Vyberte stranu

Namiešať zložky, ktoré boli vytvorené v gréckej prírode, a tak aby zreli spoločne s inými aromatickými destilátmi, aromatickými muškátovými vínami zo Samosu aj s rastlinami zo stredomoria, vytvoriť medzi tým všetkým rovnováhu je jednoducho umením. Je to o znalosti, skúsenosti a trpezlivosti. A taká je práve Metaxa.

Metaxa 12*

Tip redakcie:  Metaxa 12*

 • zreje najmenej 12 rokov
 • brandy medovej farby
 • bohatá, charakteristická aróma s náznakom vanilky

 

Metaxa 12

Metaxa 12* je brandy, ktorá sa vyníma medovou farbou. Zreje najmenej 12 rokov v sudoch pôvodne z oblasti Limousin, ktorá je vo Francúzsku. Má bohatú, aromatickú chuť s malým náznakom vanilky. Plná tradícii. Jeho autor ani len netušil, že sa postupne stane jedným z najväčších symbolov Grécka.  Pri výrobe tejto Metaxy sa používajú slnkom vysušené vínne bobule hrozna troch druhov, ktoré sa tvoria destiláciou a ich zretie prebieha až počas troch rokov v dubových sudoch. Koľko rokov zrejú, toľko majú  hviezdičiek tieto metaxy. Keď tento proces skončí, táto zmes sa nechá ešte pol roka zrieť. Tak práve takto sa odlišuje výrobný proces od postupov používaných pri výrobe brandy.

metaxa

 

Metaxa 12 cena

Metaxa 12 je voľne dostupná v rôznych supermarketoch. Prípadne si alkohol môžete zakúpiť aj prostredníctvom internetu. Stačí, keď si vyhľadáte pre Vás tu najdostupnejšiu cenu. Sledujete akcie a zľavy. Veľa zliav nájdete aj v letákoch z rôznych supermarketov. Prípadne dávajte pozor na ceny v rôznych internetových obchodoch. Potom zistíte, že výhodne nakúpite.

Tipy na alkohol Metaxa:

Názov Popis produktu Kde kúpiť? Zistiť cenu

Metaxa 12*

Metaxa 12*

 • zreje najmenej 12 rokov
 • brandy medovej farby
 • bohatá, charakteristická aróma s náznakom vanilky
 

Metaxa 5*

Brandy Metaxa 5*

 • grécky nápoj s dlhou tradíciou
 • dozrieva v živicových dubových sudoch
 • nenapodobiteľná sladká chuť
bevmarket

Metaxa 7*

Brandy Metaxa 7* v darčekovom balení

 • vyzretá a sladkastá chuť
 • mavo jantárová farba so zlatými odleskami
 • objem fľaše je 0,7 l

Metaxa 5 a jej skvelý predaj

Ide o najpredávanejší druh metaxy na slovenskom trhu. Metaxa, ktorá má 5 hviezdičiek má nenapodobiteľnú chuť, ktorá je sladká. Ide o brandy, ktoré je odborníkmi veľmi uznávaná. Je jedinečnou kategóriou medzi zrejúcimi destilátmi.

Je to ten najjemnejší jantárový alkohol pod slnkom. Zrelé a kvalitné destiláty a takisto aj aromatické sú kvalitné muškátové vína z egejských ostrovov, a tak tomuto produktu vedia dodať jedinečný charakter kvetín. Arómu dodávajú kvety horského pomaranča, ruža a marhuľa, kvetinový med, trocha fialky a vanilka. A čo na záver? Tak ten je bohatý, s nádychom duba a mandle. Rok založenie je 1888 a obsah alkoholu je 38 %.

metaxa

 

Metaxa 5 a jej destilácia

Pod gréckym slnkom sa uskutoční dvojitá destilácia až 3 rôznych odrôd, ktoré dozrievajú priamo pod ním. Neskôr destilovaný nápoj bude starnúť v ručne vyrábaných dubových sudoch. Dubové sudy sa tak nachádzajú vo francúzskej oblasti Limousin.

Potom nastáva zladenie eaux-de-vie pre dosiahnutie tej najdokonalejšej chute. Následne na to sa destilovaný alkoholický nápoj mieša s archívnymi vínami.

Pre milovníkom vína ponúkame červené víno, biele víno a ružové víno. 

Metaxa 5 a jej zrenie

Tento produkt zreje 5 rokov. K tomu, aby sa dosiahla dokonalá a jemná chuť, ešte predtým, než sa stáča do fliaš, pol roka sa nechá dozrieť v samotných sudoch.

Metaxa Private Reserve

Vyskúšajte tiež:  Metaxa Private Reserve

 • najstaršie brandy tejto značky
 • najvyššia kvalita
 • jantárová farba

 

Metaxa 5 cena

Kde kúpite alkoholický produkt Metaxa 5* v akcii? Na trhu je mnoho obchodov a supermarketov, ktoré predávajú tieto produkty.  Metaxa 5 je dostupná nielen na predajniach, ale aj online. Nájdete ju aj na overených internetových e-shopoch.

metaxa

 

Metaxa 12 hviezdičiek

Ak by bola akákoľvek svetová súťaž, ktorá by sa týkala toho, koľko je spotreba Metaxy na hlavu, tak Slováci by skončili bronzovej pozícii. Predbehlo by nás Estónsko a Grécko. V jej spotrebovaní sme dokonca na prvej priečke.

Tento špeciálny destilát je hlavnou zložkou Metaxy 12* dozrieva tak ako aj ostatné práve v dubových sudoch a to až dvanásť rokov. Takže počet rokov zrenia na fľašiach symbolizuje počet hviezdičiek, ktoré sú uvedené na fľaši.

Ak sa skončí proces zrenia, destilát sa zmieša s takými, ktoré sú už archívne ročníky vín z muškátov. Tajnou zmesou sú grécke byliny. Po tom všetkom sa zmes nechá ešte pol roka zrieť. Týmto postupom sa proces výroby odlišuje od všetkých ostatných pri výrobe brandy. Obsahuje alkohol a to konkrétne 38 %.

 

Tip na kvalitný e-shop: 

bevmarket

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Metaxa – aj hviezdičky majú svoj význam
5 (100%) 2 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+