Vyberte stranu

Filipíny je štát, ktorý sa nachádza v na juhovýchode Ázie. Je to štát, ktorý je bývalou kolóniou Španielska a USA a to spôsobilo, že kultúra na ostrovoch vplýva aj na západ. Hlavným mestom Filipín je Manila. Filipíny boli pomenované a získali svoje meno na počesť Filipa II, ktorý bol španielskym kráľom.

Náplanuje si dovolenku na Filipíny

Oddýchnite si pri mori v tejto populárnej destinácii. Filipíny sa preslávili krásnymi plážami, ryžovými terasami a dokonca aj fantastickými horskými scenériami. Či už chcete, aby Váš relax bol pri mori alebo chcete spoznávať vnútrozemie, dovolenka pri mori Vás určite nesklame. Tak stavte na tú vo Filipínach.

TIP: Chceš vyraziť na Filipíny? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju na Filipíny!

 

chcem letenku

Lacné pobyty

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku ubytovania na Filipínach!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku na Filipínach pomocou cestovnej kancelárie!

vyhľadať zájazd

 

Ponuka zájazdov na Filipíny

Pri zájazdoch je prítomný delegát vtedy, ak sa  dodrží minimálny počet účastníkov. Pobytové individuálne zájazdy sú s asistenciou miestnej partnerskej CK, a to v angličtine.

Medzi poznávacie zájazdy zaraďujeme okruh poznávacím Luzonom. Terasy boli budované viac ako dve tisícky rokov. Používali pri tom primitívne nástroje.. Avšak ich stavitelia – domorodé kmene kmeňa Ifugao – dobre poznali vodnú mechaniku. Vznikol tak taký dômyselný systém terás na to, aby sa mohla pestovať ryža, ktorá sa rozkladá prakticky po celom Luzone, ale práve od mesta Banaue je výhľad ten najfamóznejší. Z vyjadrení súčasných technikov, by konštrukcia a vymyslenie takéhoto komplexu bolo príliš ťažké aj pre súdobú techniku. Filipínska vláda s pomocou UNESCO prispieva k dotácii obyvateľov, aby bolo neobyčajné dielo zachované aj pre ďalšie generácie.

Sopka Mayon je stále aktívna. Má krásny súmerný a kužeľovitý tvar, čo ju zaraďuje medzi tzv. stratovulkány. Prvýkrát zahrmela v roku 1616 a erupcie sa opakujú cyklicky a sú skoro stále sprevádzané mohutným chrlením lávy, čo devastuje okolie. Mayon je monitorovaná filipínskym inštitútom vulkanológie a seizmológie (PHIVOLCS). Ich laboratórium sa nachádza len dvanásť kilometrov od krátera.

Filipíny

 

Filipíny letenky

Letenka je asi najväčšia položka a niečo, čo chceš kúpiť lacno . Niekto kupuje letenku na Filipíny letenku aj za 800€ dokonca aj spiatočne, ale letenka na Filipíny môže stáť aj bez mála od 300 € do 400 €.

Tip na zájazd s pobytom: Portugalsko

 • V ponuke sú rôzne výlety loďou, ale aj ubytovanie v hoteli
 • Odhaľte krásu Portugalskej Madairi
 • Portugalsko vás očarí svojími prírodnými ale aj historickými krásami

 

Filipíny ubytovanie

Hotel sa dá na Filipínach rezervovať aj online. Vždy si vyberáte od tých najlacnejších hotelov po tie najdrahšie a najluxusnejšie. Stačí si už len vybrať dátum, že kedy sa vyberiete. 

Ceny na Filipínach

Na Filipínach sa počas Vianoc a Nového roka ceny služieb dosť rapídne zvyšujú.  Z pôvodnej ceny je v týchto časoch zmena až trojnásobná. Okrem toho počas Čínskeho Nového roka, čiže na prelome januára a februára, zaplavujú pravidelne Filipíny čínski turisti.

Tip: Kde nájsť výhodné letenky a zájazdy na Filipíny?

Pelikan.sk

pelikan

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť naplánovania dovolenky pre celú rodinu
 • Akciové ceny po celý rok
 

Invia.sk

invia

 

 

 • Garancia výhodnej ceny
 • Ponuka zájazdov a dovoleniek od viac než 300 cestovných kancelárií
 • Možnosť prečítať si recenzie hotelov, či zapožičanie auta a iné

 

Aké je na Filipínach počasie?

Filipíny majú vlhké a tropické podnebie. Striedajú sa tri ročné obdobia: dažďové obdobie (jún –  október), chladnejšie suché obdobie (november – február) a horúce suché obdobie (marec – máj). Treba počítať s rizikom zemetrasenia a mali by ste byť informovaní aj o prípadných povodňových situáciách. Ročná teplota sa v priemere pohybuje okolo 26,5ºC. Najvyššia vlhkosť a teplota je v máji a apríli. Vtedy dokážu teploty v niektorých okolitých oblastiach stúpnuť až na 37ºC.

Filipíny víza

Pre vstup do krajiny Filipíny sa nevyžaduje, aby ste mali víza. Bude úplne stačiť ak sa preukážete svojim cestovným pasom a dokladom – letenkou. Stačí ju mať pri sebe. Vstup bez víz platí v prípade, že Váš pobyt nebude presahovať dĺžku 30 dní a cestovný pas je platný minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny.

Filipíny

 

Kedy ísť na Filipíny?

V máji teplota vystúpi na najvyššie hodnoty a postupne sa začína prechádzať do obdobia dažďov. Jún až september je obdobie tajfúnov a v tom čase miestni neodporúčajú cestovať na Filipíny.

Filipíny last minute

Filipíny last minute – ten si vyberáte z mnohých cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú takéto akcie a zľavy. Nájdite si tú svoju najlepšiu ponuku, ktorá bude vyhovovať Vašim podmienkam. Ceny sú garantované.

Ponuka zájazdov a hotelov: Filipínske dobrodružstvo

 • Možnosť ubytovania v rôznych destináciach a hoteloch
 • V ponuke nájdete aj 13 dňový zájazd po Filipínach
 • Očaria Vás krásne pláže a azúrové more

 

Filipíny destinácie

Najobľúbenejšia destinácia na Filipínach, ktorú návštevníci majú v obľube a veľmi radi tam chodia je práve Boracay. Je to pomerne malý ostrov, ktorý sa nachádza severne od ostrova Panay.

V Manile sa nachádza katedrála, kostol. Cebu je známa destinácia vďaka tomu, že sú tam živočíchy ako žralok veľrybí, ale návštevníkov zaujíma aj kaňoning a kasíno.

Filipíny výlety

Turistickým centrom Filipín, výrazne poznačených španielskou kultúrou, je hlavné mesto, známe koloniálnou architektúrou. Na severe Luzonu v Banaue sa rozprestiera oblasť terasovitých ryžových polí. Obľúbené sú pláže na ostrovoch Cebu, Mactan, Bohol, Boracay a Negros. Na ostrovoch Mindanao a Palawan a na Soluskom súostroví sú prírodné rezervácie divej zveri, dažďové pralesy a pri pobreží koralové útesy.

Náš tip: Nájdite si svoj last minute vo Fínsku a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

Filipíny informácie

Rozloha Filipín je 300 000km2. Ide o ostrovný štát, ktorý leží v Tichom oceáne, konkrétne v juhovýchodnej Ázii. Skladajú sa z ostrovov, ktorých je 7 107 a takisto sa skladá aj z ostrovčekov. Tie sa potom delia do troch hlavných ostrovných skupín – Luzon, Visayas a Mindanao. Väčšina ostrovov majú sopečný pôvod s dodnes majú aktívne sopky.

Filipíny

 

Filipíny last minute all inclusive

Filipíny last minute all inclusive, tak tu je dôležitá cena zájazdu.  Cestovné kancelárie ponúkajú cenovo výhodné výlety, tak aby cestovatelia boli spokojní. Zľavy lákajú turistov a tak sú ochotní vycestovať aj veľmi ďaleko za luxusnou dovolenkou. Kvalitný servis je tiež na prvom mieste. Tak objavte krásne známe exotické miesta.

TIP: Chceš vyraziť na Filipíny? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju na Filipíny!

 

chcem letenku

Lacné pobyty

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku ubytovania na Filipínach!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku na Filipínach pomocou cestovnej kancelárie!

vyhľadať zájazd

 

Zaujímavosti o Filipínach

Hlavným mestom je mesto Manila. Ide o prezidentskú republiku. Jazyky, ktoré sa na Filipínach využívajú sú aj: španielčina. Úradnými jazykmi sú filipínčina a angličtina. Tagalog nie je taký náročný jazyk a vďaka bývalej španielskej kolonizácii môžete pozorovať niektoré základy španielskeho jazyka v Tagalogu. Takmer všetci na Filipínach hovoria po anglicky (aspoň na Palawane). Už sa malé deti pokúšajú s vami hovoriť po anglicky a dokonca aj 80 ročných babičiek sa s vami rozprávajú v angličtine bez problémov.

Na Filipínach sa platí filínskym pesom. Inú menu ako americký dolár by ste menili len veľmi ťažko, prípadne vôbec. Platiť sa dá v tejto krajine aj kreditnými kartami, prípadne americkými šekmi. 1 filipínske peso = 100 centavov.

Filipíny sú raj na zemi. Filipínci sú mimoriadne priateľskí a veľkodušní ľudia. Dôkaz bol už prvá noc v Puerto Princesa.

Filipínska kuchyňa je všetko o ryži- ryža na raňajky, obed a večeru. Žiadna ryža, žiadna sila. Pre filipínskych ľudí jednoducho neexistuje deň bez ryže.

Filipíny recenzie

Dovelenkujúci, ktorí navštívili Filipíny,  boli s výletom spokojní. Všetko bolo také ako si predstavovali. Kto zvažuje exotickú dovolenku, mal by staviť práve na Filipíny. Pláž je tam veľmi dobre udržiavaná. Z každej strany sa na Vás bude milo usmievať personál. Všade poriadok a strava je rôznorodá. Stačí si len správne vybrať.

 

Náš tip: Nájdite si svoj last minute na Filipínach a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

Puerto Galera

Biela pláž v Puerto Galera bola vraj kedysi vážne snehovo biela. Aspoň podľa domorodcov, ktorých som sa pýtal. Či pláž naozaj za roky zmenila farbu alebo iba minulosť miestnych je romanticky belšia, neviem.
Problémom tohto bieleho piesku je, že to nie je piesok. Je to drvina z koralov. Ak sa koraly zničia, prísun nového, čistého materiálu je pozastavený na dlhý čas. V minulosti bolo na Filipínach veľmi populárne si pri love rýb pomáhať všemožným dynamitom. Ten bol samozrejme spoľahlivý a účinný. Okrem rýb však posielal do vzduchu aj spoločenstvá koralov. Takýmto spôsobom bolo na Filipínach nenávratne zlikvidovaných množstvo koralov.

 

Filipíny

 

Boracay

Boracay je malý ostrov. Sotva 8 kilometrov dlhý a 2 km široký. Boracay je veľký svojou Bielou plážou. Jej piesok je biely a to doslova a do písmena. Prvý krát v živote som mal chuť si ukradnúť trochu takéhoto piesku.

Na Boracayi je veľa pláži. Nie všetky sú také pekné ako Biela pláž. Majú výhodu, že ich stále môžete mať takmer pre seba.

 

Tip: zarezervujte si zájazd cez invia.sk

invia

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť výberu z množstva zájazdov a hotelov
 • Akciové ceny po celý rok

button_chcem-vediet-viac

Filipíny – jedno z najúžasnejších miest
5 (100%) 2 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+