenu aj v internetových obchodoch. Ponuka na internete sa veľmi často aktualizuje. Na jednom mieste tak nájdete viacero cestovných kancelárii, stačí len pár kliknutí a vyberiete si ten svoj ideálny zájazd. Vyberáte si z ponuky zájazdov:

národný park Nikkó do podzemného hávu, supermoderné Tokio aj tradičné cisárske Kjóto, túry japonskými dedinami a sopečnými pohoriami, vodopády, jazerá a termálne pramene

Japonsko letenky

Japonská kultúra má čo ponúknuť a to každému. Tak si zarezervujte svoj let čo najskôr. Nechajte sa viesť slovenskými sprievodcami do tých najrôznejších destinácií. Letenky do Japonska majú cestovné kancelárie v ponuke takmer stále. Na začiatku mája sú tieto ceny okolo 430€.

Japonsko

 

Japonsko ubytovanie

Ceny ubytovania a sú porovnateľné s cenami v západnej Európe z toho že v Japonsku prenocujete, tak môžete mať aj zážitok. Buď pocítite tradičnú Japonsku atmosféru alebo sa vydajte do pôsobivých kapslových hotelov.

Náš tip: Nájdite si svoj last minute v Monaku a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

Japonsko ceny

Ľudí často nechcú navštíviť Japonsko vzhľadom k tomu, že ceny sa im zdajú vysoké. Ale ono to je pravda a najmä v období kvitnúcich sakúr idú ceny za ubytovanie výrazne smerom nahor. Je už len na Vás či si za obdobia veľkých sviatkov a sviatkov sakury priplatíte alebo tam pôjdete keď budú ceny normálne a žiaden sviatok tam nebude.

Ceny v reštauráciách sa pomerne značne líšia podľa typu reštaurácie. Reštaurácia ak môžete ušetriť aj za pitie. Voda a čaje sú totiž obvykle jedlo podávané zdarma. Za iný nápoj si potom priplatíte. Najčastejšie sa pripláca za pivo ktoré zvyčajne stojí 500-600… Odporúčame vám aby ste namiesto reštaurácie išli do supermarketu a kúpili si jeden z boxov napríklad so sushi. Výhodou je, že to nie sú žiadne polotovary, dokonca všetko je čerstvé a ponuka je dosť široká. Slušný obed alebo slušnú večeru tak budete mať oveľa, oveľa lacnejšiu. V žiadnom prípade s reštauráciách nesnažte dávať sprepitné. V Japonsku absolútne nie je zvykom, aby niekto nechal peniaze navyše. A pokiaľ sa akurát budete nachádzať takej lokalite, ktorá nie je príliš obľúbená, tak sa môže stať, že obsluha sa urazí za to, že im nejaké to sprepitné necháte.

Tip na zájazd s pobytom: First Landing Beach Resort

 • dovolenka na 9 nocí, odlet z Prahy
 • poloha na hlavnom ostrove Viti Levu
 • v cene sú raňajky, možná polpenzia
 • možné rôzne aktivity v rezorte (šport, masáže, bazén…)

 

Pripravte sa na počasie v Japonsku

Japonsko sa nachádza v oblasti styku kontinentálneho polárneho vzduchu. S veľkým banským tropickým ovzduším. Veľmi pretiahnutý tvar krajiny vytvára predpoklady na rôznorodosť klimatických podmienok.

Juh sa vyznačuje prevažne horúcim sú tropickým podnebím, Naproti tomu severné oblasti charakterizuje mierna chladná klíma.

Priemerné množstvo zrážok sa smerom na juh výrazne zvyšuje. Kým na Ostrove Hokkaido priemerné teploty kolíšu od -3 stupne C, v januári po 22 stupňov C v júli, prefektúra Okinawa vykazuje takmer celoročne stály priemer okolo 22 stupňov Celzia. Hlavný ostrov Honšu má dve rozdielne klimatické oblasti – na západnej strane skláňajú 30 japonskému Moru bývajú v zime bohaté na sneh a tropických horúce letá, Smerom na východ v Tichom morskej časti sa mierna, ale suchá zima s trieda s tropický horúcim letom bohatým na zrážky. V Tokiu priemerné teploty v januári klesajú na 5 stupňov Celzia v júli vystupujú na 25 stupňov Celzia.

Tip: Kde nájsť výhodné letenky do Japonska?

Pelikan.sk

pelikan

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť naplánovania dovolenky pre celú rodinu
 • Akciové ceny po celý rok
 

Invia.sk

invia

 

 

 • Garancia výhodnej ceny
 • Ponuka zájazdov a dovoleniek od viac než 300 cestovných kancelárií
 • Možnosť prečítať si recenzie hotelov, či zapožičanie auta a iné

 

 

Japonsko víza

Slováci nepotrebujú víza, ak by chceli byť cestovať do Japonska , to ale iba v prípade ak ich celková dĺžka pobytu nepresiahne 90 dní. Účel cesty musí byť služobná cesta, účasť na konferencii, návšteva rodinných v príslušníkov, zájazd alebo návšteva známych, prípadne iný účel. Ak nastane prípad, že Slováci budú v Japonsku vykonávať zárobkovú činnosť, prípadne ich pobyt bude presahovať dĺžku istého počtu dní (90), tak vtedy sú povinní ísť na veľvyslanectvo a vybaviť si víza ešte predtým než do Japonska vycestujú. S vystavovaním víz sú občania Slovenskej republiky oslobodenie od poplatkov, ktoré s nimi súvisia. Ak by sa občania Slovenskej republiky chceli dozvedieť ešte nejaké podrobné informácie, tak najlepšie bude ak sa informujú na konzulárnej v sekcii veľvyslanectvo Japonska v Slovenskej republike.

Japonsko

 

Kedy ísť do Japonska?

január – marec

Január, február a marec sú najchladnejší mi ročnými obdobiami v Japonsku, ale nie až tak, že by sa nedalo cestovať. V horách sa nachádza sneh a chladné časti japonská sú najmä na severe ak cestujete niekedy v čase kedy sa začína nový rok. Čo je to na prelome januára a februára. Môže sa stať, že veľa obchodov bude zatvorených.

jún – júl a september – december

Najdaždivejšími mesiacmi sú jún a júl a september, október, november a december. Neprší díce každý deň, ale čo sa týka spadnutia celkového počtu zrážok na m2, tak v týchto ročných obdobiach je ich najviac. Viditeľnosť je najlepšia najmä v mesiacoch september a december pretože sú chladnejšie.

apríl, máj, august

Práve tieto tri mesiace sú najvhodnejšie. Ak by ste chceli navštíviť Japonsko vtedy sa tam odohráva najviac japonských sviatkov a aj ceny sú vyššie ako obyčajne hlavne v období kedy kvitnú sakury ( koniec marca a začiatok apríla), potom aj počas zeleného týždňa, čo o nich znamená začiatok mája a taktiež v čase návštev. U nich je to stred augusta. To že nie je veľmi vysoká vlhkosť vzduchu signalizuje aj to, že je tam najmenej zrážok.

Tip na zájazd s pobytom: Tradičné Japonsko

 • 14 dňový zájazd po krásach Japonska
 • Uvidíte rušné Tokio, ale aj nádherné Japonské hory
 • Ohúri Vás história Japonských miest
 • Samozrejnosťou je aj výhľad na majestátnu horu Fidži

 

Japonsko last minute

Last minute sú ponúkané tak ako do tejto, tak aj do iných krajín. Zo Slovenska sa odlieta z Bratislavy, Košíc a Sliača.

Japonsko destinácie

Japonsko má veľa kultúrno-historických pamätihodností a prekrásne prírodné scenérie, ktoré každoročne prilákajú milióny návštevníkov. Hlavným turistickými centrami sú hlavné mesto Tokio a mestská aglomerácia Osaka. Kto ti ju nájdeme veľa významných múzeí a kultúrnych pamiatok. Blízko neho leží pobrežné mesto Kamakura s obrovskou bronzovou sochou Veľkého Budhu a staré mesto Nikko. To je obkolesené krásnom horskou scenériou. V Kjóte sa nachádza veľa budhistických a šintoistických chrámových komplexov. Nara sa pýši najstaršími budhistickými kramami vo východnej Ázii. Pozoruhodné sú aj mestá Chimedži, Hirošima a Nagasaki. Tzv. japonské Alpy majú výborné možnosti na horolezectvo lyžovanie a turistiku. Národný park Hakone-Fudži-Izu na juh od hory Fudžisan, je známy svojimi jazerami a sopkami. Národný park Širakawa-go má samé drevené domy v štýle “ruky zopnuté na modlitbu” na severe ostrova Honšu.

 

Japonsko

 

Japonsko výlety

v Japonsku je veľmi rozbehnutá železničná sieť a vlakom sa dá jazdiť veľmi často. Vlakom môžete cestovať aj na krátke vzdialenosti v rámci mesta. Ceny sú však vyššie. No odvíjajú sa od vzdialenosti, to znamená, že za každú ďalšiu stanicu platíte viac a lístky majú časové obmedzenie ako napríklad v Prahe. Rozvinutá je potom aj sieť v metre a to hlavne v Tokiu. Najčastejšie sa autobusové spojenia využívajú v meste Kjóto.

v Japonsku je veľmi rozbehnutá železničná sieť a vlakom sa dá jazdiť veľmi často vlakom môžete cestovať aj na krátke vzdialenosti v rámci mesta.  Ceny sú však vyššie, no odvíjajú sa od vzdialenosti, to znamená, že za každú ďalšiu stanicu platíte viac a lístky časové obmedzenie ako napríklad v Prahe. Rozvinutá je potom aj sieť v Metre A to hlavne v Tokiu. Najčastejšie sa autobusové spojenia využívajú v meste Kjóto.

TIP: Chceš vyraziť do Japonska? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju do Japonska!

 

chcem letenku

Lacné hotely

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku ubytovania v Japonsku!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku do Japonska pomocou cestovnej kancelárie!

vyhľadať zájazd

Japonsko last minute all inclusive

Last minute all inclusive pobyty sú v ponukách cestovných kancelárií. V každej z ponúk sú zahrnuté všetky služby, od letenky, ubytovania, cez stravovanie po ubytovanie.

 

Japonsko informácie

 • Oficiálny názov Japonska je Japonské cisárstvo
 • Počet obyvateľov je niečo vyše 127 miliónov
 • Celková rozloha štátu je 377 000 km2
 • Medzinárodné označenie vozidiel je JP
 • Medzinárodná predvoľba je +81
 • Japonsko má názov odvodený z čínskeho výrazu „pôvod slnka“
 • Japonský prívlastok: „krajina vychádzajúceho slnka“
 • Japonsko sa nachádza na východe Ázie
 • Susedia Japonska sú Čína a Kórea
 • V tomto štáte je ekonomika viac rozvitá ako kdekoľvek inde
 • Terajší cisár je Akihito

Náš tip: Nájdite si svoj last minute v Japonsku a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

 

Japonsko zaujímavosti

 • V Japonsku sa ročne koná až 1500 zemetrasení
 • Krajina, v ktorej vlaky majú meškanie cca len 18 sekúnd
 • Japonci pestujú melóny v tvare kocky
 • V japonsku je menej detí ako domácich miláčikov
 • V Japonsku si môžete aj počas práce pospať
 • Majú prvý hotel, kde Vás obslúžia roboti
 • štíhlym Japonkám nemusíte závidieť, trpia totiž anorexiou
 •  Japonsko sa považuje za krajinu vychádzajúceho slnka
 •  Väčšina ulíc v Japonsku nie je pomenovaná
 •  Najčastejšou príčinou smrti mužov v Japonsku je samovražda
 •  Japonci sa dožívajú aj tak najvyššieho veku na svete
 •  Japonsko sa snaží predchádzať samovraždám pokutami
 •  Japonsko ponúka na výber zo 70 príchutí Fanty

Japonsko

 

Japonsko recenzie – Tokio

Tokiu sa nachádza mnoho pamiatok. Hlavné mesto štátu Japonsko sa pýši neopakovateľnou atmosférou. Samozrejme, že aj toto mesto má nejaké mínusy – malé bývanie vo veľkosti škatule, kancelárske priestory sú križované nadzemnými diaľnicami. Počas japonského Nového roku, čo je od 29. decembra do 6. januára môžete rátať s nedostatkom cestovných lístkov a takisto aj s nedostatkom ubytovania.

 

Tip: zarezervujte si letenku cez invia.sk

invia

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť naplánovania dovolenky pre celú rodinu
 • Akciové ceny po celý rok

button_chcem-vediet-viac

Japonsko – krajina vychádzajúceho slnka
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+