Vyberte stranu

Bacard je druh svetlého rumu. Firma, ktorá Bacardi vyrába sídli na dvoch miestach – v San Juane V Portoriku a druhým je Hamilton, ktorý sa nachádza na Bermudách. Spoločnosť, ktorá tento rum vyrába je rodinnou spoločnosťou a ročným obratom z predaja – vyše 200 miliónov fliaš ročne. Táto spoločnosť vznikla v roku 1862. O jej vznik a do histórie sa zapísal ako zakladateľ človekom menom Facundo Bacardí. V časom keď však vo svete vypukli Kubánske bitky, ktoré bojovali za nezávislosť a následne po okupácii Kuby Spojenými štátmi americkými sa tento biely rum po svete stal veľmi známym – ľudia ho totiž začali pridávať do známych miešaných nápojov ako sú Cuba Libre a Daiquiri.

Rum Bacardi Carta Negra

Tip redakcie:  Bacardi Carta Negra

 • zreje v dubových sudoch
 • cítiť v ňom karamel, vanilku a tropické ovocie
 • vhodný aj do miešaných koktejlov

 

Spomeňme si niečo viac z histórie rumu Bacardi

V priebehu 20. storočia sa výrova bieleho rumu rozšírili aj na New York a Barcelonu. Výroba teda neostala len na Kube. Počas prohibície, ktorá neskôr prebiehala sa však pobočka v New Yorku musela zatvoriť. Spoločnosť sa ale nevzdala a preto si vytvorila ďalšie miesta na výrobu – Mexiko City (tu si spoločnosť postavila závod) a druhým je Portoriko (tu sa pálilo). Vtedajším riaditeľom tejto spoločnosti bol Henri Schueg – muž veľmi statočný, ktorý sa postavil proti názorom všetkých a aj napriek tomu si obhájil to, že rum, ktorý sa teda začal vyrábať mimo Kubánskej republiky sa aj naďalej volal Bacardi.

Vyskúšajte tiež ďalšie exkluzívne rumy: Diplomatico, Havana club, Captain Morgan

bacardi

 

Veľké úspechy spoločnosti Bacardi

Táto spoločnosť sa stala v nasledujúcom období na svete už celkovo známou. Ak sa povedalo „bacardi“ ľudia hneď vedeli o aký druh alkoholu ide. Na znak veľkých úspech celej spoločnosti sa postavila zaujímavá budova. Tá sa nachádza na Havane a volá sa ako inak než „Budova Bacardi“ – Edificio Bacardi. Stavba je navonok veľmi výraznou stavbou a od ostatných sa odlišuje. Bola vytvorená v štýle Art Deco, čo  si zachovala aj dodnes. Architekt si na jej zovňajšku naozaj dal potrpieť, chcel aby turisti hneď po príchode túto budovu spoznávali.

Tipy na rum Bacardi:

Názov Popis produktu Kde kúpiť? Zistiť cenu

Bacardi Carta Negra

Rum Bacardi Carta Negra

 • zreje v dubových sudoch
 • cítiť v ňom karamel, vanilku a tropické obdobie
 • vhodný aj do miešaných koktejlov

bevmarket  

Bacardi 8Y

Bacardi 8Y 0,7l (40%)

 • má ovocnú vôňu
 • výrazná chuť slivky a marhule vyvážená s vanilkou a muškátovým orechom
 • výnimočný a jedinečný rum
bevmarket

Bacardi Elixir 1862

Likér Bacardi Elixir 1862

 • receptúra je prísne chránená firmou bacardi
 • rumový liker s príchuťou karemelu a cukrovej trstiny
 • vyrába sa od roku 1862

 

Ako sa história rumu Bacardi odvíjala ďalej?

Neskôr však nastal v krajine veľký prevrat. To sa stalo rodine, ktorá túto značku rumu vôbec vytvorila osudným. Štát si ich celý majetok na, ktorý na Kube vôbec mali znárodnil a rodine teda neostávalo nič iné aké z krajiny odísť. Rodina však odmietla finančnú čiastku (urovnanie), ktorú jej štát ponúkal a rozhodla sa radšej, že si nechá svoju druhú pobočku na výrob rumu v Portoriku. Rovnaký neprajný osud tiež stretol značku Havana Club, ktorá bola takisto ako Bacardi znárodenená, no spoločnosť odvtedy Havana Club dodáva aj do Spojených štátov amerických.

Rum Havana Club Selección de Maestros

Tip na kvalitný rum:  Selección de Maestros

 • jantárovo medová farba
 • vyrábaný v drevených sudoch
 • jemná aróma orechov s chuťou kokosu a kávy

 

Ľahkosť a sviežosť v rume Bacaradi

Výber rumov na Kube je neuveriteľný. Kubo totižto nie je iba o tanci, ženách, cigaretách, ale aj o skvelom rume. Špeciálne tie rumy, ktoré sú pôvodom z Kuby sa vyznačujú tým, že sú ľahkými a osviežujúcimi nápojmi. Veľa z nich sa ale pridáva aj do miešaných nápojov či kokteilov. História rumu siaha do veľmi dávnych časov, kedy aj v tejto krajine bolo množstvo otrokov nútených pracovať. Pestovali a zbierali cukrovú trstinu a neskôr sa teda začali vyrábať rôzne nápoje (v rôznych farbách), ktoré sa vyznačovali svojou skvelou vôňou a podmanivou chuťou.

 

Biele rumy

Okrem bieleho rumu poznáme aj rum tmavý či zlatý, korenený, prémiový a tak ďalej. Biely rum je väčšinou vyrábaný s pomerom alkoholu 37 % a preto je ľuďmi veľmi vyhľadávaným. Sám o sebe je dosť silným druhom alkoholu, preto sa vo väčšine prípadoch primiešava do drinkov. Vyniká tak jeho skvelá chuť. Pri bielom ruke sa však neuvádza vek rumu – je to preto, pretože je zvykom, že tento druh rumu nemá viac ako štyri roky. Predtým, ako ho idú plniť do fliaš sa ešte filtruje cez filter z uhlíka – získava kryštálovú čistotu.

 

Tip na kvalitný e-shop: 

bevmarket

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Bacardi – výnimočný rum pochádzajúci z Kuby!
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+