Vyberte stranu

Francúzsko je republika, o ktorej sa hovorí, že by ju mal navštíviť každý aspoň raz za život. Táto pekná krajina, ktorá je známa svojou bohatou históriou, ale aj Eiffelovou vežou má milióny návštevníkov každý rok. Úradným jazykom Francúzska je ako inak francúzština a táto republika vznikla v roku 843. Jej rozlohu tvorí takmer 700 000 štvorcových kilometrov a obyvateľov majú teda úctyhodne veľa – až 64 860 000. Vo Francúzsku sa platí eurom a poloha Francúzska je v západnej Európe. Francúzsku republiku tvorí až 27 regiónov a tieto regióny podliehajú ďalšiemu deleniu – na departementy. V článku o Francúzsku sme si pripravili niekoľko zaujímavých miest, ktoré by ste pri návšteve tejto krajiny nemali nikdy vynechať! Preto čítajte pozorne ďalej!

Francúzsko dovolenka

Romantický Paríž či Nice s plážou? Je len na Vás, ktoré čarovné miesto navštívite ako prvé, no určite by ste nemali vynechať ani jedno! Dovolenka v Nice však predstavuje krásne a pokojne strávené chvíle a aj domácimi je považované za jedno z najkrajších miest v celom Francúzsku. Krajina je rozmanitá a Stredozemné more lákavé. Preto turisti Nice neustále vyhľadávajú. Všetko ej tu také akési farebné, príjemné, pokojné a preto tu strávite rajské dovolenkové chvíle.

Francúzsko zájazd

Zájazdy do Francúzska si môžete nájsť aj na stránke Pelikan.sk či Zlavomat.sk, kde sú zájazdy usporadúvané v naozaj veľkých množstvách, pretože je po nich neustále dopyt.

TIP: Chceš vyraziť do Francúzska? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju do Francúzska!

 

chcem letenku

Lacné hotely

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku hotelov a hostelov vo Francúzsku!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku vo Francúzska pomocou cestovnej kancelárií!

vyhľadať zájazd

 

Francúzsko letenky

Letenky do Francúzska v posledných rokoch nezveriteľne klesli. Ľudia tu preto cestujú jedna radosť a letenku do Francúzska si viete zaobstarať aj za 100 eur. Preto si ceny leteniek stále sledujte, aby ste zbytočne nepreplatili. O Francúzsku je totiž známe, že patrí medzi krajiny sveta, ktoré sú najviac navštevované  preto sa tomu prispôsobili aj ceny. Každý rok má Francúzsko na konte takmer 80 miliónov turistov, návštevníkov a dovolenkárov, čo je už fakt čo povedať!

Francúzsko ubytovanie

Neobmedzené možnosti, skvelé jedlo a množstvo zážitkov na Vás čakajú práve vo Francúzsku. Tomu všetkému však predchádza ubytovanie. Aj ubytovanie záleží od Vaše náročnosti a vyberavosti. Bude Vám stačiť ubytovanie cez aplikácie (airbnb, booking) alebo si potrpte na luxus  a hodíte sa do postele 5 hviezdičkového hotela? Výber záleží len na Vás a od toho sa vyvíja aj stav Vašej peňaženky!

 

Francúzsko

Francúzsko ceny

O cenách vo Francúzsku sa dá rozprávať v dvojakej miere. Ak Vás však zaujíma koľko zaplatíte za výrobky v supermarketoch či obchodoch, sú vyššie ako naše. Za fľašu stredne dobrého vína zaplatíte však ale približne toľko koľko u nás (od 3 – 5 eur). Dvojlitrový džús Vás vyjde na takmer tri eurá a také jablká zaplatíte za jedno kilo približne 3 eurá. Ak však navštívite reštaurácie, počítajte s výrazne vyššími cenami!

Náš tip: Nájdite si svoj last minute vo Francúzsku a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

Francúzsko počasie

Podnebie Francúzska je podobné tomu nášmu. V lete teplo, v zime zima. Preto a sa do tejto romantickej krajiny chystáte v zime, kedy bude mať samozrejme svoje osobitné a dvojnásobné čaro romantika, pribaľte si ale hrubý kabát alebo vetrovku!

Francúzsko víza

Do Francúzska nie je potrebné mať víza. Nie je dokonca potrebný ani pas, stačí Vám platný občiansky preukaz.

Tip na zájazd s pobytom: Petrohrad-4*Sokos

rusko

 • Užite si výlet do druhého najväčšieho mesta Ruska
 • Odlet z budapešti s ubytovaním v 4* hoteli aj s raňajkami
 • Petrohrad patrí do pädesiatky najlepších destinácií na svete
 • V cene máte obojsmernú letenku z Budapešte

 

Kedy ísť do Francúzska?

Táto krajina ponúka zážitky ako v zime, tak aj v lete. Ak však nie ste nadšencom obliekania hrubých vecí, aby Vám nebola zima, choďte v lete. Viac toho uvidíte, prejdete, v Cannes či Saint Tropez sa skvelo zabavíte a to bez zbytočného obliekania sa!

 

Francúzsko last minute

Ak chcete ísť do Francúzska cez cestovnú kanceláriu, priplatíte si – ale to je hádam všade. Pre autentický zážitok z romantických uličiek Paríža však odporúčame sa do tejto krajiny vydať na vlastnú päsť. Vyjde Vás to podstatne menej, ako keby ste išli cez cestovku, no rozhodnutie záleží len na Vás!

Tip: Kde nájsť výhodné letenky do Francúzka?

Pelikan.sk

pelikan

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť naplánovania dovolenky pre celú rodinu
 • Akciové ceny po celý rok
 

Invia.sk

invia

 

 

 • Garancia výhodnej ceny
 • Ponuka zájazdov a dovoleniek od viac než 300 cestovných kancelárií
 • Možnosť prečítať si recenzie hotelov, či zapožičanie auta a iné

 

Francúzsko destinácie

Medzi jednotkou spomedzi všetkých destinácií je Paríž. Mesto módy, romantiky. Milovaný Paríž, ktorý si získa aj Vaše srdce. Veľa turistov navštevuje Paríž najmä kvôli Eiffelovej veži, Disneylandu či pamiatky, ktoré Vás ohúria už na prvý pohľad! Je tu neuveriteľne množstvo turistov a návštevníkov, ktoré dotvárajú čaro tejto metropoly.

Francúzsko

 

Čo musíte vidieť vo Francúzsku?

O Francúzsku je neskutočné množstvo vecí, budov, parkov a tak ďalej, čo sa skutočne oplatí vidieť. Na prvom mieste vo Vašom zozname „čo vidieť vo Francúzsku“ by ale mal byť Paríž, hneď za ním je to Monaco, kde natrafíte aj na krásne Oceánografické múzeum, monacké kasíno či Kniežací palác. Ďalšími zaujímavými miestami, ktoré musíte vidieť sú Ferdonský kaňon, Fréjus, Port Grimaud či zažiť si plavbu po krásnom slnečnom a dychberúcom pobreží!

Náš tip: Nájdite si svoj last minute vo Fínsku a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

Základné informácie o Francúzsku

Zopár zaujímavých faktov o tejto krajine:

 • Paríž kedysi nebol súčasťou Francúzska – bolo to talianské mesto Lutetia
 • Vo Francúzsku nenájdete značky „STOP“ ako u nás „stopky“ – v celom Francúzsku je totiž iba jedna
 • Ako prvý „ešpézetky“ poznali a zavideli Francúzi
 • Každý piaty obyvateľ Francúzska trpí depresiou
 • Chcete si vziať niekoho, kto je už po smrti? V tejto krajine je to aj možné!
 • Najstarší most v Paríži sa volá „Nový most“
 • Až do roku 2012 ženy v Paríži nemohli nosiť nohavice
 • Francúzsko sa rozprestiera až v dvanástich časových pásmach

Francúzsko last minute all inclusive

All inclusive dovolenie na poslednú chvíľu tu teda nájdete množstvo! Stačí si sledovať stránky cestovných kancelárii a o svoju dovolenku máte postarané. Tým, že je Francúzsko pomerne veľkou krajinou, je tu skutočne veľa miest kam ísť a preto tu aj rôzne cestovky organizujú veľa výletov.

Tip na zájazd s pobytom: Paríž

 • Niekoľkodňový výlet do romantického Paríža
 • Spoznáte krásy mesta
 • Pokocháte sa majestátanou Eiffelovou vežou
 • Ubytovanie je možno aj v 3-5 hviezdičkových hoteloch

 

Francúzsko zaujímavosti

Za zaujímavosť o tejto krásnej krajine rozhodne stojí spomenúť pár slov o francúzskej kuchyni. Tá sa môže pýšiť kulinárskymi dobrotami, ktoré sú známe aj mimo krajiny. Jedlá vo Francúzsku sa väčšinou pripravujú na pare alebo grilovaním a preto sú považované za jedny z najzdravších jedlá. Určite ste preto videli aj Vy ten jeden klasický film kedy mladá Francúzska sedí na obede pri pohári vína. Francúzsky sú štíhle ja vďaka spomínanému nápoju, ktorý je bežnou súčasťou obedového menu. Kto vie kde sa skrýva to tajomstvo!?

Francúzsko recenzie

O Francúzsku sa väčšinou hovorí len v dobrom. Veď predsa – aj víno je odtiaľ dobré a množstvo vín (napríklad šumivé či nealkoholické) pochádzajú práve z Francúzska. Paríž je pekným mestom, no hovorí sa o ňom ako o meste špinavom. Popredné uličky sú krásne, čisté, no tie trošku obďaleč sa nemajú čím chváliť – možno ak jedine svojim smradom. Ak ste boli v Paríži, viete sami.

TIP: Chceš vyraziť do Francúzska? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju do Francúzska!

 

chcem letenku

Lacné hotely

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku hotelov a hostelov vo Francúzsku!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku vo Francúzska pomocou cestovnej kancelárií!

vyhľadať zájazd

 

Francúzska riviéra

Boli ste už v Cannes? Práve toto mestečko láka turistov! Hovorí sa o ňom aj ako o hviezde Francúzskej riviéry a my sa ani nečudujeme prečo. Toto mestečko láka svojou exotikou, farebnosťou, otvorenosťou! Každoročne sa tu usporadúva filmový festival a žije to tu vlastne po celý rok! V Cannes však môžete zavítať aj na množstvo piesočnatých pláží!

Francúzsko

 

Francúzsko – Saint Tropez

Saint Tropez je malým mestečkom vo Francúzsku. Je však veľmi preslávené. Navštívilo ho aj množstvo známych (nielen hereckých) osobností v priebehu 20. storočia a dodnes je neuveriteľným lákadlom. Staré budovy, ktoré však po vstupe doň pôsobia viac než útulne si získajú aj Vaše srdce. Obchody a reštaurácie – aj to všetko tu nájdete. Nie je ale žiadnym tajomstvom, že tu neustále chodia známe osobnosti, ktoré sú dovážené súkromnými helikoptérami.

 

Tip: zarezervujte si letenku cez Pelikan.sk

pelikan

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť naplánovania dovolenky pre celú rodinu
 • Akciové ceny po celý rok

button_chcem-vediet-viac

Francúzsko – romantický Paríž či pláž v Nice?
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+