Vyberte stranu

Severný štát Island, ktorý láka ľudí najmä svojou prírodou a preslávený je nádhernou a úchvatnou polárnou žiarou, si získal srdcia mnohých cestovateľov.  Svojou polohou má blízko ku Grónsku, no napriek tomu sa ešte zaraďuje medzi krajiny Európy. Hlavným mestom Islandu je Reykvajík, ktorý je zároveň hlavným letiskom v tomto štáte. Island je republika a počet obyvateľov ledva presiahol 350 000. Ako prví, ktorí sa v minulosti usadili na Islande boli s najväčšou pravdepodobnosťou Nóri a Kelti. Ak sa však na Island vyberiete, potrebujete si zmeniť naše euro na tzv. islandskú korunu.

Island dovolenka

Ak sa na Island vyberiete, pribaľte si so sebou kvalitné termo a skutočne hrubé (aj nepremokavé) oblečenie. Nie je to totiž klasická dovolenková destinácia, v ktorej horúco. Chladné počasie si tam na Vás počká a nebuďte prekvapený ak Vás často zastihne aj dážď. Preto ak sa na Island vyberiete, žiadne all inclusive pobyty nečakajte. Island ale ponúka širokú škálu pestrofarebných prírodných scenérií, dobrodružstiev a nocí polárnych žiar, ktoré si zapamätáte do konca života.

TIP: Chceš vyraziť na Island? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju na Island!

 

chcem letenku

Lacné pobyty

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku ubytovania na Islande!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku na Islande pomocou cestovnej kancelárie!

vyhľadať zájazd

Island zájazd

Áno, je pravdou že na tento ostrov sú organizované zájazdy, no v malom množstve. Jedným z mála, ktoré ich však organizujú je pelikan.sk. Pre návštevu Islandu ale odporúčame vybrať sa tam na vlastnú päsť, najlepšie 5 ľudí, požičať si na ostrove auto a prejsť si celý Island v kľude a pokoji. Neunikne Vám tak nič čo sa na zájazde stať môže.

Cena leteniek na Island

Cena leteniek na Island je rôzna. Závisí najmä od toho, v ktorom ročnom období sa tam chystáte vybrať, no tiež od toho koľko mesiacov vopred letenku kupujete. Keď kupujete letenku aj pol roka dopredu, je dosť možné že jej suma presiahne aj 200 eur. Ak však viete, že na Island chcete s určitosťou ísť a nemáte doma žiadne plány a vycestovať môžete v podstate kedykoľvek, počkajte si na posledné miesta a letenka Vás vyjde od 60 eur!

Island

 

Island Reykjavik

Je hlavné mesto Islandskej republiky. Ak by sme chceli povedať čosi viac o jeho polohe, je to najsevernejšie miesto Európy ležiace takmer pri hranici, ktorá za označuje ako polárny kruhu. Ľudia žijúci v Reykjavíku (ktorých je mimochodom iba niečo cez 135 000) majú teplú vodu získanú iba z horúcich prameňov, ktoré na Islande vyvierajú. Mesto samo o sebe sa živí rybárčinou či lodiarskym priemyslom. Za nimi ale nezaostáva ani získavanie a spracovanie vlny či kožiarsky priemysel. Nachádza sa tu univerzita, múzeá a galérie.

Tip na zájazd s pobytom: Kuba

 • na Kuby je množstvo možností ubytovania
 • nájdete tu aj luxusné 5 hviezdičkové hotely
 • množstvo hotel leží priamo pri piesočnatých plážach

 

Island ubytovanie

Ak sa chcete vybrať na Island svojvoľne, zarezervujte si vopred miesta, kde budete spať. Prehľad cien hotelov a ich ohodnotení inými ľuďmi nájdete aj na stránke Booking.com, kde si tieto izby hneď zarezervovať. Počítajte ale s tým, že cena za jednu noc v týchto hoteloch je mimoriadne vysoká (vyššie než 130 eur). Známa stránka a jej aplikácia Airbnb však ponúka aj na Islande lacné ubytovanie, ktoré ponúkajú nocľah za pár eur.

 

Základné ceny na Islande

Island je drahý. Preto ak sa tam chystáte na výlet, neostáva Vám nič iné iba šporiť, šporiť a šporiť. Nižšie sme si pre Vás pripravili jednoduchý prehľad cien za jednotlivé potraviny alebo služby na Islande:

 • Káva – 4 eurá
 • Jedlo v lacnej reštaurácii – 14 eur
 • Trojchodové menu v strednej kvalitnej reštaurácii – 42 eur
 • Miešaný nápoj – 14 eur
 • Pivo 0,5 l (v reštaurácii) – 7 eur
 • Džús 1l – 2 eurá
 • Mlieko 1l – 1 euro
 • Kuracie prsia (0,5 kg) – 8 eur
 • Fľaša stredne kvalitného vína – 16 eur

Tip: Kde nájsť výhodné letenky na Island?

Pelikan.sk

pelikan

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť naplánovania dovolenky pre celú rodinu
 • Akciové ceny po celý rok
 

Invia.sk

invia

 

 

 • Garancia výhodnej ceny
 • Ponuka zájazdov a dovoleniek od viac než 300 cestovných kancelárií
 • Možnosť prečítať si recenzie hotelov, či zapožičanie auta a iné

 

Pripravte sa na počasie na Islande

Island je štát ostrovný. Tým, že je to krajina blízko polárneho kruhu, horúce teplotné rekordy tam preto nečakajte. Podnebie je oceánske. V oblastí Islandu tiež dochádza k zmiešavanou teplých a chladných vôd, čo má za výsledok neraz dlhotrvajúce a výdatné dažde. O počasí na Islande sa tiež zvykne hovoriť, že je veľmi premenlivé a bežný deň neraz sprevádzajú aj hmly. Vo všeobecnosti však platí, že ak chcete ísť na Island, výber svojho oblečenia nepodceňte.

Island

 

Island víza

Ak sa chystáte navštíviť Islandskú republiku za účelom výletu alebo „aktívnej dovolenky“, víza Vám nebudú potrebné. To však ale neplatí v prípade, že tam chcete ostať dlhšie, študovať alebo pracovať. Do 90tich dní víza nepotrebujete, potom však áno. Preto ak ideme na Island za pracovným účelom, je nutné sa informovať, ako to je s vybavovaním víz do tejto prekrásnej krajiny.

Náš tip: Nájdite si svoj last minute na Islande a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

Kedy ísť na Island?

Neuveriteľnosť prírodných scenérií na Islande si Vás jednoducho podmaní. Sezóna návštevnosti Islandu sa zväčša rozdeľuje na zimnú a letnú. V lete toho ale precestujete viac. Zimná sezóna však stále láka turistov a výletníkov z jedného prostého dôvodu – vidieť polárnu žiaru. Jednou obrovskou výhodou je, že v letných mesiacoch (od júna do septembra) nie sú uzatvorené cesty kvôli počasiu. Druhou ej to, že ak Island navštívite v lete, nie je Vám potrebná drahá zimná výbava. Má to však jednu jedinú nevýhodu – neuvidíte polárnu žiaru.

Island last minute

Last minute na Islande popravde neviem či nájdete. Island je skôr krajina, ktorá je vyhľadávaná pre svoju prírodu a prírodné úkazy, ktorých tam je skutočne požehnane. Nie je to dovolenková destinácia ako nám veľmi známe Chorvátsko, Bulharsko, Grécko či také Španielsko. Ak ale prídete na Island v letnej sezóne, je vidno aj v noci. Noc ako poznáme tu na Slovensku nastáva na Islande naopak v letnej sezóne. V tomto období je tu visieť aj polárnu žiaru, ktorá len tak hýri farbami.

Tip na zájazd s pobytom: Spoznajte krásu Islandu

 • v ponuke sú zájazdy s rôznou dĺžkov trvania
 • pokocháte sa prírodnými krásami Islandu
 • v prehliadke nebude chýbať ani hlavné mesto Reykjavik
 • národné parky, gejzíry, termálne jazerá, vodopády a mnoho ďalšieho Vás čaká na Islande

 

Island destinácie

 • Seljalandsfoss – je to vodopád, ktorý dosahuje výšku až 60 mestrov, ktorá padá to práve spomínaného Seljalandsfoss, ktorý je na Islande považovaná za prírodný bazén
 • Maelifell – sopečný kužeľ, ktorý vystupuje z ľadovca do výšky 200 metrov a preto je najčastejšie foteným objektom na Islande
 • Vatnajökull – najväčší ľadovec na Islande
 • Landmannalaugar – zaujímavý farebný úkaz na Islande, ktorý vytvorila sama príroda

Island výlety

V našich tipoch na výlety pokračujeme:

 • Víti – je jazero na Islande, ktoré bolo vytvorené z krátera Askja. Je to ale jazero, ktoré sa môže popýšiť termálnou vodou a preto keď je priaznivé počasie, zaplávajte si v ňom. Je tiež známe pod názvom „Jazero peklo“.
 • Jökulsárlón – prírodná scenéria, ktorú vytvárajú ľadovce. Je to neuveriteľný prírodný úkaz, ktorý zbadáte už z diaľky. Tvoria ho malé aj väčšie ľadovce. Tie väčšie sa však pretáčajú a tým pádom aj praskajú. Tento prírodný úkaz je krásne vidieť aj v noci v čase polárnej žiary. Je to niečo skutočne neuveriteľné a fascinujúce zároveň.

TIP: Chceš vyraziť na Island? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju na Island!

 

chcem letenku

Lacné pobyty

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku ubytovania na Islande!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku na Islande pomocou cestovnej kancelárie!

vyhľadať zájazd

 

Prírodné krásy Islandu, ktoré musíte vidieť!

Ďalšie krásne prírodné úkazy, ktoré Vám odporúčame vidieť sú tieto:

 • Reynisfjara – je to pláž na Islande. Ak si však myslíte, že si na nej oddýchnete alebo si vo vode zaplávate, určite to nie je možné. Táto pláž je považovaná za jednu z najnebezpečnejších pláží vôbec, preto neriskujte!
 • Vestfiroir – krajina fjordov, ktorých tu nájdete skutočne neúrekom. Na toto miesto sa však reálne chodí pozrieť veľmi nízky počet návštevníkov Islandu, pretože tam je ťažko dostupný terén. O to väčšie dobrodružstvo to ale je!

Island

 

Island polárna žiara

Na Islande je jedno miesto, ktoré je najvyhľadávanejšie pre svoju viditeľnosť polárnej žiary. Volá sa Kirkjufell. Je ďalej od mesta a preto je to miesto, ktoré je v noci skutočne tmavé. Počas bieleho dňa je to hore, ktorá takisto patrí k tých najfotografovanejším úkazom n celom Islande. Ak sa však zotmie, je tu na polárnu žiaru neuveriteľný pohľad!

 

Tip: zarezervujte si letenku cez Invia.sk

invia

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť naplánovania dovolenky pre celú rodinu
 • Akciové ceny po celý rok

button_chcem-vediet-viac

Island – ideálna krajina pre chytanie polárnej žiary!
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+