Vyberte stranu

Egyptskú arabskú republiku všetci poznáme pod jej kratším názvom – Egypt. Ak Vás táto krajina, pamiatky a možnosti „čo robiť v Egypte“ zaujímajú bližšie, dočítate sa o ňom v práve v tomto článku viac. Egypt sa radí k severoafrickým arabským štátom. Ročne ho navštívi veľmi veľa ľudí – z dôvodu skúmania histórie, ale aj prežitia pokojnej a ničím nerušenej dovolenky. Túto atraktívnu krajinu obmývajú Stredozemné a Červené more. Niektoré egyptské pamiatky sú natoľko dôležitým prínosom pre kultúru, že sa radia pod ochranné krídla UNESCA. Ak sa povie Egypt, každému určite množstvo pyramíd, ktoré môžeme už považovať za akýsi symbol Egyptskej republiky. Spomeňme napríklad tie najznámejšie ako sú pyramídy v Gize, Údolie kráľov. Nezaostávajú za nimi ani celosvetovo známe egyptské chrámy – Karnak, Luxore, Abú Simbel.

Naplanujte si dovolenku do Egyptu

Pri slove Egypt, každému z nás určite nepadnú v mysli nekonečné púšte. Až viac ako 90% územia Egypta, tvoria práve púšte a to dvojaké – buď piesočnaté alebo kamenité. Púšť je krajina, ktorá nie je úrodná a vlastne na nič užitočná. Egypťania však majú aj kúsky úrodnej a kvalitnej zeme – v oblasti Nílu. Množstvo turistov v Egypte prichádza preto k Červenému moru, ktoré je snáď najväčším lákadlom všetkých dovolenkujúcich.

TIP: Chceš vyraziť do Egypta? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju do Egypta!

 

chcem letenku

Lacné pobyty

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku ubytovania v Egypte!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku do Egypta pomocou cestovnej kancelárie!

vyhľadať zájazd

 

Egypt zájazd

Ak sa do tejto krajiny vyberiete na dovolenku či zájazd, zabudnite hneď na to, že tu budete hľadať nejakú zeleň. Egyptskú prírodu zväčša tvoria hory, púšte a more. Aj napriek tomu, že sú v Egypte iba slnečné dni, kedy je skutočne horúco a teplo a slnko tvorí bežnú súčasť dňa, tu nájdete rozmanitú faunu a flóru. Napríklad – nájdete tu aj ibišek. Z tejto veľmi významnej egyptskej rastlinky, dokážu Egypťania pripraviť neuveriteľne chutný a osviežujúci nápoj zvaný kardadeh.

Egypt

 

Egypt letenky

Napriek tomu, že je Egypt neuveriteľne teplou krajinou, môže sa popýšiť krásnou prírodou a prírodnými úkazmi. Okrem toho, o bohatej histórii Egypta vedia už aj malé deti, pretože na nás číha z rôznych filmov v televízii. Aj vďaka prírode, aj vďaka histórii je preto jednou z najviac vyhľadávaných krajín pre turistov. Aj Vy sa môžete dať na cestu skúmania egyptskej prírody a histórie a to už od neuveriteľných 165 €, pričom letíte z Budapešti do obľúbeného egyptského letoviska Hurghady.

Ponuka zájazdov a hotelov: Novozélandské dobrodružstvo

 • Spoznajte Nový Zéland a aj iné krajiny, počas plavby loďou
 • V ponuke aj zájazdy po celom Zélande
 • Môžte zažiť aj romantickú jazdu karavanom

 

Egypt ubytovanie

Ak sa už do Egypta vyberiete, predpokladáme, že to bude vďaka Vašej dovolenke. Preto máte zaručený krásny hotel, nadštandardnú starostlivosť a veľakrát aj krásne výhľady z hotela. Aj však do Egypta nepocestujete na dovolenku, ale iba za skúmaním histórie, odporúčame sledovať stránky booking.com alebo airbnb, ktoré ponúkajú ubytovanie vo Vašej blízkosti.

Egypt ceny

O cenách za potraviny v Egypte sa hovorí, že sú nižšie v porovnaní s tými, ktoré máme na Slovensku. Za chlieb tu napríklad zaplatíte aj 70 centov alebo za jeden a pol litrovú vodu skromných 40 centov. Ceny potravín sa ale líšia s cenami v reštauráciách alebo v obchodoch s rýchlym občerstvením. Tu sú ceny trošku vyššie, ale na druhej strane tu určite nenecháte majland. Super je, že sa tu dá platiť aj platobnými kartami.

Aké je v Egypte počasie?

V Egypte je horúco. A to počas väčšiny dní roka. To aké je v danej krajine počasie, závisí predovšetkým od podnebia v krajine. V prípade Egypta môžeme povedať, že podnebie tu je z veľkej miery ovplyvňované počasie púšťami a morom. Preto je vo vnútrozemí krajiny neuveriteľne horúco a v letných mesiacoch sa tu teploty dokážu vyšplhať až na 50 °C. V prímorských mestách na pobrežiach je príjemných 30 °C.

Náš tip: Nájdite si svoj last minute do Egypta a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

Egypt víza

Ak sa do Egypta chystáte, musíte si splniť a vybaviť vízovú povinnosť. Lehota veľvyslanectva Egyptskej arabskej republiky v Bratislave má na vybavenie víz 7 dní. Vízum si môžete vybaviť aj na letisku po prílete do Egypta – avšak pohybovať sa môžete iba po Sinajskom polostrove. Pro prílete opäť na Slovensko musíte mať cestovný pas platný ďalších 6 mesiacov.

Kedy ísť do Egypta?

Tým, že je v Egypte neuveriteľne teplo, je úplne jedno kedy tam pocestujete. Na dovolenku sa ale odporúča preto ísť v letných mesiacoch. Celkovo ale na návštevu Egyptu je vhodné zvoliť mesiace október, november, december, január, február, marec a apríl.

Tip: Kde nájsť výhodné letenky a zájazdy do Egypta?

Pelikan.sk

pelikan

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť naplánovania dovolenky pre celú rodinu
 • Akciové ceny po celý rok
 

Invia.sk

invia

 

 

 • Garancia výhodnej ceny
 • Ponuka zájazdov a dovoleniek od viac než 300 cestovných kancelárií
 • Možnosť prečítať si recenzie hotelov, či zapožičanie auta a iné

 

Egypt last minute

Veľa turistov vyhľadáva dovolenku práve v Egypte. Ročne tu prichádza až neuveriteľné množstvo turistov – až  miliónov! Oddych na plážach Červeného mora teda skutočne stojí za to. Famóznosť a veľkoleposť Egypta a jeho pamiatok ohúri jednoznačne aj Vás. Svoje osobité čaro si Egypt zachoval až do dnešného dňa, pretože sa môže pochváliť skutočne bohatou históriu s množstvom pamiatok. Dovolenkári sa tu rozhodne nudiť nebudú. Pláže ponúkajú aj rôzne vodné atrakcie, vodné športy, potápanie, plávanie s korytnačkami, šnorchlovanie.

Egypt

 

Egypt destinácie

Sinajský polostrov a pobrežia Červeného mora sú skutočne nádherné. Azurové more sa môže popýšiť krásnym podmorským svetom a množstvom koralov. Koralové útesy v Egypte sú pestrofarebné a preto sú veľmi vyhľadávané veľa ľudí sa preto v Egypte odhodlá aj na šnorchlovanie. Potápanie a šnorchlovanie sú  teda športami, ktoré sa v Egypte vyhľadávajú najviac. Ak by Vás aj to kúpanie po chvíli omrzelo, môžete vyjsť na pláž a opaľovať sa.

Náš tip: Nájdite si svoj last minute na Novom Zélande a užite si dokonalú dovolenku! Na stránke invia.sk alebo pelikan.sk nájdete všetko potrebné!

Chcem last minute

 

Aké výlety musíte v Egypte stinúť?

Ak v Egypte budete, určite by ste mali zájsť na púšť, ktorú určite každý z nás určite dobre pozná  – reč je o Sahare. Sahara je najväčšia púšť na svete. Táto púšť zaberá neuveriteľnú rozlohu – až 9 miliónov kilometrov štvorcových. Sahara zaberá obrovskú časť územia a presahuje až rozlohu 10tich štátov. Jedným z týchto štátov je aj Egypt. Inými štátmi, cez ktoré Sahara prechádza sú napríklad Libya, Sudán, Čad, Mali, Maroko, Tunisko.

Ponuka zájazdov a hotelov: Spoznávanie Egypta

 • V ponuke viac ako 35 000 zájazdov
 • Užite si luxusné 3-5 hviezdičkové hotely, s allinclusive
 • Rozorty vyhovejú aj požiadavkam náročného dovolenkára

 

Egypt informácie

Medzi základné i formácie, ktoré by ste pre letom do Egypta mali vedieť je to, že v Egypte majú o dve hodiny viac ako my na Slovensku. Egypt má množstvo obyvateľov. Ak hovoríme množstvo – máme tým na mysli až neuveriteľných 82 miliónov obyvateľov! Hlavným mestom Egypta je Káhira a úradným jazykom je arabčina. V Egypte je menou, ktorá sa používa za platby egyptská libra
(v prepočte 1 € = 8,46 EGP).

TIP: Chceš vyraziť do Egypta? Tu nájdeš všetko potrebné!

Lacné letenky

letenky

Pomôžeme Vám vybrať lacnú letenku, nájdite si aj vy tú svoju do Egypta!

 

chcem letenku

Lacné pobyty

hotel

Potrebujete aj niekde prespať, pomôžeme Vám nájsť ubytovanie za výhodnú cenu. Pozrite si ponuku ubytovania v Egypte!rezervovať hotel

Lacné požičanie auta

auto

Plánujete aj roadtrip? Pozrite si ponuku dostupných áut a precestujte krajinu!

 

rezervovať auto

Lacné zájazdy

výlet

Plánovanie dovolenky nechávate radšej na niekoho iného? Náplánuj si dovolenku do Egypta pomocou cestovnej kancelárie!

vyhľadať zájazd

 

Egypt last minute all inclusive

Ak sa do tejto krásnej krajiny vyberiete na dovolenku, určite Vás očarí jeho krásna flóra a fauna. Egyptská fauna je pestrejšia, nájdete tu veľa gazel, púštnych líšiek, ale ja šakalov a dokonca hyen. V údoliach Nílu sa tiež vyskytujú gekoni, ješterky, ale aj varani, agamy a chemeleóni. Občas tu je badať aj púštne myši. Vyskytujú sa tu tiež králiky, potkany ale aj množstvo rôznych druhov hadov. V Egypte takisto žije aj jedovatá kobra kráľovská.

Flóra v Egypte – v pôvodných rastlín sa tu nezachovalo veľa. Zachovala sa predovšetkým ibišek a vinná réva. Nájdete tu tiež datľové palmy, figovníky, ale aj eukalyptus. V Egypte sa tiež pestuje bavlník, ryža, cibuľa, obilniny, cukrová trstina.

Egypt

 

Egypt zaujímavosti

Veľa ľudí si myslí, že známa Kleopatra a Tutanchamón pochádzali z Egypta. Miesto narodenia Kleopatry je ale Alexandrii, ktorá pochádzala z rodu Ptolemaiovcov. Tento rod však nepochádzal z Egypta, ale z Macedónska. Kleopatra ale bola prvou ženou, z rodu Ptolemaiovcov, ktotá vedela hovoriť egyptským jazykom.

Egypt recenzie

Egypt je veľmi krásnou krajinou, ktorú sa určite oplatí navštíviť. Dovolenkové chvíle tu strávite ako v raji. Čisté more a piesočnaté pláže si Vás už počas prvého dňa podmania.

 

Tip: zarezervujte si zájazd cez pelikan.sk

pelikan

 • Výhodné ceny za letenky do celého sveta
 • Vyhľadajte si akciové pobyty vo vašej destinácií
 • Môžnosť výberu z množstva zájazdov a hotelov
 • Akciové ceny po celý rok

button_chcem-vediet-viac

Egypt – pre mnohých vysnívaná dovolenková destinácia!
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+