Vyberte stranu

Nicolaus vodka je celosvetovo známa vodka, ktorú obľubuje množstvo ľudí po celom svete. Istotne ju poznáte aj Vy a možno si na nej aj občas pochutnáte. Poznáte teda túto vodku? Má veľa rôznych druhov, z ktorých si môžete vybrať. Je dostupná tiež vo viacerých veľkostných baleniach. Ide napríklad o dvojdecové, štvordecové balenia, ale aj klasický liter či veľmi známu „sedmičku“. Táto vodka je tak známa, že po nej neustále siaha množstvo ľudí kdekoľvek a kedykoľvek. Je skvelým alkoholickým doplnkom piatkových či sobotných večerov, no ako to pri alkohole bývam netreba to veľmi preháňať s jej pitím, lebo nezaručujeme, že Vám ráno nasledujúceho dna nebude zle.

 

Ako vodka vznikla?

Veľa ľudí tvrdí, že vodka je vo všeobecnosti pôvodom z Ruska. Či je to ale skutočne tak, nikto nevie. Sú iba nepodložené tvrdenia, ktoré hovoria práve o tom. Rusi sú tiež zástancami tvrdenia, že skutočne dobrá vodka by mala nielen hriať, ale aj chladiť – tak čo, je to tak aj pri vodke značky Nicolaus? Posúdenie necháme na Vás. Skúsení degustátori tiež hovoria o tom, že čo si na vodke či inom druhu alkoholu všímajú je to, aká je ich vôňa, farba a v neposlednom rade aj chuť. Od nej totiž závisí veľmi veľa. Labužníci milujúci vodku vyzdvihujú lahodnosť tejto vodky a prepojenie jej horkosti s jemnosti.

 

 

nikolaus

 

Spoločnosť St. Nicolaus

Nicolaus vodka – je veľmi známa spoločnosť pre výrobu vodky aj u nás – na Slovensku. Vyrába viacero druhov tejto liehoviny. St. Nicolaus však nevyrába len vodku samotnú. Venuje sa výrobe aj iných druhov liehovín – a to napríklad bylinnú Demänovku či známu Jubilejnú. Aj tak ale pri počutí slova „Nicolaus“ sa každému vybaví v mysli hneď vodka. Svoju reputáciu si dlží tradične dobrú. Vodka je čistá alebo s rôznymi príchuťami, Demänovku je už horkejšieho charakteru a Jubilejná je ovocný, teda o čosi sladší alkohol. Ktorý preferujete Vy?

 

 nikolaus vodka

Tip redakcie: St. Nicolaus 

 • vyrobená mnohonásobnou destiláciou
 • jemnosť je dosiahnutá filtráciou cez špeciálne filtre z aktívneho striebra
 • vyrobená na základe dlhoročných skúseností

 

Kde na Slovensku môžete nájsť St. Nicolaus?

Nicolaus vodka – priamo vo veľmi známom meste pod Tatrami – v Liptovskom Mikuláši. Okrem Liptovského Mikuláša sa tento druh alkoholu u nás vyrába ešte aj v meste známom svojou väznicou – v Leopoldove. St. Nicolaus ale neostalo len pri výrobe vodky a iného alkoholu len na Slovensku. Svoje pobočky a výrobné haly má okrem Slovenska, ešte aj v susednej Českej republike, Poľsku, Maďarsku a dokonca v ďalekom Mexiku či Indii. História spoločnosti St. Nicolaus je bohatá a to sa odrazilo aj na jej skúsenostiach a preto je vodka skutočne kvalitná. Táto slovenská spoločnosť by mohla kľudne konkurovať iným celosvetovým značkám.

 

nicolaus vodka

 

Prelomové roky na Slovensku vo výrobe vodky a zaujímavosti o spoločnosti St. Nicolaus

Pre túto spoločnosť sú dôležité najmä pár rokov, ktoré v jej pôsobení môžeme považovať za velmi dôležité medzníky. Hovoríme o týchto nasledujúcich rokoch:

 • 1867 – počiatky založenia spoločnosti v Liptovskom Mikuláši, o ktoré sa zaslúžil Armin Stark, ktorý začal získavať alkohol zaujímavou rafináciou, no vyrobený lieh predával do iných štátov, ktorý ho od neho odoberali vo veľkom
 • 1907 – St. Nicolaus sa spočiatku nevolalo tak ako ho poznáme pod týmto názvom dnes. Úplne prvý názov bol Štarkovská rafinéria liehu. Spoločnosť sa v tomto roku veľmi rozrástla a bola akciovou. Spoločnosť sa ale neorientovala len na výrobu alkoholu, ale dodávala aj elektrickú energiu pre osvetlenie. Ak sme povedali, že vyrábala lieh, nie je reč iba o vodke – spracovával a predával sa tu aj rum.

 

 absoluth

Náš tip: Kvalitnú ochutenú vodku nájdete v overenom e-shope Svetnapojov

 • cca 1000 položiek exkluzívneho alkoholu
 • konzistentná dostupnosť tovaru
 • individuálny prístup ku každému zákazníkovi

 

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

 

 • 1922 – Spoločnosť bola známa pod názvom: Prvá litovská továreň na likéry Rudolf Stein a spol. – okrem vodky a rumu sa tu začala vyrábať aj borovička, slivovica a rôzne likéry
 • 1967 – výrova Demänovky
 • 1991 – známa pod názvom ST. NICOLAUS a. s.
 • 2007 – výroba fernetu Armin Stark
 • 2008 – výroba Jubilejnej
 • 2014 – výroba vodky Tri borievky

Tip na e-shop

Prípravky je najvhodnejšie nakupovať v overenom e-shope. K takým určite patrí aj internetový obchod bevmarket.sk. Zákazníci sú spokojní s prehľadnosťou obchodu, cenami, i rýchlou dopravou.

bevmarket

St. Nicolaus – okrem Nicolaus vodky vyrába aj rum či borovičku!
5 (100%) 2 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+