Vyberte stranu

Víno Pereg – Spoločnosť Pereg vznikla v roku 1991. V čase keď vznikala, vyprofilovala vo svojom podnikaní isté odrodové hrozná, hroznové vína a vína, ktoré boli z liečivých plodov Arónie čiernoplodej, ktoré dodávame do bio-predajní a lekární. Naše ovocné vína z čiernych ríbezlí sú ocenené medailami z výstav. Víno z čiernych ríbezlí získalo zlatú medailu a na základe toho získalo aj titul Šampión výstavy Devínsky strapec 2011. Taktiež táto spoločnosť vytvorila Cuvée Čierny PEREG kupážou vína z čiernych ríbezlí a Arónie, čím vzniklo víno ocenené zlatou medailou a Šampiónom výstavy v Bratislave v Devíne v roku 2008. Vyvíjajú a produkujú vysokokvalitné sirupy bez pridania cukru, z byliniek, ktoré majú liečivé účinky, z kvetov a ovocných plodov.

 

Víno Pereg a jeho pitie

Pereg sa najviac hodí k mäsu, ktoré prebehlo ťažšími úpravami – divina, hovädzie mäso. Skvelé je aj vtedy, ak sa kombinuje s mäsami, ktoré sú obohatené aj o chuť lahodnej omáčky z ovocia. Jeho delikátna chuť veľmi pekne vynikne aj pri takých dezertoch ako sú tvarohové guľky, maková štrúdľa a pirohy plnené ríbezľami. Rovnako sa dá použiť ako digestív namiesto fortifikovaného vína pod názvom á la Porto. Ideálne je ak sa podáva pri teplote 12 – 15 °C

pereg vino

 

Krásne ovocné víno má intenzívno – podmanivo vôňu a jeho farba je rubínovo-červená. Má príjemné kyselinky, ktoré sú dovážené aj cukrom a vytvára harmóniu pre jeho zmyselnú chuť. Technológia je veľmi moderná a počas nej toto veľmi vzácne ovocie prechádza fregmentáciou a tá je fregmentovaná v rototankoch a to pri prísnom sledovaní kvasnej teploty. Sú to ušľachtilé kvasinky a takisto jeho enzymatické pochody prechádzajú fregmentáciou. Neustále sa premiešava a je pod pravidelným dohľadom a jeho vplyv je veľmi pozitívny a dáva to na kvalite výrobku.

 

 pereg

Tip redakcie: Pereg Víno z čiernych ríbezlí 

  • víno rubínovej farby so sviežou chuťou
  • chuť podporená jemnou perlivosťou
  • vyrába sa výlučne z kultivarov čiernych ríbezlí

 

Pôvod názvu PEREG

Spoločnosť Pereg nemá názov len tak, týka sa ho dlhá história. Ide o dlhú históriu. Pravdepodobne v roku 1413, už vtedy sa začali objavovať prvé správy o úspechu a založení cechu vinárov. Ústredná postava je viničný richtár Pereg. Každé mesto vinohradníkov, kde sa vinič pestoval a kde sa dalo vyrábať víno, malo svojho Perega, ktorý riadil práce vo viniciach. Bol súčasne technológom, agrotechnikom a vykonával aj akési viničné právo. Po nástupe Márie Terézie na uhorský trón bola táto funkcia právoplatne potvrdená cisárskym Dvorom, pretože Peregovi, okrem iného, pribudla ešte jedna jediná povinnosť – odvod vína a daň pre cisársky dvor. V tých časoch vinohradníctvo a vinárstvo stálo na vrchole a slovenské a uhorské vína sa pili okrem bratislavských i budapeštianskych a viedenských dvoroch a slávili tu veľkolepí úspech.

 

 vino

Náš tip: Kvalitné víno nájdete v overenom e-shope Bevmarket 

  • cca 1000 položiek exkluzívneho alkoholu
  • konzistentná dostupnosť tovaru
  • zákazníci sú spokojní s kvalitou výrobkov 

 

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Pereg Dunaj

Dunaj je také víno, ktoré je vyrobené z prezretého vína, s nádhernou tmavočervenou farbou a je veľmi sýta. Chuť je vďaka dlhému ležaniu v barikových sudoch elegantná, nádherne štruktúrovaná, kopírujúca vôňu tohto vína.

 

pereg vino

 

 

V mohutnej vôni sú kombinované slivky, toastu a takisto nezabúdajú ani na čiernu praženú kávu. Jeho chuť ovládnu aj tóny, ktoré sú dosť intenzívne. Pripomína višňu v čokoláde. Má dlhý vnem. Podporuje ho taká kyselinka, spolu s ktorou je víno nielen mohutné, ale zároveň aj veľmi svieže.

 

 pereg

Tip redakcie: Pereg Víno z čiernych ríbezlí 

  • víno rubínovej farby so sviežou chuťou
  • chuť podporená jemnou perlivosťou
  • vyrába sa výlučne z kultivarov čiernych ríbezlí

 

Pereg a jeho kategorizácia

Medzi ovocné vína zaraďujeme: višňové víno, trnkové víno a slivkové víno. Konkrétne ide o Aróniu – zázrak prírody. Cuvée Pereg, Víno z čiernych ríbezlí, Rubinus, Cuvée Bazulienka, Frizzante Cuvée bazulienka.

Medzi biele vína zaraďujeme: Muller Thurgau ´17, Mladý Prescher ´17, Pálava ´17, Veltínske zelené ´16, Tramín červený ´16, Rulandské biele ´15, Rulanské biele ´15 sur lies, Rizling vlašsský ´16, Rizling Rýnsky ´16, Müller Thurgau ´16, Iršai Oliver ´17

Medzi červené vína zaraďujeme: Dunaj ´15

Medzi ružové vína zaraďuje: Cabernet Sauvignon rosé 17, Cabernet Sauvignin ´16, Rulanské modré rosé frizzante ´17.

Tip na e-shop

Prípravky je najvhodnejšie nakupovať v overenom e-shope. K takým určite patrí aj internetový obchod bevmarket.sk. Zákazníci sú spokojní s prehľadnosťou obchodu, cenami, i rýchlou dopravou.

bevmarket

 

Pereg víno – ríbezľové sladké pokušenie
5 (100%) 11 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+