Vyberte stranu

Ruský štandard – tradičná ruská vodka, ktorá si svoju obľubu našla aj u mnohých Slovákov. Vodka je u Slovákov celkovo obľúbená, no mnohí si potrpia skutočne na kvalitnej a vyváženej chuti vodky. Veľmi známa je aj vodka od spoločnosti St. Nicolaus, ktorej pôvod vzniku siaha do slovenskej histórie. Vedeli ste o tom? St. Nicolaus je skutočne pôvodom zo Slovenska a v súčasnosti sa vyrába v Liptovskom Mikuláši (kde sa začalo s jej výrobou ako v prvom meste), ale aj Leopoldove. To však nie ej všetko – táto spoločnosť má pobočky aj v iných zahraničných krajinách a dokonca aj v ďalekom Mexiku a Indii. Zaujímavé však? Tento článok však nebude Nicolaus vodke, ale o tradičnom Ruskom štandarde! Čítajte preto ďalej!

ruský štandard

 

Viac o Ruskom štandarde

Spoločnosť, ktorá v Rusku začala s výrobou tejto vody, sa veľmi rýchlo aj minulosti rozrástla. Mnoho jazykov hovorí, že vodka samotná je pôvodom z Ruska, ale kto vie kde je pravda. Nemôžeme ale zaprieť tejto vodke to, že je skutočne kvalitná. Jej zloženie tvorí viacero kvalitných látok a komponentov a preto je jej chuť taká skvelá! Ako prvé sa pozbierajú odrody pšenice, ktorú si Rusi sami pestujú, potom sa zmieša s čistou a nedestilovanou vodou, ktorá je mäkká a pochádza zo severných častí Ruska. Ďalší postup tvorí filtrovanie, ktoré sa viackrát opakuje a z toho všetkého vzniká táto vodka.

Russian Standard Imperia Vodka 1,0l (40%)

Tip redakcie:  Russian Standard Imperial Vodka

 • veľmi čistá konzistencia
 • pri výrobe sa používa voda zo severného Ruska
 • osemnásobne destilovaná

 

Russian Standard

Ak sme vyššie spomínal filtrovanie tejto zmesi pšenice a ruskej vody, chceli by sme ešte dodať, že sa filtruje cez kvalitné filtre, ktoré sú vyrábané z brezového dreveného uhlia. Ruský cár pri počiatkoch výroby tejto vodky žiadal aby sa viackrát destilovala a preto ju môžeme považovať za skutočne kvalitnú. Vo svojom prevedení a pod názvom, pod ktorým ju poznáme aj dnes ju poznáme už od dávneho roku 1894. Budúci rok teda táto vodka bude oslavovať 125. narodeniny. Je tvorená vďaka kombinácii tradičných výrobných postupov, ale nových technológií a preto jej dodáva jej originálnu chuť.

Pre milovníkom vína odporúčame prečítať aj články na témy: červené víno, ružové víno a šumivé víno. 

ruský štandard

 

Za ruským štandardom stojí Ruská Vedecká Spoločnosť

Ruská vedecká spoločnosť sa venuje skúmaniu potravinárstva v tomto obrovskom štáte a zabezpečuje to, aby mali Rusi skutočne kvalitné potraviny. Dbá preto aj na kvalitu alkoholov v ruských obchodných regáloch, pretože Rusi si na svoju vodku skutočne potrpia. Zaručuje teda aby aj vodka bola mimoriadne kvalitná. Mendelejev v roku 1894 predstavil vtedajšej vláde nové postupy a metódy mňa výrobu tej najkvalitnejšej vodky. Tie však zapadli prachom a objavné boli znovu až neskôr spomínanou Ruskou Vedeckou spoločnosťou. Tradičnú chuť oživili a preto je teraz ruský štandard cárskou pýchou. Spĺňa všetky normy a kvality a preto je skutočne fajn.

Tipy na Ruský Štandard

Názov Popis produktu Kde kúpiť? Zistiť cenu

Russian Standard Imperial Vodka

Russian Standard Imperia Vodka 1,0l (40%)

 • veľmi čistá konzistencia
 • pri výrobe sa používa voda zo severného Ruska
 • osemnásobne destilovaná

bevmarket  

Russian Standard Platinum

Russian Standard Platinum 1l

 • fľaša udržiava vodku v chlade
 • destilovaná modernými metódami

 • priehľadná a číra
svet napojov

Russian Standard Original Vodka 

Vodka Russian Standard Original 1l

 • vyrábaná z odrôd pšenice a  čistej vody z ruského jazera
 • jemná čistá chuť
 • objem fľaše je 1 l
bevmarket

 

Tradičný Ruský Štandard a zaujímavosti o ňom

Štandard, ktorý v podstate štandardom ani nie je, pretože jej vyvážené zloženie dávno presiahlo pomyselnú hranicu štandardu. Zaujímavosťou o tomto druhu alkoholu je napríklad to, že všetky ostatné vody, ktoré sa v Rusku vyrábajú sa týmto ruským štandardom porovnávajú. Keď sa jej chuť a aróma približuje spomínanému štandardu, je vodka skutočne kvalitná. Človek menom Peterson je zodpovedná za „výzor“ fľaše ruského štandardu, a tým, že je fľaša neprehliadnuteľná, si si zapamätalo mnoho ľudí po celom svete. Na etikete sú dokonca vyobrazené vežičky, ktoré sú symbolom ruských chrámov, ktorými je Rusko preslávené.

Tip na kvalitný Ruský Štandard: Russian Standard Cloisonné Edition

Russian Standard Cloisonné Edition

 • limitovaná edícia vďaka umeleckej technike
 • mimoriadne hebká chuť
 • objem fľaše je 1 l

 

Zaujímavé informácie o Ruskom Štandarde

 • je rozšírená po vyše osemdesiatich krajinách po celom svete!
 • Považovaná za číslo 1 medzi všetkými ostatnými vodkami
 • Rusi sú známi tým, že v chladných zimných dňoch sa zahrejú práve vodkou
 • Vyrábaná bola v roku 1998 ruskou spoločnosťou Roustam Tariko
 • Prímesou je čistá ruská voda získavaná z jazera Lagoda

 

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať Ruský Štandard

Odporúčame ho nakupovať v obľúbenom internetovom obchode svetnapojov.sk 

svet napojov

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

 

Ruský štandard – najlepší spomedzi ostatných ruských vodiek
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+