Vyberte stranu

Každému je istotne veľmi dobre známe, že víno sa nemusí vyrábať iba z hrozna. Veľmi obľúbenou surovinou pre výrobu vína sú aj ríbezle. Toto víno je skutočne sladučké a preto mu muži neraz hovoria „víno pre ženy“. Až po jeho ochutnaní však zistia, že toto víno je skutočne dobré a chutné. Je to jeden z druhov vín, ktoré sú najvyhľadávanejšie a neraz medzi ľuďmi aj naobľúbenejšie. Ríbezle, ktoré chcete použiť na výrobu vína, by na kríčku mali ale zrieť čo najdlhšie, aby bolo víno naozaj super a malo veľa kyselín. Ríbezle sú sami o sebe veľmi zdravé, preto aj tento druh vína je považovaný za silný antioxidant.

Pereg Cuvée čierny Pereg

Tip redakcie:  Pereg Cuvée čierny Pereg

 • vyrobené z čierneho bobuľového ovocia
 • chuť výnimočne dlhá
 • podmanivá vôňa ríbezlí

 

Viac o ríbezľovom víne

Ríbezle sú ovocím, ktoré je v dostatočnej miere rozšírené aj medzi ľuďmi a preto si toto víno viete vyrobiť svojpomocne doma aj Vy sami. Po zbere ríbezlí by ste ich mali zbaviť stopiek a nechať približne dva až tri dni stáť v čistej nádobe, no nemali by byť nijako stláčané ani nič podobné. Ide len o to, aby počas tých dvoch spomínaných dní zmäkli. To, že budú dlhšie stáť, aby zmäkli, zaručuje to, že hotové víno bude mať krajšiu a sýtu farbu. Okrem toho sa zo zmäknutých ríbezlí dá získať veľa šťavy. Odstopkovať by ste mali ríbezle preto, že tým že mäknú, zo stopiek by mohlo prejsť veľmi veľa trieslovín do ríbezlí a to nechcete.

Ako ďalej postupovať pri príprave ríbezľového vína?

Ak však chcete ríbezľové víno vyrábať vo veľkom množstve, nemusíte ich zbavovať stopiek, no hneď ich treba lisovať. Ak si potrpíte na dokonalú chuť ríbezľového vína a chcete si ho vyrobiť doma sami, mali by ste ho dlhší čas nechať kvasiť, ale pozor! – aj so šupkami a stopkami! Kvasením ríbezlí so stopkami sa výrobe jedno veľmi známe španielske víno, ktoré možno poznáte pod názvom Malaga (pomenované po jednom krásnom španielskom meste). Toto víno má tradičnú výraznú chuť červeného vína. Nastáva ďalšie tzv. „školenie“ v sudoch a plnenie do fliaš, v ktorým by toto víno malo dlhšie stáť. Je to preto, aby bolo dostatočne kvalitné.

Tipy na ríbezľové víno

Názov Popis produktu Kde kúpiť? Zistiť cenu

Pereg Cuvée čierny Pereg

Pereg Cuvée čierny Pereg

 • vyrobené z čierneho bobuľového ovocia
 • chuť výnimočne dlhá
 • podmanivá vôňa ríbezlí

 

Chateau Topoľčianky

Chateau Topoľčianky Cassis

 • víno s jemnou chuťou čiernych ríbezlí
 • intenzívna vôňa

 • objem fľaše je 0,75 l
bevmarket

Pereg Rubinus

Pereg Rubinus

 • výrazne ovocná chuť
 • víno je svieže a ľahké
 • tmavoružová farba

 

 

Devínsky ríbezlák

Toto víno je pôvodom zo Slovenska, ako inak než z oblasti Devínu. Je ale také skvelé, že je veľmi známe aj medzi zahraničnými krajinami. Jeho história sa začala písať už v roku 1921. Plantáže, na ktorých sa spočiatku tieto ríbezle pestovali však odkúpilo družstvo a víno sa prestalo vyrábať. Obnova Devínskeho ríbezláka nastala opäť v roku 2006. V tomto roku vznikol veľmi známy spolok – Devínsky spolok. Založilo ho trinásť vinárov. Toto víno je považované za oveľa sladšie ako víno, ktorého základ tvorí hrozno. Najväčšími milovníkmi ríbezľového vína sú ženy a študenti.

Pre milovníkom tvrdšieho alkoholu ponúkame škótsku whiskey, americkú whiskey a brandy. 

ríbezľové víno

 

Prehľad ríbezľových vín na Slovensku

Aj na Slovensku je množstvo vín, ktoré sú vyrábané s láskou a sú skutočne dobré. Nižšie sme si pre Vás pripravili prehľad tých najlepších a najpredávanejších na Slovensku:

 • Čierny sv. Urban – suché víno (skvelé ako dochucovadlo ku jedlám z rýb)
 • Devínske ríbezľové víno – polosladké víno
 • Starodevínsky ríbezlák – sladké víno ružové
 • Pereg víno – sladké víno

Tip na kvalitné víno: Torres Celeste Crianza

Miguel Torres Celeste Crianza Tempranillo 2014 0,75 l - 0

 • odroda Tempranillo z Ribery del Duero
 • vôňa vína dominuje čučoriedkami
 • nie je miešané s inými odrodami

 

Pereg víno – sladká chuť si Vás podmaní veľmi rýchlo

Jeho lahodnú chuť si obľúbite Vy a ona si raz-dva šikovne podmaní Vás. Je to víno z ríbezlí a preto je zaručené, že je sladké. Jeho chuť je výrazná a sladká. Keď ho ochutnáte raz, budete po ňom túžiť opäť. Už jeden pohár Vám zaručí, že Vám „udrie“ do hlavy. Jeho chuť je plná a šťavnatá. Už po otvorení fľaše pocítite jeho vôňu po ríbezliach. Je to akostné odrodové víno z čiernych ríbezlí. Toto víno hodnotia aj skúsení someliéri ako víno veľmi kvalitné a chutné. Sladké a podmanivé. Bolo ocenené aj ako najlepšie víno v roku 2016. Za tento úspech bolo ocenené zlatou medailou! Zaraďuje sa do kategórie ovocných vín!

 

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať kvalitnú vodku

Odporúčame ju nakupovať v obľúbenom internetovom obchode svetnapojov.sk 

svet napojov

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

 

Ríbezľové víno – sladké ovocné víno!
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+