Vyberte stranu

Nealkoholické víno je špecialita medzi vínami, po ktorej je v súčasnosti čoraz väčší dopyt. Jej kvalita presvedčila už mnohých milovníkov a preto prestížne značky, ktoré sa výrobe tohto špeciálneho nápoja venujú, sa snažia na trhu čoraz viac a viac preraziť. Výroba takéhoto nealkoholického vína nie je ale jednoduchá. Vo vinárskom svete patrí medzi zložitejšie postupy. Technológia je skutočne náročná. Sú ľudia, ktorí alkohol jednoducho piť nemôžu, lebo im to zdravotne problémy nedovoľujú. Sú ale aj ľudia, ktorí alkohol piť jednoducho odmietajú. Alkohol nemôžu piť budúce mamičky alebo tí, ktorí si plánujú sadať za volant. Preto sme si pre Vás pripravili zopár základných informácií a zaujímavostí o nealkoholickom víne. Čítajte preto nižšie!

nealkoholické víno

Zaujímavosti o nealkoholickom víne

Nealkoholické víno pozná slovenský a český trh od roku 2003. Je teda medzi ľuďmi u nás známe približne pätnásť rokov. A to nie je dlhá doba, preto by sme mohli povedať že medzi Slovákmi a Čechmi je nealkoholické víno pomerne novinkou. Jedným z dodávateľov tohto druhu vína na Slovensko je Nemec Paul Kučera, ktorý pracuje za firmu EC Trade. Reč je o vinárstve Carl Jung, ktoré je medzi výrobcami nealkoholického vínka celosvetovo známa. Kde ju u nás ale môžete kúpiť? Stačí zájsť do najbližšieho Tesca!

Pre milovníkom tvrdšieho alkoholu ponúkame škótsku whiskey, americkú whiskey a brandy. 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bon voyage chardonnay sparkling

Tip redakcie:  Bon Voyage Chardonnay Sparkling

 • chuť vína aj napriek menej ako 0,5% alkoholu
 • vyrobené vo Francúzsku
 • menej kalorické ako šumivé víno

 

Rokmi čoraz viac vyhľadávané nealkoholické víno

Nealkoholické víno – rok čo rok sa oňho záujem zvyšuje a s tým ide ruka v ruke jeho popularita. Tento nápoj by nemal chýbať na žiadnej oslave. Je skvelý najmä pre tých, ktorí si ešte v ten deň sadnú na volant, aby sa necítili ukrivdení. Toto víno odporúča sám hovorca Tesca v susednej Českej republike Jiŕí Mareček. Na Slovensku ich ale v slovenskom Lidli hľadali darmo. Podľa slov hovorkyne slovenského Lidlu Jitky Vrbovej môžeme usúdiť, že o ponuke nealkoholických vín na svoje regály neuvažujú ani z ďaleka. Dodáva ale, že napriek tomu ponúka širokú škálu kvalitných vín z Francúzska.

 

nealkoholické víno

 

Predáva sa nealkoholické víno?

Možno by sa to na prvý pohľad nemuselo zdať pravdou, ale áno, predáva sa. Je ale veľmi ťažké povedať, „koľko“ sa tohto vína predá v reále. Spoločnosti si svoje čísla strážia totiž dokonale a o svojom predaji hovoria len máloktoré firmy a aj to v minimálnej miere. Ak by sme ale chceli porovnať predaj nealkoholických nápojov na Slovensku, povedali by sme, že nealko víno nikdy nebude môcť konkurovať nealku pivo. Nealko pivo je najviac obľúbeným nealkoholickým nápojom na Slovensku vôbec. Je to aj tým, že nealko pivo je na našom trhu a v našich obchodom oveľa dostupnejšie (ba priam na každom rohu).

 

Tipy na nealkoholické víno

Názov Popis produktu Kde kúpiť? Zistiť cenu

Bon Voyage Chardonnay Sparkling

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bon voyage chardonnay sparkling

 • chuť vína aj napriek menej ako 0,5% alkoholu
 • vyrobené vo Francúzsku
 • menej kalorické ako šumivé víno

bevmarket  

Bon Voyage Pinor Noir Rosé

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Bon Voyage Pinot Noir Rosé

 • de-alkoholizované víno
 • odstraňovanie alkoholu pomocou technológi “spinnig cone”

 • objem fľaše je 0,75 l
bevmarket

Bon Voyage Cabernet Sauvignon

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bon voyage cabernet sauvignon

 • takmer čierne, granátovo červené až fialové
 • z odrody hrozna Cabernet Sauvignon
 • jemná a dlhá chuť
bevmarket

 

Dokáže nealkoholické víno úplne nahradiť to alkohlické?

A tu sa slovenské ľudstvo a someliéri rozdeľujú na dve strany. Kým jedny hovoria, že nealko víno dokáže to alko skutočne nahradiť, iní tento názor nezastávajú. Preto ak chcete porovnávať nealkoholické vína porovnávajte ich iba s tými nealkoholickými. Je totiž viacero druhom týchto nealko nápojov, ktoré si môžu v značnej miere konkurovať. Dychberúra vôňa a chuť ale dokáže konkurovať aj tým alkoholickým. Preto ak si myslíte, že si pod „nealko vínom“ môžete predstaviť len tak nejakú vodu, mýlite sa. Aj tieto vína sú vyrábané náročnými technológiami, tak aby si získali čoraz väčšie množstvo milovníkov.

Tip na kvalitné víno: J&J Ostrožovič Tokajský

Ostrožovič Tokajský výber 3-putňový

 • vyrobené z hrozna tokajských odrôd
 • zrie tri toky
 • víno získalo viacero ocenení

 

Ako sa z vína teda odstraňuje alkohol?

Prvým „výrobkom“, ktorý vzniká, je klasické alkoholické víno ako ho poznáme v celej svojej kráse. Prečo? Aby si zachovalo svoju tradičnú vínovú chuť a vôňu. Tým si zachováva charakter vína a preto ho vínom môžeme aj volať. Zachováva si svoju biochemickú charakteristiku a jej tradičné črty. Spôsob ako toto vytvorení víno zbabiť alkoholu je ale veľa. Pri metóde ohrievania sa tak ľahko dokáže oddeliť víno a alkohol.

 

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať kvalitné víno

Odporúčame ho nakupovať v obľúbenom internetovom obchode svetnapojov.sk 

svet napojov

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Nealkoholické víno sa Slovensku od roku 2003!
5 (100%) 3 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+