Vyberte stranu

Od vína k brandy nie je ani veľmi ďaleko. Karpatské brandy – podľa istých svedkov bol v roku 1968 vypálený a skladoval sa so surovým vínnym destilátom. Nalial sa do 300 litrových sudov a po pár rokoch sa potom točil zo sudov. Jeho uskladňovanie bolo v dubových sudoch. Bolo to v roku 1975.

 

Karpatské brandy – tá pravá chuť z Karpát

Najpopulárnejším produktom z rady KB je dokonca aj nový produkt. Je akýmsi novým prírastkom a je to Karpatské KB škorica a klinček. Tradičný slovenský produkt tak dostáva aj nový rozmer. Má korenisté tóny, ktoré spolu s vinným destilátom a medom ladia, vytvárajú harmonický celok. Môžete si ho vychutnať samostatne, ale aj ku káve, či k horúcemu nápoju. Príjemne Vás zahreje a naladí k novému dňu.

 

Je to akási klasika

Táto klasika by nemala chýbať nikde. Dokonca ani na oslave, ani na usporiadaní večierkov. Dávame aj vhodný tip na darček či už pri narodeninách, pri meninách, výročiach, prípadne pri akejkoľvek inej príležitosti, ktorá Vám prináša radosť.

 

brandy

 

Ako sa zrodilo Brandy

Už v 12. alebo v 13. storočí sa pálenka, ktoré bola vyrábaná z vína vyrábala v Európe. Bola obyčajne silná a jej pomer alkoholu bol až  60-90%. Na začiatku slúžila len na liečebné účely ako liek a anestetikum.

 

 karpatske-brandy

Tip redakcie:  Karpatské brandy

 • nápoj s vôňou sušeného ovocia s kúskami jemnej čokolády a sladkastou chuťou s karamelovými podtónmi
 • veľmi lahodne zladené a jemné

Trochu neskôr sa začala dostávať aj do vrstiev, ktoré boli vyššie v spoločnosti. Stala sa tak obľúbeným nápojom. V 15. storočí už pili pálenku aj mešťania. Na vidieckych miestach a medzi tými poddanými sa dokonca ešte neskoršie rozšírilo pitie. Bola vyrábaná nielen z rôznych druhov ovocia, ale aj z vína.

Pálenica, ktorá bola v Pezinku, sa v roku 1951 stala súčasťou vinárskych závodov, išlo o najvýznamnejších výrobcov  na Slovensku. Známy bol závod v Seredi. Ako súčasť likéru Hubert. Do šumivého vína sa v tom čase pridával koňak, ktorý doviezli z Francúzska, čo bolo pre neho veľmi nákladné.

 

 bushmills

Odporúčame vyskúšať aj whisky:  Bushmills

 • dozrieva niekoľko rokov v ručne vyrobených dubových sudoch
 • má nezameniteľnú jemnosť, vôňu a kvalitu známu po celom svete
 • v roku 2007 získala titul najlepšej írskej jedno sladovej whisky 

Slovenské brandy

Pre pálenku sa  v slovenčine používalo viacero výrazov a len jeden je tak najviac používaný. Takejto pálenke sa hovorí aj brent. Jeho výroba sa rozšíria. Najmä kvôli pálenke, všade vo svete začali vznikať  „vinopaly“, dokonca nielen v Uhorsku, ale aj na Slovensku.

 

karpatské brandy

 

Vychutnajte si Brandy- Karpatské brandy špeciál

To, že brandy správne pijete, viete tak dokonale precítiť a vychutnať si všetky jeho chute. Všetky tie chute sú nielen aromatické, ale hlavne pre každého výnimočné. Špeciál – tak to je slovo, ktoré pre každého vyznieva, že to je niečo viac. Karpatské brandy špeciál je špičkové brandy, ktoré je vyrobené klasickou metódou zrenia. Na kvalitný destilát sa nedá dopustiť. Leží po dobu minimálne 5 rokov v 300 litrových dubových sudoch. Značí to potom jeho charakteristickú chuť zlato- jantárová farba. Nezanevrie sa ani na výraznú chuť sušeného ovocia. Obsah alkoholu v karpatsom Brandy špeciál je 40%.

 

  karpatske brandy

Náš tip: Kvalitné brandy nájdete v overenom e-shope Svetnapojov

 • veľký výber produktov
 • rýchle doručenie produktov
 • individuálny prístup k zákazníkom

 

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Ako sa vyrába Karpatské brandy špeciál

Pripraví sa nesírené víno a to sa získa zo suchej odrody viniča. Destilácia prebieha dvakrát. Za optimálny výsledok môžeme tak považovať taký výsledok, kedy je destilát bezfarebný a obsah alkoholu je vysoký. A kedy sa vínovica mení na brandy? Vtedy, keď sú uložené vo veľkých drevených sudoch, ktoré majú objem až 300 litrov. Jeho tmavá farba je získaná z brandy z triesloviny a ligínu, ktoré sa vedia rozpustiť v alkohole a nakoniec len dozrie destilát, ktorý sa zriedi na obsah čo sa bude môcť potom konzumovať.

 

Vyskúšajte tiež vysokokvalitnú tequilu: Olmeca Gold

 • tequila vysokej kvality celosvetovo
 • najobľúbenejšia tequila zlatej farby s citrusovou chuťou a jemným nasladlým koncom
 • najlepšie chutí čistá alebo v rozmanitých exotických koktailoch

Prečítajte si tiež našu recenziu na tento alkoholický nápojt!

Karpatské brandy 40%

Karpatské brandy je tradičným výrobkom z Karpát, ktorého destilát je extra kvalitný. Jeho jantárová farba a nádherná jemná vôňa s nádychom vanilky a sušeného ovocia prebudí vaše zmysly. Je to slovenská klasika. Ide o klasiku, ktorú nikto neodmietne na hocijakej príležitosti. Karpatské brandy je vhodným darčekom pre každého oslávenca, ktorý rád oslávi svoje narodeniny.

 

Tip na e-shop

Prípravky je najvhodnejšie nakupovať v overenom e-shope. K takým určite patrí aj internetový obchod bevmarket.sk. Zákazníci sú spokojní s prehľadnosťou obchodu, cenami, i rýchlou dopravou.

bevmarket

 

Karpatské brandy – tá pravá chuť z Karpát
5 (100%) 2 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+