Vyberte stranu

Whisky dostala pomenovanie podľa George Ballantine, ktorý vlastnil obchod s potravinami a jeho produkty obsahovali širokú škálu whisky a istého tvrdého alkoholu. Ballantine´s sa vyrábala z klasických surovín v dome rodiny Ballantine už od roku 1800. Počas niekoľkých rokov sa firma rozrástla a whisky Ballantines sa tak stala tou najpredávanejšou škótskou whisky na svete. Jej slad pochádza z oblastí Miltonduff a Glenburgie.

Ballantines je škótska whisky, ktorej proces výroby je v Pernod Ricard v Dumbarton v Škótsku. Chuť Ballantines je závislá na 50 jednotlivých sladoch, štyroch samostatných zrnách a samozrejme na sladu z Miltonduff a Glenburgie. Značka získala mnoho ocenení za svoje výrobky. Ballantines je vo svojej produkciii druhým najväčším predajcom škótskej whisky na svete. Silná je predovšetkým v Južnej Európe, kde si vybudovala popredné miesto na trhu so škótskou whisky. Ballantines, ako spoločnosť a výrobca škótskej whisky, vznikla kde inde ako v Škótsku v roku 1827. Spoločnosť založil farmár George Ballantine.

Ballantine's 12 ročná

Tip redakcie:  Ballantine’s 12 ročná

 • najpredávanejšia škótska whisky v Európe
 • jemná a elegantná miešaná whisky
 • svetlo-zlatá farba a nezameniteľná chuť

 

Ešte pár riadkov o Ballantines

Ballantiness je najpredávanejšia škótska whisky v Európe. V každej fľaši sa mieša štyridsať rôznych whisky zo všetkých kútov Škótskej vysočiny, citlivo zladených do nezameniteľnej, komplexnej, bohatej a jemnej chuti. Lahodná, dymová, ľahko nasladlá chuť najlepšie vynikne čistá. Obľúbená je aj s ľadom alebo ako long drink napríklad s colou.Tento alkohol pochádza z krajiny Spojené kráľovstvo, konkrétne zo Škótska. Obsahuje alkohol v 40 %tách.  Skladá sa z vody, obilného destilátu a ako farbivo je pridaný taký obyčajný karamel.

Z tvrdšieho alkoholu ponúkame ruskú vodku, vodku Absolut a vodku Nicolaus.

Ballantines

 

Ballantines Finest

Ballantine´s Finest bola podľa Jima Murrayho zmesou roka bez udania veku. Udelil jej úžasných až 96 bodov!

Miešaná škótska whisky Ballantines Finest je tou komplexnou, kultivovanou a elegantnou whisky. Zároveň má chuť moderného štýlu. Jej originálnu chuť, komplexnosť a vycibrenosť majú pôvod vo viac ako 40 jedno sladových a 4 obilných druhoch whisky. Chuť tejto whiskey sa nedá zameniť. Je veľmi vyvážená a žiadna z obsiahnutých zložiek nemá dominantné postavenie.

Aká je jej chuť, vôňa a čo Vám povieme na záver? Vôňa tejto whisky je expresívna. Šmrnc tomu dodáva aj ostrý jačmenný cukor. Dotyk dymu dreva a karamelových cukríkov Vás tiež omámi. Chuť je veľmi bohatá a sladká zároveň. Kombinácia jačmeňa a karamelu, k nim neodmysliteľne patrí aj chuť rašeliny, ktorá je len veľmi jemná. A nakoniec, keď okúsite jej chuť, zistíte, že jemná a tiež sladký karamel tam zanechá svoje stopy.

Tipy na whisky Ballantines:

Názov Popis produktu Kde kúpiť? Zistiť cenu

Ballantine’s 12 ročná

Ballantine's 12 ročná

 • najpredávanejšia škótska whisky v Európe
 • jemná a elegantná miešaná whisky
 • svetlo-zlatá farba a nezameniteľná chuť
 

Ballantine´s Hard Fired

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt BALLANTINE'S HARD FIRED

 • dlhotrvajúca sladká vanilka s miernym nádychom
 • sladká vôňa zrelého ovocia
 • objem fľaše je 0,7 l
bevmarket

Ballantine’s Finest

Whisky Ballantine's Finest

 • v každej fľaši štyridsať rôznych vyzretých whisky
 • lahodná, dymová, ľahko nasladlá chuť
 • najlepšie chutí s ľadom

 

Marketing produktu Ballantines Finest

Jemná a elegantná miešaná škótska whisky. Jej svetlozlatá farba a nezameniteľná chuť pochádzajú z komplexnej zmesi viac ako 40 sladových whisky, z ktorých všetky zreli najmenej tri roky. Odborník Jim Murray túto whisky vo svojej „Biblii“ v roku 2015 vyhlásil za absolútneho víťaza v kategórii pod názvom blends.

 

Whiskey Jack Daniel's 1l

Vyskúšajte tiež americkú whiskey: Jack Daniel´s

 • vyrába sa v Lynchburgu
 • je podobná bourbonu
 • dozrieva v dubových sudoch

 

Keď spomenieme whisky Ballantine´s Finest, tak je to prepracovaná, rafinovaná a elegantná škótska miešaná whisky. Je uznávaná kvôli svojej chuti, a pýši sa vynikajúcim moderným štýlom. Má svetlú zlatú farbu a nezameniteľnú chuť.  Vďaka rafinovanej zmesi starostlivo vybraných sladových a obilných whisky, a každá z nich zreje najmenej tri roky (niektoré z nich oveľa, oveľa dlhšie). Ide o takú whisky, ktorá má kvalitu. Na jej výrobu sa používajú len tie najlepšie sladové a obilné whisky a výsledok samozrejme stojí za to. Je nielen hebký, ale navyše elegantný.  Aróma je jemná a tiež elegantná. Chuť sa skladá z dobre vyváženej  jemnej príchuti s podtónom mliečnej čokolády, červeného jablka a vanilky. Sofistikovaná chuť, ktorá pretrváva je svieža a kvetinová.

 

Tip na kvalitný e-shop: 

bevmarket

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Ballantines – najpredávanejšia whisky v Európe
1 (20%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+